Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vigyünk ajándékba? Szerint...

Mit vigyünk ajándékba? Szerintetek gáz hogy csak majd otthon nézzük meg a babát?

Figyelt kérdés

Sógornőm 2 napja szült,hamarabb egy hónappal a vártnál. Úgy beszéltük meg a férjemmel,majd ha hazaengedik őket jövőhéten,akkor meglátogatjuk őket,korházban nem zavargunk,bőven elég a nagyszülők ott táboroznak felváltva kb. Anyós erre lecseszett hogy nem is érdekel minket a gyerek...


Másik. Gazdagok. Nem kicsit. Már rég megvettek mindent az első 2 hónapra kb,voltunk náluk nemrég,gyakorltilag tele a lakásuk. Mit vigyünk? Szokás ilyenkor valami értékesebbet. Férjem max egy 10ezrest szán erre. Kisruhát vettem egy feliratosat meg egy szintén feliratos pelust,ezek nem nagy összeg. Mit lehetne még? Pelust még nem tudni mit fognak használni,vettek többfélét hogy majd kiderül.Nagyszülőknek is mindenhol első unoka,ami boltban kapható ilyen picinek az megvan kb,sokminden duplán is.

Szerintetek?



2016. júl. 31. 14:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten örültem, hogy nem tolongott senki a kórházban, mindenki megkérdezte, mikor alkalmas.

Értékeset?

Nálunk nem szokás és nem is vártunk semmit.

Én örülnék annyinak, ami írtál.

2016. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi több rokontól kaptunk pénzt, illetve egy egy ruhát, vagy összeállítottak kis csomagot. Gyümölcs gyümölcslé bonbon, apának pezsgő vagy bor. Babanapló esetleg.
2016. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem elég valami apróság, főleg, ha van minden.

Egy cuki kis takaró, vagy esetleg előke/nyálazó, kézben fogható játék ami kicsit korai, de pár hónapos korban már kezdenek vele játszani, harapni...


Ha esetleg nincs légzésfigyelő, akkor azt, ha van az is, akkor talán egy kis baba-mama kosarat állítanék össze: babateával, tejszaporító teával, esetleg orrszívóval, babatörölközővel kis gyümölcs,esetleg egy könyv, fényképalbum... Ilyesmik a kívánt összegben.

2016. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj, ha csak otthon látogatjátok őket, nekem legalábbis elég kényelmetlen volt a kórházban fogadni a látogatókat (kivéve apukát természetesen).


Anno a barátnőmnek (illetve a kisfiának) egy melegíthető/hűthető zselés párnát vittem, amit egy állatfigurába lehetett betenni. Aranyos is volt meg praktikus is. Vannak jópofák cseresznyemagpárnában is, hasfájáshoz is jó lehet a babának, meg később fülfájásra is pl.

2016. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Hívd fel beszélj vele, neki hogy lenne kényelmesebb.

Nekem spec nagyon rosszul esett, hogy tesómék egyszer sem látogattak meg, pedig egy városban lakunk, és 5 hetet bent voltam/voltunk.

Ennyi holmi elég, egy újszülöttnek nem kell más csak anya, kaja, meg alvás.

Nagyobb ajándékoknak majd 1 éves kora után lesz jelentösége szerintem.

2016. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ruha, aranyos előke bőven elég. Fórumokon olvastam, hogy sok anyuka örül a picit nagyobb méretű babaruháknak, mert mindenki a tenyérnyi újszülöttholmikat viszi és arra sincs idő, hogy az összeset viselje a baba mielőtt kinőné őket.
2016. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,olyanokat veszek amik jók 2-3 hónap mulva. Kisruhát is 68ast vettem (ők tudom h csak 56-62). Játéknak ilyen hűsítős hűtőberakós ? Meg hasonlók amik nem most jók.

Vagy mostanra jókat,aztán max egyszer se nyulnak hozzá? Én jobban örülnék a későbbre jónak amikor már "lecseng" az első időszak,és nem rajonganak annyira körbe.

2016. júl. 31. 14:56
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a legnagyobb segítség, ha előre szóltok mikor mennétek, és megkérdezed hogy mit főzhetnél nekik, hogy neki ne kelljen. Szerintem az a pár óra amit any/apa a konyhában töltene, tuti jobb ajánék mi
2016. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha sokáig benn lennének akkor bemennénk persze,de 2-3 nap mulva engedik is ki őket valoszinű. Babát csak üveg mögött mutatnak,sogornőm meg ki kell jöjjön a látogatókhoz. Inkább hagyjuk pihenni,elég lehet neki a nagyszülőkkel kinn ücsörögni.
2016. júl. 31. 14:58
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát 5 hét alatt tényleg meglátogathattak volna benn, gondolom az nem is véletlen alakult úgy, h annyit benn voltatok. Én a szabvány három napról beszéltem, h nem örültem a jövés menésnek, örültem, h luk van az orromon.


Kicsit nagyobb ruhák, az tényleg jó ötlet :) kisméretből biztos megvettek mindent, ami szükséges. A hűtőbe rakható rágókát azért nem javaslom, mert szerintem abból kapni fog egy csomót, de mint az egyik itteni korábbi kérdés bizonyítja, a gyerekek 99%-a rá se bagózik :D

2016. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!