Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba átlagban...

11 hónapos baba átlagban mennyi "beszél"?

Figyelt kérdés
Ilyesmiket mond, mint "baabab" meg "dadad" , állathangokat próbál utánozni.

2016. aug. 1. 20:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet őt fejleszteni? Szinte majdnem mindennap mondókázok, énekelgetek neki.
2016. aug. 1. 20:31
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Az èn lányom a Szia , anya és apát egy évesen mondta, És a Szia Apa mondatot is.11 hósan szerintem még értelmes szót nem mondott.
2016. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
2-es vagyok Én nagyon sokat olvasok neki , énekeltünk és verseket , mondókák tud.Most két és fél éves. Nagyon sokat és egyfolytában , szünet nèlkül beszél. Én a korosztályában nem találkoztam olyan gyerekkel aki olyan jól beszélne mint ő. De gondolom , hogy ő ilyen típus. Èn is hasonló vok
2016. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

az én lányomnak körülbelül 20 szavas volt a szókincse + állathangok, de az átlag egyébként a blalalba dadada :)

szóval nem vagytok elmaradva. én 8 hónapos kora óta napi szinten többször is mesélek neki könyvből (ameddig kedve van és figyel rá - egyszerű szavakkal, mutogatva, nem szó szerint a betűket olvasom) mi is nagyon sokat mondókázunk, illetve vannak bábjai és azokkal szoktam egyszerű szituációs szerepjátékokat (pl összetalálkoznak, köszönnek "szervusz nyuszi hogy vagy, jól vagyok medve, mit ebédeltél ma stb). szerintem ezek nagyon sokat számítanak a beszédfejlődésben.

2016. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
miért van lepontozva a 2-es?? mert korán kezdett beszélni a gyermeke?
2016. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le, én ennek csak örülök :) Sajnos sok olyan gyerkőcöt ismerek, akik 2 évesen még szavakat sem igen mondanak :( Pedig látszik rajtuk, hogy kommunikatívak amúgy, szóval mondanák, beszélnének ők!
2016. aug. 1. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:

a fiuk egyébként később kezdenek beszélni. nekem lányom van, 2 éves, és van 4 kis fiú barátja, 20-22 hónap körüliek...ebből kettő egyáltalán nem beszél, a harmadik annyit mond hogy "apa, anya, enni" :) meg a szavak elejét esetleg.

míg a lányom 1,5 éves kora óta teljesen érthető, ragozott mondatokkal beszél, most már összetett mondatokat is használ, múlt időt, felszólító módot stb...nekem nagyon rossz a nyelvérzékem, viszont a nővéremnek nagyon jó, több nyelven is felsőfokon beszél, anyukámék mondták is anno hogy már 2 évesen tökéletesen beszélt, és nem hittem el...na most már elhiszem ha a lányomat hallgatom. De nem a saját sikeremnek tudom be, szerintem ez adottság, a maximum amit tehetsz, amit írtam én is és a 2-es válaszoló is...sok sok mese, mondóka, ének, és szerepjátékok. később majd a tv is sokat segít a dolgon, én 18 hónapos kora óta engedek 2*10 perc mesét reggel este (általában Bogyó és Babóca) és ezekből is vesz át szófordulatokat

2016. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát az én gyerekeim 11 hónaposan semmi értelmeset nem mondtak. Ja, de, a fiam azt mondta, nyamm-nyamm. Ő utána későn kezdett beszélni, a lányom nagyon korán. Egyik sem hiszem, hogy a hozzájuk intézett mondókák számától függött volna, ők különbözőek és kész.
2016. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamat nem kötötte la mese, a mondóka. A könyveket nasinak nézte.

11 hónaposan dadada ment ha az apját látta, de volt hogy a joghurtra is mondta.


Sokszor szólt zene ott ahol játszott vagy mese dvd.

Nem nézte csak hallgatta, fülelt.

2016. aug. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányom 8hónaposan már mondta nekem aja,apjának aga. És folyamat bővült a szókincse. És nem olvastam,nem mondokáztam neki,simán magyaráztam. 21hos korától mondatokban beszél. 3,5éves ,lassan 4,de van olyan szövege,hogy csak na. Nem egyformák a gyerekek. Lányomnak egy éve volt eeg epilepszia gyanú miatt,a doki mondta hogy sokkal fejlettebb az agymüködése a koránál.
2016. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!