Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegesítő nagymama?

Idegesítő nagymama?

Figyelt kérdés
Egyik nagymamám itt lakik nem messze és napi 2x jön at, mindig okoskodik, neki áll itt pakolászni, ha neki valami nem tetszik kiabálni... Nem tudom mit csinaljak, de ha havi 1x látnám is sok lenne belőle , nemhogy így napi 2x. Nincs más rokona rajtunk kívül , feltetelezem eleg unalmas az élete de mar ez se erdekel .. Mit mondjak neki? Bocsi a helyesírási hibákért
2016. aug. 3. 02:38
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
mondd meg neki ha nem tud vendegkent viselkedni mikor atjon, ne jojjon.
2016. aug. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy felnőtt vagy, nem kell rád figyelni.
2016. aug. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos muszáj leszel a sarkadra állni.
2016. aug. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor legközelebb elkezd kiabálni, vagy okoskodni, akkor megkéred, hogy menjen haza, és majd ha szeretnétek látni, átmentek. De a te házadban a te szabályaid érvényesek, úgyhogy most el lehet ballagni haza, és ott kiabáljon.


Az ilyenek nem értenek a szóból, kénytelen leszel durva eszközökhöz nyúlni, különben a fejedre nő.

Azt pedig senki ember fiának nem hagynám, hogy a saját házamban velem kiabáljon.


Nálunk remekül bevált az a megoldás, hogy mindig zárva a kapu, csengő nincs, így aki szeretne bejutni, az előtte ideszól telefonon, hogy ráérünk-e.

2016. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Zárd be az ajtót!


Legközelebb megmondod neki, hogy a te házad a te várad!

2016. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szeretném kérni, hogy az itt válaszolók közül tegye fel a kezét, aki a saját nagymamáját simán el tudja küldeni a p.-ba, lelkiismeret furdalás nélkül.

Mert egy idegennel lehet hogy meg lehet tenni, de egy normális ember nem teszi ezt meg a saját nagyanyjával. Nem lehet megtenni vele. Amúgy az enyém is nehéz természetű, sőt mielőtt szültem, 2 hétre hozzám költözött. Mégsem zárhatom ki a házból, azért jön mert szeret és jót akar, azt hiszi az a jó amit ő gondol. Nem azért teszi, hogy szegény engem/téged bosszantson.


Mit tudsz neki mondani? Pl. mit pakolászik? Ha a kiságyat akkor mondd neki, hogy azért odateszed, mert oda nem süt a nap/nem fúj a szél ha kinyitod az ablakot/nem túl meleg/hideg. Ha azért pakol, mert szerinte rendetlenség van, mondd hogy "ó mama ne fáradj ezzel x évesen, majd én megcsinálom ha elmentél, azért van rendetlenség mert épp mosogattam/teregettem/másik szobában raktam rendet, mielőtt megérkeztél." Aztán csinálsz amit akarsz miután elment.

Okoskodásra: nyilván neki nem elég indok, hogy"én így döntöttem és kész". Gondolom bele akar szólni a nevelésbe. Mondd, hogy gyerekorvos/védőnő akármilyen orvos azt mondta, hogy... Lehet, hogyha szakember véleményeként mondod a saját véleményedet, akkor elfogadja.

2016. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!