Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktol kerdeznek, akiknek...

Azoktol kerdeznek, akiknek macskajuk van. Hogyan, mikor eresztettetek ossze a babat es a cicat? En attol tartok konkretan, h a kicsi meghuzgalja a cica farkat, racsap, felbosszantja, a measka meg megkarmolja, raul, ilyesmi.

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Van 2 macskánk, egyiket se engedjük a baba közelébe.
2016. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem érdemes kockáztatni, nem szabad őket egyedül hagyni. A mi 3 éves lányunknak végigkarmolta az arcát.
2016. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te babákról írsz, de később gyerekekkel kapcsolatos problémát említesz. Baba esetében a cicád oda se fog hozzá menni, félni fog tőle, mert hangos, félelmetes, hirtelen mozog és fura szaga van.:) A probléma, amit felvetsz, később jelentkezik és ha összeszoknak, akkor sokkal kevésbé. Egyéves mellé ne végy macskát, ha meg már kezdettől ismerkednek egymással, nem lesz annyi gond, hidd el.


A mi cicánk sose karmol, a gyerekeket meg főleg nem, elbújik előlük a kanapé alá:)

2016. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az enyem meg baba, 8 hos, de mar csapkod, huzgal meg minden. A cica mar megvan, de meg kozelrol nem talalkoztak.
2016. aug. 3. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elejétől engedtem, hogy megnézzék egymást, persze felügyelettel. Eleinte nyilván a cica a babát, megnézte a karomban, de inkább hátrahúzódott, tartott tőle. A kislányom talán 3-4 hónapos volt, mikor elkezdte őt igazán érdekelni a macska, akkor mindig odavittem, megnéztük. Mondogattam neki mindig, hogy nem szabad bántani a cicát, simogatni kell finoman stb. Ekkor még ő is inkább csak nézte, megfogni kb 6 hónaposan akarta, akkor engedtem is neki, megfogtam a kezét, és mutogattam neki a simogató mozdulatot, közben mondogattam, hogy ciróka. Most elmúlt 1 éves, tök gyengéden simogatja a macskát, engem is meglep, milyen szépen megtanulta. Sosem bántotta, 8 hónapos kora óta mászik, odament hozzá mindig, de sokszor csak leült előtte, nézte, óvatosan hozzáért.

Egyébként én is tartottam attól, amitől te, de a macska is érzi ám, hogy ez most más helyzet. A miénk nagyon játékos, szokta a kezünket óvatosan harapdálni, elkapni, mint a kiscicák, de pl. a gyerekkel ezt nem csinálja, azonnal átvált, ha ő a közelébe megy. Ha véletlenül meglöki, rálép, akkor is inkább odébb megy a cicc.

2016. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A benti macskáknak vágni szokták a körmét, anélkül meg senkit nem tud karmolni. Felügyelet nélkül meg se más emberrel, se állattal nem szabad hagyni a kisgyereket. Felügyelettel meg nincs gond... 4 macskát tartok, kezdettől együtt vannak a gyerekkel, mivel az egész lakás egy légtér elzárni sem tudnám őket... sose volt semmi gond.
2016. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!