Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak se marad el az 1 év...

Másnak se marad el az 1 év körüli babája egyedül?

Figyelt kérdés

Az egyedül alatt azt értem, hogy nem ölben.

Bevallom, totál kikészültem. Állandóan kézben van, vagy szeretne lenni. Nem elég ha lát, hiába mondókázok, énekelek pl mosogatás közben, csak az felel meg neki, ha 100%-ban rá figyelek.

Állandóan szalad a lakás. Főzni nem tudok, hál'Istennek a férjem tud és szeret főzni, de minden mást éjszaka csinálok miután a kicsi elaludt.

Nem tudom hol rontottam el. Egyáltalán nem vagyok a sírni hagyás híve, de talán pici korban ezt kellett volna tennem, most már késő.

Ha nem veszem fel, annyira begurul, hogy pofozza magát, tépi a kis haját, nekem meg megszakad a szívem.

Csatos hordozóban szeret lenni, azzal járunk ki(kocsiban sem marad meg, mutogat, hogy vegyem fel), de 10 kg, én meg 47, nem valami kényelmes már így, fáj minden porcikám tőle, hogy a nap 14-15 órájából, amit ébren van, kb a felében viszem fel-alá.

Mindig olvasom, hogy ó, majd kinövi...de mikor? Addigra szerintem tönkremegyek.

Nagyival, férjemmel nem marad el, ha engem nem lát, így mindenhova jön velem. Fodrászhoz se jutok el 1 éve. Mikor fog ez változni? Mit tegyek, ha már egyszerűen nem bírom el fizikailag a súlyát napjában több órát? Hagyjam sírni? 1-2x próbáltam, de nem hagyja abba, sőt, annyira sír, hogy aztán már ki sem lehet engesztelni, egész nap morcos marad.


2016. aug. 4. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Hagyd sírni, akkor is, ha egész nap morcos marad. Semmi szüksége arra, hogy hordozd és állandóan veled legyen. Nem kellett volna erre rászoktatni, mert nem fog leszokni róla. Néhány nap rossz lesz, de ha rájön, hogy a hisztivel nem ér el semmit, akkor majd elmarad egyedül is.
2016. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

teljesen egyetértek az első válaszolóval. az enyém nagyon jól el van egyedül is, nem ölben is, sőt akkor is ha épp főzök vagy befőttet teszek el, mert ehhez lett szoktatva. sírni sosem hagytam. viszont minden nap volt fixen több blokk, amikor egyedül kellett játszania, és nem vettem fel akkor sem ha nyüszögött (ha sírt akkor igen) de nem került sor sírásra mert érdekesebbnél érdekesebb dolgokat adtam a kezébe, hagytam rámolni stb. hogy megtanulja egyedül szórakoztatni magát. sokan rontják el ott, hogy amint kicsit sírósabb babával állnak szemben, felkapkodják, vagy magukra kötözik. ez a teljes önállóság hiányához vezet, ráadásul lemaradást okozhat, mert az önálló játék nagyon fontos az agy és a kreativitás fejlődése szempontjából.

hogy most már mit csinálj, ha így alakult, arra az első adta meg a választ. légy következetes és kitartó, bármilyen nehéz is.

2016. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon korai hogy az 1 éves 10 pernél tovább el legyen egyedül.Kb 4 éves kora körül fog megváltozni vagy amikor oviba megy 3 év.Meg kell tanítani játszani.Én építőkockáztam meg festettünk persze oly módon amit eltanult utána csinálta egyedül is kb 15 percig .Ez normális.A nem normális az ha nem foglalkoznak vele .Addig amíg takarítottam főztem betettem a kiságyba 12 13 óra körül amikor amúgy is alvás idő a sírás pár perc után kifárasztotta és elaludt.
2016. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mert az mennyivel normálisabb, hogy berakod az ágyba sírni ha dolgod van és majd belealszik, valóban, mint ha valaki kezdetektől trenírozza a gyereket egyedüllétre....az én lányom 1 évesen már 1 órát is el volt egyedül, nem 15 percet, és nem azért mert lesz..am mit csinál, hanem mert láttam hogy elmerül a játékban, és mivel szakember mondta hogy az idejük felében egyedül kellene játszaniuk fejlődés szempontjából, ezért nem zavartam őt meg.

az tény és való, meg kell őket erre tanítani, egyedül játszani..nem csak lerakni elé egy puzzlét hogy itt van rakd ki (egy évesen..) hanem mutogatni mire jó, mi a lényege, ugyanígy szerepjátékozásra tanítani bábokkal stb. hogy megtanulja magát lefoglalni.

2016. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a valaszom valasz a kerdesre. a te utobbi hozzaszolasod viszont valoban ertelmetlen volt, es tragar is.
2016. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó, hogy itt mindenkinek a gyereke szuper, eljátszik egyedül, mert a még szuperebb szülő erre ügyesen megtanította... Igen, ha elmélyül egyedül is a játékban, akkor hagyni kell, de ez a "trenírozom, hogy olyan legyen, amilyennek akarom", na ezzel nem értek egyet. Azt felejtik el sokan, hogy a gyerekeknek van egy veleszületett temperamentuma, érzékenysége, ami egyik gyereknél működik, az a másiknál nem.

Kérdező! A babádnál most tetőzik a szeparációs szorongás, ezért igényel Téged ennyire, nem hinném, hogy elrontottál bármit is... Nálunk is ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy babakocsiban elvan, meg ideig-óráig férjemmel is. Te babád végig sír, ha mondjuk 1-2 órát nem vagy otthon? Nem próbáltad?

2016. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Előző köszönöm hogy helyettem is válaszoltál.Egyesek csak vetíteni szeretnek érdekes módon az enyém sem maradt meg 3 éves koráig csak legfeljebb 20 percre magában.Amúgy akinek nyűg a gyerek akkor minek kellett.
2016. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

senki nem írt olyat hogy nyűg...amit a kérdező leír, ha itt valakinek nyűg volna, leginkább neki hiszen nem tud mit kezdeni az adott helyzettel. Gyorsan hozzáteszem nem biztos hogy az ő hibája mert elismerem hogy vannak kiegyensúlyozott és kevésbé kiegyensúlyozott babák. Nem tartom szuperanyának amiért az én gyerekem nyugis, ez kizárólag a lányom érdeme, én csak - hogy a ti szavaitokkal éljek - treníroztam, igyekeztem nem elkapatni, sokat olvastam a témában, és próbáltam úgy gondját viselni, hogy ne a rabszolgája legyek, hanem a játszótársa és az édesanyja. Szerencsére ezidáig ez sikerült...és ez nem szuper anyaság, mert a környezetemben nagyon sok racionális gondolkodású, nyugodt anya van, és nekik is hasonlóan nyugis a babájuk.

Olyat amit a kérdező ír, leginkább azoknál a kismama társaimnál tapasztalok, akik a kötődő nevelés választják, vagy ha nem is teljesen azt, de jóval érzékenyebben reagálnak a gyermek jelzéseire, és a kelleténél szerintem jobban háttérbe szorítanak minden mást, nehogy a baba egy pillanatig is egyedül legyen.

Próbáltam nagyon finoman fogalmazni, és kiemelni hogy ez nem szuper anyaság kérdése (bár jó anyának tartom magam, még az a szerencse, az a rosszabbik ha valaki még rossz anyának is tartja magát) csak egyszerűen fel kell ismerni hogy a rendszer, az intimszféra és az önállóság épp úgy fontos egy babánál mint egy felnőttnél

2016. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen babafüggő. Az én babám elvan egyedül de újszülöttként is nézelődött már pár percet egyedül.

Csinálni mondjuk sokmindent nem tudok tőle mert a lábamba kapaszkodik vagy a lakást bontja de ölben nem igénye lenni állandóan és magát is lefoglalja, érdekes módon csak akkor ha nem csinálok semmit.

10,5 hónapos.

2016. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Sok baba nem marad egyedül el.Nekem 11 hónapos és nekem sem marad el, pedig nem lett felszoktatva, sőőt, míg be nem indult a mozgásfejlődése, nagyon jól elvolt a játszószőnyeg alatt, meg úgy magába, magától elaludt.De mikor elkezdett kúszni,mászni, már vele kellett lenni, és nem szeret csak úgy ülni és játszani, pláne nem egymaga.Jelenleg mindig kéri a kezünket és sétálna.De hát ez a természetes nem?Számomra az a furcsa ha sokat eljátszik egy baba egymaga, az olyan tedd ki had hűljön típus.Környezetemben azoknak vannak ilyen babáik, akiknek nem olyan szoros a gyerek-szülő kapcsolat, vagy az anyuka butácska és nem tud a gyerekével mit kezdeni.Jaa, meg hagyd sírni.Persze vannak babák akik hüppögnek kicsit és bánatukban, csalódva a szülőben hogy szüksége lenne rá és nem jön, elkezdenek játszani vagy aludni épp.Hát ezt nem tudnám megtenni.De az én gyermekem olyan hangon üvölt hogy azt nem lehet füllel elviselni.Van hogy elvan ő is jól, de mondom menne, menne és menne, de még csak kézenfogva, így kellünk neki.Ha megindul magától, akkor meg utána kell majd menni.Ez van, ne bánkódj, és ne hallgass más szupi anyukákra, meg hogy hagyd sírni stb...Amit a te babád kíván azt tegyétek ennyi.Örülj hogy kér téged, hisz neki te vagy a minden, nem holmi kínai játék.Meg tényleg lesz jobb, mert van már egy nagyobb fiam, aki szintén ilyen volt, nem volt meg nélkülem, vagy az apja nélkül, de hidd el változik sokat idővel.
2016. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!