Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj-e ha a nem egészen 7...

Baj-e ha a nem egészen 7 hónapos baba még nem tartja meg a fejét, amikor magasba emelem?

Figyelt kérdés
Elvileg képes rá,mert pár pillanatra felemelte már, de alapból lefelé "lógatja" a fejét. Néhány hónapja még kb. fél percig is tudta magát folyamatosan tartani. Minden mást nagyon ügyesen csinál, megfogja a játékokat, már emeli a popsiját, úgy látom nemsokára előre is haladni fog. Nagyon erős babának tartom fizikailag.Tud forogni hasról hátra és vissza, bár úgy látom, hogy amikor hátára fektetem le, mostanában nincs mindig kedve megfordulni. Honnan tudhatom, hogy minden rendben van vele? (Védőnőnk hasztalan, gyerekdoki csak annyit mondogatott az első 2 hónapban, hogy legyen hason, de nem ellenőrzött semmit)

2016. aug. 4. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hason tarja a fejét?

Szerintem gond. Konduktor?

2016. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

fejét már 3 hónaposan kéne tartania.

ügyes nagyon, hogy csinálja azokat amiket leírtál, de igazság, hogy 7 hónaposan picit előrébb kéne tartania.

nagyon szomorú, hogy nem nézi meg az orvos, én a helyedben azonnal váltanék egy lelkiismeretes dokira! majd ő elküld ahova kell, lehet kicsit gyengébb a nyakizma és meg kell tornáztatni :)

2016. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
7 hónaposan? Persze hogy baj, 2-3 hónaposan már tartják a fejüket. Ha minden mást csinâl, akkor jó esèllyel csak a nyaki izomzata gyene, ami tornával javítható, minèl előbb!
2016. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztonság kedvéért vidd el gyermek neurológushoz. Ott viszonylag gyorsan megvizsgálják, nem fájdalmas a vizsgálat és biztosat fogsz tudni.
2016. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Ha 7 hónaposan csak forog ès nem tartja a fejèt az baj! Keress fel egy neurológust, Dèvènyest, koduktort.
2016. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hason tartja a fejét, nagyon szépen elvan a járókában, nyúl előre és már egy picit halad is, szerintem lassan lehet fel is fog állni. Amikor a karomban van, akkor is szépen tartja. Egyedül akkor nem látom a tartást benne, mikor magasba tartom.
2016. aug. 4. 22:45
 7/17 A kérdező kommentje:
5-nek: Félreértettél. Nagyon szépen tartja a nyakát. Hason, ülve stb...csak magasba emelve nem. De pl. ha nem emelgetném a magasba a gyereket, ki sem derülne, hogy amúgy abban a pózban elengedi magát.
2016. aug. 4. 22:49
 8/17 anonim ***** válasza:
Baj. El kell vinni orvoshoz.
2016. aug. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet, hogy azért, mert téged néz lefelé, vagy egyszerűen kényelmetlen, kellemetlen neki? Ha mindenhogy máshogy tartja a fejét akkor ilyesmi okok jutottak eszembe.
2016. aug. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jutott eszembe mint az utolsónak. Engem a férjem kap fel néha a honaljam alá nyúlva. Gyűlölöm, mert ahogy kinyom rettenetesen kényelmetlen. Próbáld ki egyszer. Szerintem is vagy fél, vagy kényelmetlen vagy ami még valószínűbb téged néz.
2016. aug. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!