Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem ikreknek...

Tudnátok nekem ikreknek neveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Ikreket hordok a szívem alatt, első babák. Egy kisfiú és egy kislány. :)

A nevek terén a párommal kicsit eltérő az ízlésünk.

A vezetéknév is hosszabb (azt nem írnám le) de vegyes hangrendű. Gondolkoztam két néven is.

Amik nekem tetszenek az pl.: lány: Amira, Eliza, Léna, Flóra, Nelli, Olívia, Zille fiú: Soma, Vencel, Lőrinc, Zoárd, Merse stb. De a páromnak inkább a hagyományosabb: Zita, Andrea, Lilla, Edina, Gábor, Zoltán neveken gondolkozik.

Persze ezek csak ötletek tudnátok valami "jó" megoldást és ötleteket adni. Más nevek is jöhetnek!

Köszönöm előre is!



2016. aug. 8. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Amit ajanlok

Nem legyen azonos kezdobetus vagy hasonlo hangzasu

Tuti eleted vegeig keverni fogod a gyerekeket :-)

Sajat tapasztalat :-)

2016. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Mivel különböző neműek, ezért nem valószínű, hogy összekeverné...


Na, de a kérdésedre válaszolva, szerintem legyen mindkettőtöknek egy szűk kis listája, aztán ha majd meglátjátok a csöppségeket, akkor tudni fogjátok, hogy melyik nevek illenek majd hozzájuk! :)

2016. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Egyezzetek meg: a lánynevet adod Te, a fiúnevet a férjed. Vagy fordítva.
2016. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Olívia Zita v Olívia Lilla és Lőrinc Gábor
2016. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
46%

Érdekes, hogy a férjed névsora mennyire ódivatúnak tűnik, pedig az én korosztályomban ezek teljesen szokványos, divatos nevek voltak. Annyit azért mondhatok, hogy a te névlistádon, bár modernebb, egyáltalán nem szörnyülködtem, teljesen jó nevek ezek is, és ha ilyen neveket kapnak, a korosztályuk nem fogja majd őket csodabogárként kezelni, sem azért, mert olyan neve van, mint más gyerekek nagymamájának, se azért, mert az életükben nem hallottak még ilyen nevet.

De mi itt hiába javaslunk bármilyen nevet, kettőtöknek kell összehangolni az ízlését. Le kell ülni külön-külön egy utónévkönyvvel (vagy keresni kell egy ilyen témájú honlapot), írni egy listát az elképzelhető nevekkel, és a minkét listán előforduló nevek közül válogatni. Vagy ha semmi közös álláspont nincs, akkor osszátok fel egymás közt, ki ad nevet egyik, ki a másik babának.

2016. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
85%
#2, nem tudom, nálatok hogy működik, én programcsászárral szültem, de nálunk már műtét előtt be kellett diktálni 2-2 fiú- és lánynevet (mert ugye néha az UH is tévedhet). Szóval nem volt lehetőség utólag szűk listából válogatni. Persze lehet, hogy hüvelyi szülésnél máshogy mennek a dolgok, az is lehet, hogy kórházfüggő, ezt nem tudom.
2016. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ezt nektek kell eldönteni :) Az én ikreim Máté és Fanni. Sok boldogságot! :)
2016. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha a kövi gyerekeim ikrek lennének, akkor Dávid és Gabriella lenne a nevük.
2016. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Legyen 2 nevük. Egy tőled egy pedig apától.

Hangzás alapján állítsátok fel a sorrendet.

Pl.: Lilla Eliza - Merse Gábor

2016. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Felezzetek el a gyerekeket

Az egyiknek te a masiknak o valaszt

A dupla nev felesleges ugysem fogja hasznalni a masodikat ...

En sem hasznalom



Am meg nekem fiu lagy paros azonnos kezdobetu es stilusu a nevuk es nem csak en keverem oket

2016. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!