Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találkoztatok már élőben...

Találkoztatok már élőben ősanyával vagy kötődően nevelővel? Mikről beszéltetek? Hol láttátok?

Figyelt kérdés
Fórumokon sokszor látom a kötődő nevelés, ősanya kifejezéseket, és nagyjából már látom, mik jellemzik ezeket a nőket. De milyenek a valóságban? Gondolom, tényleg vannak, ha az interneten is írnak véleményeket ők maguk és írnak róluk is. Tudtok róluk mesélni személyes tapasztalatból? Van esetleg itt ősanya vagy kötődő neveléses? Mesélnétek magatokról és az elveitekről?
2016. aug. 12. 08:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
milyen egy ősanya pontosan,mert így nem tudok válaszolni a kérdésre?
2016. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Te jó ég,úgy írsz róluk mint ha valami látványosság lennének :D

Nekem van barátnőm aki kötődően nevelt,egy ágyban aludt a gyerekekkel,vegánok,sokáig szoptatott,hordozott,nem oltattak (és most ezért nem kell 0%-ra pontozni,ŐK nem oltattak,nem én,és a kérdésre válaszolok) mondjuk nem is Mo-n élnek,és ahol élnek,ott nincs kötelező oltás...mi nagyon jóban vagyunk,ahhoz képest,hogy én teljesen az ellentetje vagyok,a gyerekeim kiságyban aludtak,húst esznek,be vannak oltva,sose hordoztam őket.Attól,hogy nem értünk mindenben együtt,attól még tiszteljük a másikat,és jóban vagyunk.

2016. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló, igazából igen. Számomra nagyon érdekes a téma, mert sok helyen írnak róluk, de nem ismerek egyáltalán közülük senkit.
2016. aug. 12. 09:05
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Játszótérről ismerem. Együtt alszik az egész család, gyerekeit 3-4 éves korukig szoptatta, nem szed fogamzásgátlót, bio kölesgolyóval tömi a gyerekeket, felmatricázza még az 5 évest is magára, szappant és mosószert főz, ecettel öblít és takarít, a kötelező oltást kénytelen volt beadatni, de valamit magyarázott, hogy kivezettette vagy micsoda, ők sem esznek húst csak csírákat meg magvakat, mosható pelenkát használ, magának mosható betétet, rengeteg saját kezűleg varrott ruhákban és táskával jár, soha nem sminkel vagy lakkoz. Szoli fogalma ismeretlen számára. Minden babaápolási terméket rákkeltőnek gondol, még a naptejet is maga készítette. Nekem nem szimpi az egész család. Ezek a főbb jellemzők rá.
2016. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%
Örülj neki, hogy nem ismersz ilyen nőt. A szomszédom ilyen, már 3 éves a gyerek, de még levegőt sem vesz az anyja nélkül Az anya egy percre sem mozdulhatott el mellőle. Emiatt el is vált tőle a férje. Egy hete az anyja elesett, eltörte a lábát, kórházba került. A nagymama megőrül a gyerekkel, mert állandóan csak ordít, sem enni, sem inni, sem aludni nem hajlandó. Fogalmam sincs, hogy a mama mit fog vele kezdeni.
2016. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a hülyeséget, milyen kategória ez már?

Nálunk a férjem szokott hordozni, st a legkisebb gyerekünk mellé mászik be az ágyba minden hajnalban.

Akkor ő ősapa? 😀

2016. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
4-es vagyok. Eszembe jutott, hogy törlőkendőt sem használnak és ha beteg a gyerek akkor nem ad neki antibiotikumot.
2016. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Ez inkább az őshülye fogalma.

Az ősanyát negatív felhanggal mar annak tizedéért rásütik az emberre, mint amit a 4-es írt.

2016. aug. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%

Milyen az az ősanya?

egy kötődően nevelő ember nem feltétlen szőrös lábú, oltásellenes, biomami...


Én hordoztam, ha kérte még 4 évesen is. Igény szerint szoptattam, igaz, 13 hónaposan megszűnt erre az igénye teljesen. viszont 5,5 éves, és még mindig együtt alszunk, mert ezt igényli. Használtunk mosható pelenkát, de nem nagy környezettudatosságból (szégyenlem is magam, hogy egy pillanatig sem azért, pedig szakmám), hanem pusztán spórolásból.

Kötődőn, válaszkészen nevelem, amennyire tőlem telik... nem tanultam, nem olvastam az elveket, pusztán ösztönből jön. Igen, voltak elvek: külön szoba, külön ágy, 4 óránként szoptatás... aztán megszületett Ő :)


Ja, és mindezek mellett (hogy valóban kötődően nevelem): 3 hónaposan elkezdtükl a hozzátáplálást, mert ÉN azt gondolom jónak, bármilyen gyógyszert beadok neki, amiről az orvos azt gondolja, hogy szükséges (ha kell, lefogom és úgy, ugyanis a gyógyszerszedés nem opcionális), járt bölcsibe (ó, jajj, szaranya vagyok :)), és bizony oda is csapok néha...

2016. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%
1-es vagyok,most miért lettem lenullázva,szeretnék válaszolni a kérdésre,de nem írja meg senki,hogy mi az ősanya definíciója.így honnan tudjam,hogy az vagyok-e?
2016. aug. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!