Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha egy 1+ éves baba...

Normális, ha egy 1+ éves baba egész nap teli torokból ordít?

Figyelt kérdés

Nem értek a babákhoz, azért kérdem.

Szomszédék kisfia folyamatosan ordít. Amúgy nem zavar a gyerekzsivaj, se a sírás, a kisbabának az a dolga, hogy sírjon, ha baja van... de ez már nekem is feltűnő. Az előbb 20 percig bömbölt torkaszakadtából - ilyen rendes, hörgős üvöltés, nem csak sima nyafizás - majd 5 percre abbahagyta, és most kezdte elölről.

Ha kisebb lenne, azt mondanám oké, de egy 14-15 hónapos gyerek már tud kúszni, mászni, gügyögni, nem? Szóval máshogy is jelezhetné, ha gondja van. Beteg, vagy mi? De nem most kezdte a bizniszt, kb. amióta hazahozták a kórházból ilyen, csak eddig nem az én szobám felett volt az övé.


A kérdésemet puszta érdeklődésből teszem fel, nem azért, mert bármit is akarnék a szomszédtól. Gondolom neki már rég tönkrementek az idegei.



2016. aug. 12. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

foglalkoznak vele a szülei? lehet hogy tojnak rá, azért ordít egész nap.


amúgy én simán felmennék, hogy hello, alattatok lakom, és egész nap üvölt a gyerek, talán beteg?! és célozni rá, hogy jó lenne ha csinálnának vele valamit

2016. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Nem normális dolog, az főleg nem, ha nem nyugtatja meg senki. Menj át, az is lehet, hogy rosszul bánnak vele, ezért sír, és akkor még segítesz is!
2016. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen, lehet normális is. Először mikor megszületnek, akkor ugye sírnak ha éhesek/fáradtak/anyahiányuk van. 8-9 hónaposan jöhet szeparációs szorongás, amikor pl. sírnak, ha nem látják anyát. Egy évesen már a dackorszak kezdődik, akkor azért sírhatnak, mert valamit nem szabad, vagy valami nem sikerül nekik. Vannak hangosabb, sírósabb gyerekek, egyszer csak majd kinövi.
2016. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egész nap, az nem.

Viszont az én fiam is a születésétől nagyon hangos/sírós típus. Hasfájós volt, az első 3 hónapban, ha vígasztaltam is sírt órákat. Kb 6 hónapos koráig jobb volt a helyzet, de szép lassan a mozgásfejlődésével egyenes arányban alakult ki az akarata, aminek igen hangosan adott hangot! Most 1,5 éves lesz, de még most is 4-5 x sír napközban, ami szerintem a dackorszak közeledtét is jelzi. Előtte sokat esett, próbálkozott, akkor meg azért sírdogált sokat. Ő nem nyöszörög, morog, vagy máshogy méltatlankodik, hanem elkezd üvölteni.Na nem mindig, de sokszor. És hiába segítek neki(de azt sem egyből, mert próbálkoznia kell egyedül a dolgokkal...), vagy próbálom nyugtatni, sok a sírás. Bizony van, hogy annyira bepipul, hogy nem tudom megnyugtatni. Ez van, hogy naponta előfordul. De általános az is, hogy ha meglátja az ételt ordít, amgíg meg nem kapja, pedig nem várom meg, amíg olyan éhes lesz. És sok olyan alkalom is van, amikor azonnal(!) nem tudok odamenni hozzá. Épp a sütőbe nyúlok, csinálom a rántást, elrakom a vasalót stb. Ekkor is az esetek 50%-ában sírással jelez. Pedig sosam hagytam sírni, csak ha nagyon halaszthatatlan volt a helyzet.

Ilyen a habitusa, én is ilyen vagyok, csak tudom kontrollálni már.


Pluszban anyósomék a szomszédban laknak, és állandóan kérdezgetik, hogy miért sírt reggel/tegnap este stb.(Nem emlékszem rá ált., mert nem lényeges dolgok) Az agyamra mennek. Mint akik nem neveltek gyereket, és nincs még 4 unokájuk...Na mind1.

2016. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

És arról nem is írtam, hogy mennyi mindent szeretne csinálni, amit nem lehet...

2016. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem hanyagolják el, az anyja hangját is sokat hallom, beszél hozzá, énekelget neki. Meg ugye egész nap otthon van vele. Eszem ágában sincs azzal is idegelni őket, hogy beszólok a sírós gyerekért, úgyse tudnak vele mit csinálni.


Én amúgy hasfájásra, fogzásra gondoltam volna, de már az is megfordult a fejemben, hogy nagyobb baja van. Na de pár hónap múlva úgyis kiderül.

2016. aug. 12. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam is nagyon - es hangosan - sírós. Nagyjából mint a 4es valaszolonal. Hasfájos volt 4 hónapig, aztán volt csodás 4! Hét, majd jött a fogzas... Szóval mindig van valami. Mist 7 honapos, kibújt újabb egy fogacska, próbál mászni de csak a kúszas megy, ezért felhergeli magat, rögtön ordítva sír. Ja es alvas elott mindig sír, mindegy hogy altatom...Rengeteget foglalkozok vele, sose hagytam sírni, de vannak helyzetek amikor semmi nem segít. Nálunk a szomszéd ha találkozunk mindig megjegyzi: "megint hogy sírt a pici, baj van?" Na ettől rosszul vagyok, azt sose jegyzi meg, hogy kacag vagy gügyög!! Ráadásul nem tudja miért sírt!! Szóval en nem is ajánlanám hogy menj at. Főleg hogy írod, foglalkozik vele az anyja. Előbb-utobb javulni fog a helyzet.
2016. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! 4es, 7es megkérdezhetem mikor lett jobb a helyzet nálatok? Kevesebb sírás? Vagy esetleg volt valaminek a tünete a sok sírás? Ugyanez van nálunk is. 1 éves múlt ha kimegyek a konyhába már ordít pedig az ebéd még kész sincsen..... És ez csak egy a sok sírás közül....
febr. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!