Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 napos kisfiamnak még mindig...

5 napos kisfiamnak még mindig sárgás színű a bőre. Normális?

Figyelt kérdés

5 napos a kisfiam, tegnap jöhettünk haza a kórházból csak, mert besárgult és fény alá kellett rakni. Tegnap mielőtt elengedtek volna megnézték a sárgasága szintjét, és azt mondták hogy elég jó ahhoz, hogy hazajöhessünk, de a bőre még mindig sárgás színű.

2 óránként eszik, 5-7 percet általában egy mellből. Ez nem kevés? És ha megette és büfizett akkor rögtön vissza is alszik. Nem túl sok ez az alvás? Normális hogy ennyit alszik? Vagy aggódjak?

Félek, hogy nem eszik eleget és túl sokat alszik.


2016. aug. 13. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Az enyém 1-2 hétig tuti sárga volt, pedig határérték alatt volt a bilirubinja és lámpázni sem kellett.
2016. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Talan egy kicsit tulaggodod. A babak ilyenkor meg az osztoneikre hagyatkoznak, meg egyenlore nekik csak az anyjuk es a tuleles a fontosabb. Eszik amennyi neki kell, ehezni biztos nem fog, mert akkor sir, s termeszetesen sokat alszik. Idovel a sargasag is halvanyodik majd elmulik. Ha nem javul akkor vidd el gyermekorvoshoz.
2016. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

A mi kisfiunkkal is ugyanez volt. És nálunk az első hónapban még végig sárga volt és többet aludt, mint evett. Ennek ellenére normálisan tudott fejlődni és minden rendben volt vele.

Szóval nyugi, ez teljesen normális!:)

Ha majd gond lesz, akkor a gyerekorvos vagy a védőnő úgyis szólni fog.

2016. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is simán bealudt a szopiba még kórházban és alig evett. Ő nem volt sárga de 40 dekát fogyott és utána alig indult meg a súlya. Keltegetnem kellett. Ha jól emlékszem a füle mögött piszkáltam és folytatta az evést. Az alvás nem lenne sok, az oké, hogy 2 etetés közti időt végigalszik a baba. De ha nem kel magatól enni illetve bealszik mielőtt eleget enne akkor már aluszékonyság. Mérd, hogy gyarapszik-e. Lehet olyan gyorsan végez de lehet éhes marad csak bealszik, mint az én babám.


Hogy a sárgaság normális-e, én úgy tudom 2-4 hétig is tarthat.

2016. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
A sárgaság nem múlik el egyik percről a másikra, kell pár nap a teljes lecsengéshez, ezért a babád színe, és extra sok alvásigénye. Az, hogy a baba tudja mi jó neki, igaz, egy makk egészséges baba esetén igen. De a sárgaság pont elég ahhoz, hogy inkább aludjon a baba éhesen is. Figyeld a kutacsát, ne legyen beesve! Ha ömlik belőled a tej, akár elég is lehet az a pár perc szopi, de az lenne a legtisztább, ha most pár napig fürdetés előtt lemérnéd. Akkor tutira megnyugszol, ha látod, hogy nem csökken/stagnál a súlya. Mi úgy jártunk, hogy 3. napon hazaengedtek határesettel, otthon csak szenvedtünk a cicin bealvástól, szárazak voltak a pelusok, vissza kórház 4. nap. Az 5-6. napon volt a csúcson a bilirubinja a fiamnak, a szeme fehérje is sárga volt, úgy kellett megtömni fejt tejjel, alig volt ereje ébren lenni, nemhogy szopizni. 8. napon engedtek haza. Vigyázz nagyon a babádra, nehogy visszasárguljon! Jó egészséget!
2016. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Köszönöm a lepontozást. Valószínűleg nem volt még gyerekkórházban a pontozó. Nem egy leányálom, mikor friss gátsebbel egy kemény széken kell ülve aludni a mobilfényen fekvő, infúzióra kötött újszülött mellett.
2016. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kórházban azt mondták hogy nagyon ritka az hogy visszasárgul a baba, ezért engedtek minket haza. Többet van ébren minden nap kicsit, mint az előző nap, ez úgy tudom jó jel. És eszik is 2-3 óránként, ha nem keltem ő akkor is kel. Sok levegőt nyel és nem tud büfizni, ezért ma vettük Infacolt, az remélem segít. De holnap jön a gyerekorvos, megkérdezem mit gondol.
2016. aug. 14. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a lepontozást. Valószínűleg nem volt még gyerekkórházban a pontozó."

Ha nem vetted volna észre, mindenki mást is lepontoztak, ez már csak egy ilyen oldal!:)

2016. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ertem meg, hogy mi ertelme van lepontozni egy hasznos valaszt is, meg egy velemeny nyilvanitast is.
2016. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, 0%-os volt a válaszom, csak azért írtam.
2016. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!