Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája 1 évesen még csak kúszott?

Figyelt kérdés

(És semmi mást nem csinált: nem ült, nem állt...)


Jártatok vele valahova (gyógytorna)?

Megtalálták az okot (vagy csak rá mondták hogy lusta baba)?

Hogy viselte a tornáztatást, ha kellett?

És te? A gyerek fájdalmát, kínlódását (fájdalmas kezelés esetén), a beszólogatásokat, az összehasonlítgatást és a felesleges (mű)sajnálkozást ("majd behozza")?


Végül mikor érte el a következő mozgásfejlődési mérföldkövet?


2016. aug. 13. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Amikor a nagyobbik lányom 3-4 hónapos volt, akkor már egy ideje jártunk dévényeshez. A gyógytornász egyik alkalommal egy anyukával beszélt telefonon, majd utána azt mondta nekem: "Már hat hónapos a gyerek de még semmit nem csinál, még nem is kúszik, csak fekszik!"

Eléggé ki volt akadva...

Én mindkét gyereket vittem dévényeshez és gyakorlatilag napra pontosan csinálták, amit kellett, de az egész biztos hogy nem egy évesen derül ki, ha egy baba úgymond le van maradva. Annak már jóval korábban vannak jelei és súlyos hibának tartom, ha a szülő nem viszi fejlesztésre, tornára! Ugyanis általában ezek a módszerek fél éves korig a leghatásosabbak.

2016. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fél évesen még nem szoktak kúszni...
2016. aug. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És a kedves 1-es válaszoló készségesen meg is mutatta, hogy milyen okoskodó beszólogatásokat kap az ember, holott enélkül is megvan a magunk baja.


2 hónapos korától foglalkozik a gyerekkel gyógytornász, nem is egy. Azért nem korábbtól, mert addig kórházban volt.

Valami további okosság tőled?

2016. aug. 14. 07:12
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdés arról szólna, hogy más is érzi azt a kettősséget, hogy

nagyon büszke vagy a gyerekre, örülsz mint majom a farkának, hogy a fájdalmas munka kifizetődni látszik és a pici MÁR kúszik,

és erre úton-útfélen kapod a bunkó, álsajnálkozó beszólogatásokat, ami lehangol, kikészít és még a lakásból se mozdulnál ki, nem mennél kisgyerekesek közé (de persze a gyerekért mész).

2016. aug. 14. 07:36
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Koraszülött? Vagy van valami problémája? Ha igen, akkor teljesen normális lehet, hogy még csak kúszik. Időre született, egészséges babánál én mondjuk már eléggé aggódnék. De mivel írtad, hogy 2 hónapig kórházban volt, gondolom nem indult simán a kis élete sajnos. Így meg nincs vele semmi gond. Ne figyelj a károgókra, mindig saját magához képest nézd a gyerekedet! Tudom, nem könnyű, az enyém meg pici, és azt jegyzik meg állandóan (13 hós múlt, 70 centi és 8 kg), hogy milyen kicsi. De nem izgat már, önmagához képest nézem. 38+4-re született ugyan, de nagyon pinduri volt, 2200 gramm és 44 cm. Ehhez képest tök arányosan nőtt és hízott. Csak ő nem egy nagy baba, ennyi. Ezt javaslom neked is, csak saját magához hasonlítsd, máshoz ne! Könnyebb lesz.


Az 1-es meg nem csak bunkó, hanem hülye is, 6 hónaposan nem kell kúszni. Az én lányom pl. nem is kúszott egyáltalán, 8 hósan mászni kezdett, addig "csak" forgott, meg nyomta ki magát, hintázott négykézláb. Már szalad. Erről ennyit.

2016. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem koraszülött, ő is pont 38+4-re született, de sok minden összejött. Az első alkalom után még háromszor voltunk vele kórházban, mindannyiszor vénás antibiotikumra szorult, ami nagyon gyengítette. De semmi maradandó, ami van azt kinőheti, ha mégsem, rutin műtét, majd ha nagyobb lesz.

A gyógytornásza szerint remekül halad azt is belekalkulálva, hogy hány hetet kellett bent feküdnie. (Látta Vojtas, Dévényes, Katona-módszert alkalmazó szakember is).

Neurológiailag is rendben, "csak" a periféria gyenge.

Rengeteg munka van benne, hogy most itt tart.

2016. aug. 14. 14:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztm nem feltétlenül bántani akar az, aki sajnálkozik. Lehet, hogy valóban komolyan gondolja es csak pár vigasztaló szót akar intézni hozzad. Vagy esetleg nem tudja mit is mondjon. Mindnekinek el szoktad mesélni, hogy milyen nagy utat tett meg a babad es mi a szakemberek véleménye? Meg, hogy mennyire beteg volt születése utan? Mert ezek nelkul a háttér infók nelkul valahol természetes, hogy megsajnaljak a picit. Szóval nem hiszem, hogy mindenkiből a negativizmus árad. Az en fiam koraszülött volt, rajtam is sajnalkoztak páran de sosem jutott eszembe megsértődni rajta. Nem vettem bantasnak.
2016. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy mindig mindenkitől csak a rossz jön.

Vannak igazi barátaink és a családunk nagyrésze is normálisan áll a dologhoz.


Csak épp nem tudunk kimozdulni anélkül hogy valaki be ne találjon. Pl.: másik anyuka az orvosi rendelőben.


"Miért nem ül az a gyerek? (épp fekve vetkőztetem) - Mert hipotón és még nem tud. - Miért nem viszed orvoshoz? (Mert élvezem hogy szenved. Egyéb hülye kérdés?) - XY-nal is ez volt, de ő időben kapcsolt. (Kb. mint az 1-es válasza)."


De épp elég, ha csak látod, hogy az együttérzőnek tettetett fej mögött nagyot sóhajt, hogy az ő gyereke "normális". De a többség azért rúg egyet, hogy "hát, Gizike is későn kezdte, csak 6 hónaposan kezdett kúszni, de behozta, 10 hónaposan már szaladt".


Rendszeres zenei foglalkozásról, baba-mama klubról, babás tornáról nem is álmodok a rossz tapasztalatok alapján. Mindenhol a méricske megy. Olyannyira, hogy egy egészséges ütemű mozgásfejlődéssel rendelkező is rossz lehet. Kb. csak a kórházban és a fejlesztőben "érezzük jól magunkat", ahol hasonló babák vannak.


Nincs a homlokunkra írva, hogy miért nem ül, áll, szalad, egyáltalán miért nem tartja úgy magát, mint egy korabeli, ráadásul az adottságai miatt idősebbnek tűnik. Magas, jó súlyban van (nem kövér), és már 7 hónaposan csurkázni lehetett a haját. A kórházban az egyik alkalommal maga az orvos hitte elsőre, hogy legalább 1,5, pedig még 8 hónapos se volt.


Érzi azt az ember, hogy mikor vezeti a másikat a jószándék és mikor katasztrófaturizmus áll az érdeklődés mögött.

2016. aug. 17. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat sajnálom ,h ennyi hülye emberbe futsz bele. En nem latom /tapasztalom ezt a mericskét. Pedig a fiam is elég lassú ami a mozgás fejlődést illeti. Ne foglalkozz ennyit a többi ember véleményével, csak ennyit tudok javasolni. Nyilván zavaró, de annyi hasonló lesz majd, az ovi, az iskola stb. Egész életedben ki jut majd a hasonlitgatasbol meg a méricskelesbol. Ha mindig azzal foglalkozol akkor megkattansz. A lényeg, hogy a babad fejlődik, neked ő a legszebb es legugyesebb, mas meg nem szamit.
2016. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!