Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogtad meg legelőször az...

Hogy fogtad meg legelőször az első kisbabád?

Figyelt kérdés
Főleg azoknak a válaszát várom akiknek még előtte életükben nem volt baba a kezükben. Határozottan, egyből sikerült? Minden érdekel ezzel kapcsolatban! Én az első babámat várom. Nem volt még kezemben kisbaba soha de nem félek a megfogásától! :) Bízom benne hogy sikerülni fog rögtön!
2016. aug. 13. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk (Szeged) az újszülöttek hagyományos pólyában vannak a kórházban. Na abban irtó könnyű volt megfogni. Három nap alatt ezt megszoktam, jaj de fura volt először anélkül! 😂 Egyébként nagyon hamar megszokod a mozdulatot, ne izgulj. De persze, ügyetlenkedik az ember eleinte, ez ne frusztráljon.
2016. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sem volt előtte baba a kezemben, de rögtön sikerült megfogni.

Akármilyen kis törékenyek még az újszülöttek, tudják valamennyire ők is tartani magukat :) Ne aggódj!

2016. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Legeslegelőször remegő kézzel a kimerültségtől. Nem is tartottam sokáig, mert a rosszulléttől féltem, hogy elejtem. Onnan hogy fizikailag jobban voltam, nem voltam bizonytalan.
2016. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Volt előtte is baba a kezemben, de nem pár napos csecsemő. Nálunk is pólyában voltak a bébik a kórházban, az sokat jelentett. Itthon már majdhogynem rutinosan fogtam. :D Az első fürdetés viszont elég necces volt, a kis meztelen testét fogni nagyon furi volt.
2016. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

tettem pár kört a baba körül. elméletből ugye tudtam, hogyan is kéne megfogni, csak azt nem tudtam hogyan nyúljak a feje alá és melyik kezemmel :D kb 2 perc volt mire erőt gyűjtöttem és sikerült is persze :D

2-3 hét múlva meg már olyan természetességgel pakolásztam a babámat... :)))

2016. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először a császárkor a mellkasomra tették, akkor csak hozzáértünk, simogattuk. Aztán a szobánkban a férjem odahozta a műtét után, akkor már meg tudtam ölelgetni. Amikor 6 óra után felálltam és fürdettek meg ilyesmi, utána picit járkáltam és akkor már kivettem a kis ágyából. Addigra már "gyakorlott" voltam, tudtam, hogyan fogjam meg őt.
2016. aug. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem fogtam előtte babát, szó szerint, soha :)


Nos, kb. miután megszületett reggel 5:13-kor rá tették a hasamra.

Utána elvitték a babaszobába. Szülés után 2-3 órával kimentem érte.( mentem volna már akkor, mikor visszakísértek a szobába, de feküdni kellett)

Eltologattam, mindig gondolkoztam, hogy basszus ez a gyerek itt fog felnőni ebben a kosaras kocsiban, de nem találok rajta fogást.

Szóval, aznap 10-11 fele jöttek a látogatók...

Gyönyörködnek benne az ajtón keresztül. Egyszercsak a baba feje lilul... Bukott...

Anya mutatta, hogy vedd fel gyorsan. Na, ott muszáj volt... Szerencsétlen kislányom kikaptam, úgy ahogy volt, a derekánál. ( elfelejtettem, hogy hahó nem tartja magát) :D

Kis buksija, ide-Ida inogott.. Anyu nevetett, majd mutatta, fogd a fejét is :D

Hát, tök béna voltam... A legnagyobb kihívás a kivétel volt 2 napig... Aztán belejöttem :D

2016. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ram tettek rogton, mikor kibujt, es sokaig ott szuszogott a mellkasomon, aztan bebugyolaltak, es eloszor a ferjem fogta meg. Nem volt elotte a kezeben meg kisbaba, megkerte a szulesznot, hogy mutassa meg, hogyan kell fogni:) En lattam videokon, hogy hogy fogjak, es tudtam, hogy a fejet tasztani kell, nem is gondolkoztam ezen, amikor odaadtak.
2016. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még pólyával is fura volt, de mindig úgy vettem fel, hogy az alkaromon legyen, a kezemmel pedig támasztottam a fejét, aztán magamhoz öleltem. Császáros voltam, nagyon pici időre tették a mellkasomra, de aztán mikor rendbetették az apja megfoghatta. Mikor már lezajlott az egész bejött az egyik nővér, aki ott volt a szülésemnél is és mondta, hogy azt a fejet látnom kellett volna, mikor odaadták a gyereket neki, küszködött a könnyeivel, de közben olyan riadt fejet vágott, hogy mosolyogtak rajta. :)
2016. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan mintha ösztönből jönne.

Nekem inkább a fürdetési fogásokat(betenni, tartani, egy kézzel lemsni, kivenni, törölközőbe bugyolálni) dolgokat kellett könyvből átolvasnom előtte..volt is hibám kétszer is, de hál ég nagy baj nem lett

2016. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!