Ez reflux lehet?

Figyelt kérdés

4,5 honaposom van.tapszeres.

Rengeteget bukik vissza.nem csak kozvetlen etetes utan(miutan sokat van fuggolegesben,bufizik is)hanem orakkal az etetes utan is.pl 4 kor eszik,fel 5ig kezben van,babakocsiba teszem amiben nem fekszik teljes vizszintben hanem kicsit mar dontve van a hattamla,egybol lerakas utan egy jo adag visszajon.elindulunk setalni 5-6 ora kozott 4szer jon vissza kisebb adak mar turos allagu.normalis uton tolva a kocsit,nem zotykolodik.

Ez csak pl a tegnap delutanbol ragadtam ki.

Ha nem is megyunk eppen setalni is igyekszem nem fektetni egybol kaja utan,pihiszekbe,hintaba rakom,azokban nem vizszintben van.de ugy is bukik.

Sokszor ha felvesszuk ket etetes kozott akkor is bukik.

A sulya tobb is mint kellene,4hosan volt 8330g es 69cm.

210ml tapszert eszik.milumilt.probaltam,hogy kevesebbet adok de akkor orditas van.

A gyerekorvosunk nem tul segitokesz,futoszalagon mennek nala a gyerekek.azert kerdem,mert ha esetleg szerintetek reflux akkor nem hagyom magam lerazni.

Mit kerhetek erre?olvastam refluxos tapszerrol,azt kerhetem?


2016. aug. 14. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam vègig, már tudtam. Túl sok az ételmennyiség. Jobban jársz, ha nagyobb étvágyú a babád, 3 óráknént adsz neki kevesebbet.

Reggelire kapjon többet. Tízóraira kevesebbet, délre többet, 3 fele kevesebbet, 5 fele megint kevesebbet, vacsorára többet.

Ha èjszaka is kel, kevesebbet adj neki.

Hidd el,hamar megoldódik a probléma :-)

2016. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azért ordít, mert egy adott mennyiséghez szokott hozzá, az esetetekben nagy mennyisèghez.

Ezért írtam fent ezt az etetéi rendet, mert ezzel nem lesz éhes és normálisabb adagokat fog enni és nem tudod "túletetni".

2016. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Vehetsz sűrítőt a Milumil mellé is.

Nutriton, nem vényköteles és nincs rajta támogatás sem.


A félig megemésztett cucc visszabukása már hányának számít, refluxnak tűnik.

2016. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es,

Egy több, mint 8 kilós gyereknek k.vára nem kevés ennyi tápszer. Nem kor, hanem súly alapjan kell etetni.

Tskg*120-150ml/tskg=napi ajánlott mennyiség

2016. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez hülyeség amit írsz... Azért hány egyértelműen, mert sokat eszik.

Ezért kell lebontani tobb étkezésre, kevesebb adaggal. Ugyanannyit eszik, csak kisebb adagokban.

Érted már??

2016. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babámnál is így volt. Gasztron voltunk és losecet írt fel szóval túl normálisnak nem gondolta. Pedig a leleten is ilyesmi állt, hogy 4 hónapos korára megduplázta a születési súlyát, a vizsgálat alkalmával többször bukott, közben mosolygott.

Szival nem zavarta egyébként és hízni is sokat hízott. Sűrítőt tettünk a tápszerébe de akkor is sokat bukott. Hozzátáplálás elején is pedig gyümölcsöt nem is adhattam neki. Ő is sokat evett, 5x 180 milit, nappal 3 óránként. Többet is megevett volna. Sírt evés után de cumival simán megnyugodott aztán mégis elégedett volt a következő etetésig. Ha még kevesebbet adtam neki akkor nyűgös volt szival szerintem nem ezen múlott a bukás. Muszáj volt így számolmi az adagját mert kisebb korában meg amikor ráhagytam mennyit kér enni addig ordított, amíg 5-6 jó nagy adag vissza nem jött.

Később kiderült, tejallergiás. Talán ezért bukott ennyit. Etetés után akár 2,5 órával is. Kb 1 hónapja kapta a Pregomint, ezzel együtt valahogy megtanulta mikor elég és eltolta az üveget kb 8 hónapos korában, így ért véget a bukás. Most hogy a tápszer vagy ez sose derül már ki.

2016. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Probaltam mar kevesebbet adni.azzal kezdtem,de ha 180at csinaltam,megette,bufizett,nyuglodott,nem tudott elaludni,nem volt jo semmi,bekapta a cumit szivta kikopte nyugdolodott.es bukott,akkor is.akarhogy fogtam,tettem le.

Kb 10perc utan eszeveszett orditas.ezt jatszottuk egy napig,setaltam vele,probaltam lekotni,de aznap alig aludt valamit.

Amugy nappal eszik 6kor,10kor,13-13:30korul,16,19 orakor.kb.ha 6kor kel.ha 19kor evett este akkor fel 8 kor mar alszik,reggel 6ig.16orakor nem mindig eszi meg a 210et.van,hogy csak 180at,es akkor is bukik.

De mar 1,5 hosan 150-180g ot cicizett.

Most kb 8,8 kilo,es 70cm.

Amugy vidam,nem sir bukas elott,kozben is rohog jokat,egyaltalan nem zavarja.csak a folytonos oltoztetes,hogy ha elmegyunk valahova 2-3 szett ruhat kell vinni plusz magunknak is valto polot.

2016. aug. 14. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!