Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennél egy családi összejöve...

Elmennél egy családi összejövetelre, ha megkérnek, hogy a babádat ne vidd magaddal?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éves, két hét múlva lesz a keresztelője. Utána lesz egy családi ebéd (étteremben), viszont ma mondta anya, hogy felhívta a nagynéném, hogyha lehet, a lányunkat bízzuk addig másra, mert nem lesz ott más baba és nem szeretnék, hogy rosszul érezze magát, vagy hogy mi ne tudjunk nyugodtan ebédelni...


7 hónapos, születése óta visszük magunkkal mindenhova. Nem igazán szoktam főzni, hozzá van szokva az éttermekhez, cukrászdákhoz és sehol nem volt még sírás, vagy cirkusz. Nyugis, csendes baba, tehát nem az lenne, hogy egész nap sír, mert nem otthon vagyunk. Hozzá van szokva az emberekhez, a társasághoz és nem hiszem, hogy bármikor is lett volna vele probléma, ami miatt külön meg kellene minket kérni, hogy arra a félnapra bízzuk másra...


Imádom az unokatestvéremet, de ez nekem teljesen betett. Jelenleg ott tartok, hogy nem megyünk egyáltalán, mert szerintem a gyerekünk hozzánk tartozik, mindegy, hogy 3 hetes, vagy 15 éves.

Vagy túlreagálom?



2016. aug. 14. 18:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
2016. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
53%

Igen, elmennek. Ez nem rólam szól, nem az én ünnepem, meghívott vagyok, akinek illik betartani a meghívo kereset. Elég kellemetlen lenne, ha az addig tökéletesen nyugodt gyerek végig orditana a keresztelőt meg aztán az ebédet. A gyereket nem kötelező és nem is kell mindenhova magaddal vinni, pár órát simán el lehet tölteni nélküle.

Mondjuk az mas kérdés, hogy ha egy 3 éves keresztelojerol van szó, mennyivel lenne zavaró egy csecsemő, hiszen a 3 éves se fog hang nélkül mindent végig ülni

2016. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%
A 7 hónapost tutira nem hagynám otthon egyedül. De milyen hülye duma már ez, a 7 hónaposoknak nincs szükségük kortárs haverokra egy buliban, a nyugodt ebédelésre meg már szerintem nem is emlékeztek. ;) Már azt sem értem, amikor a vérmenya behisztizik, hogy a síró gyerekek tönkre teszik az ő nagy napját, de hogy egy 3 éves keresztelőjét megzavarja egy csecsemő... :O Rendes keresztelőn maga az ünnepelt bőg, csak úgy szólok! :D
2016. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%

7 hónapos, születése óta visszük magunkkal mindenhova. Nem igazán szoktam főzni, hozzá van szokva az éttermekhez, cukrászdákhoz


Azért ezt milyen már... Sose értettem, minek szül, akinek tényleg semmi, de semmi változást nem hoz az életébe a gyerekvállalás. Nem hiszem el, hogy belehalnál, ha egy ideig maradnál a fenekeden :( És nem érdekel, ha lepontoz bárki, de rohadtul nem ez a gyerek érdeke.

2016. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy hozzá van szokva az étteremhez, de nem biztos, hogy a nagy társaság nem fogja zavarni. Beszéld meg az unokatesóddal, de a helyedben nem vinném a babát.
2016. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

18:20

Igen, tudom, hogy nem "kell" mindenhová magammal vinni. És ha olyan helyre megyek, ahová tényleg nem való sem baba, sem kisgyerek (pl. szépségszalon, torna, mozi), akkor mindig vigyáz rá valaki. Tehát nem az van, hogy görcsösen ragaszkodom hozzá, de úgy gondolom, hogy egy családi ebéden, ahol van kisgyerek, ott egy babakocsis baba nem sok vizet zavarna.


18:22

Nem egyedül hagynánk. :)

De azért kicsit ez meglepett a nagynénémék részéről, mert pont unokatesóm az, aki tombol mindig és egy levest nem lehet megenni mellette nyugiban...


18:35

Nem igazán értem a válaszodat. Vagyis elhiszem, hogy csak beledumálnál az életünkbe, esetleg sértegetnél, de nem értem, hogy miért. Nem ismersz, tehát ne te döntsd már el, hogy milyen anya vagyok.

Babánk lett, ezért nem kell a négy fal között élni évekig. Jól érzi magát ő is, mi is tudunk találkozni a barátainkkal és legalább nem az van, hogy tiszta ideg vagyok, mert hetek óta nem beszéltem felnőttel a férjemen kívül.

Bár ehhez neked az égvilágon semmi közöd nincsen.

2016. aug. 14. 18:48
 7/32 A kérdező kommentje:

18:47

Miért lenne ciki?

A kislányom, hozzám tartozik. Ha elmegyek találkozni a barátnőimmel, vagy ilyesmi, nem fogom a kiságyban hagyni, hogy "pár óra és jövök". Ők is hozzák a babáikat, sétálunk, nézelődünk, beülünk egy kávéra, sütire. Ebben semmi rossz nincsen.

Nem zavarta soha a nagy társaság.

2016. aug. 14. 18:50
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem itt arról van szó, hogy a szülők azt szeretnék, hogy az ő gyerekükről szóljon a nap, hiszen az ő keresztelője lesz. Még ha kicsit túlpörög is, akkor is róla fog szólni, ő lesz a középpontban. A rokonság meg hajlamos egy kicsi babára jobban összpontosítani, hogy milyen cuki-muki, főleg ha a 3 éves produkálja magát, a kicsi meg nyugodt.

Mivel meghívottak vagytok, így vagy nem mentek és kimentitek valamivel magatokat udvariasan, vagy elmentek, de akkor tiszteletben tartjátok a kérésüket, hogy ne vigyétek a kicsit.ű

Nem kell megsértődni, szerintem itt nem a te babád ellen vagy ellenetek irányul a dolog, hanem tényleg azt szeretnék, hogy a kis ünnepelt legyen a nap fénypontja.

2016. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen igazad van kerdezo. Szerintem nem reagalod tul. Nyilvan tudjak, hogy 7 hos a baba. Nem ertem meg, hogy hogy lehet ugy meghivni egy vendeget, hogy ti gyertek, de a gyereket passzoljatok le. Eloszor is, hadd legyen mar a ti dontesetek hogy elviszitek vagy inkabb rabizzatok masra. Szerintem a csaladot hivtak meg, es ebbe beletartozik a baba is. Foleg ilyenekre hivatkozva... lesut rola, hogy nem akarja hallgatni, ha veletlen a gyerek elkezd sirni vagy hisztizni. Ti is felnott emberek vagytok es eltudjatok donteni, hogy hova lehet vinni egy babat es hova nem. En megmondom oszinten, nem mennek el, mar csak azert is mert nem voltak oszintek azzal kapcsolatban, hogy miert ne vigyem a gyermekem! Lehet lepontozni.
2016. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
49%
Ne vigyetek, mert nem lesz mas baba, ez mennyire bena duma mar. Egy het honaposnak nem kellenek kortarsak, hogy ellegyen. En nem mennek, ha nem vihetnem a gyerekemet. Egy csalad vagyunk, vagy kellunk mindenestul, vagy nem. A keresztelore mondjuk nem vinnem be, tologassa a babakocsiban kint a nagyi vagy ilyesmi, de az etterembe miert ne vihetned? Ha amugy is szoktatok. Az en fiam is tok nyugis volt, vagy aludt vagy nezelodott. De amugy, ha a kezedben van, es ugy eszel, akkor sincs semmi. Meg mi az, hogy nem akarja, hogy ne tudjunk nyugodtan enni?! Had dontsem mar el, hogy zavar-e a sajat gyerekem vagy sem. Plusz etteremben semmi garancia nincs arra, hogy ket asztallal arrebb nem uvolt egy masik gyerek esetleg.
2016. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!