Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Csak én gondolom,...

Anyukák! Csak én gondolom, hogy ez nem normális?

Figyelt kérdés

A sógorom felesége vissza ment óvodába dolgozni, mikor a kislányuk 1 éves lett. Azóta a kislány havonta beteg.

(Gondolom az anyuka viszi haza a bacikat)

DE nem viszik orvoshoz... mondván, hogy egyszerű kis vírus, majd leküzdi a szervezete.

A kisfiam 9 hónapos, és múlthéten volt először beteg ( torokfájás,láz) Mi mentünk az orvoshoz, sőt pár napon belül (mikor a fiam jobban volt) akkor is vissza kellett mennünk.

párszor már volt hogy kicsit náthás volt , mi se rohantunk dokihoz.

de ez a kislány megint 3 napja lázas, köhög, torka fáj, és nem elég hogy nem viszik orvoshoz, hanem a szülők mennek dolgozni, és a nagyszülők vigyáznak a beteg gyerekre.

Mi pedig utaztunk volna a nagyszülőkhöz, ám én megmondtam hogy nem megyek, ha ott van a beteg kislány napokig, mert nem szeretném ha megfertőzné a fiamat.

DE kb hülyének néznek..mert nem halálos beteg.. mivan ha éppen megfertőzik egymást?

Nemtudom... nálunk az a szokás hogy ha kisgyerek beteg a családba, és más kisgyerekes rokon jönne, akkor szólunk egymásnak, hogy ne gyertek már,mert lázas a gyerek... (1. ne kapják el, 2. a beteg gyereknek se jó hogy egész nap vendégek vannak náluk, és nem tud pihenni)



2016. aug. 16. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
A no ovodaban dolgozik gyerekekkel. (felteve hogy nem adminisztrator) Gondolom felismeri hogy mikor olyan beteg a gyerek hogy orvoshoz kell vinni.
2016. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
62%
Szerintem nem túl szerencsés, hogy nem viszik orvoshoz.A fiamat én sem vinném el,mert szinte biztos, hogy beteg lesz meg a másik babának se jó.
2016. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit túlspirázod a dolgot. Jó érzésū doki nem ír mindenre antibiotikumot, láz esetén is csak a harmadik napon, ha nem extrém magas.

Mit mond helyette? Sok folyadék, láz csillapítása, köptető, kálcium, esetleg inhalálás.

Kellően rutinos anyuka pontosan tudja, mikor kell doki és mikor elég a házi praktika.

Nem tudhatod, anyuka miért ment vissza olyan hamar dolgozni. Valószínūleg kellett a pénz. Az meg gondolom elég nyilvánvaló, hogy egy munkahely sem tolerálja a hiányzást, és áldás ilyenkor a nagyszülő.

A menni, vagy nem menni kérdése meg olyan, hogy nem titkoltàk el, hogy beteg a gyerek. Szerintük mehettek, te meg eldöntheted, élsz a lehetőséggel, vagy nem.

Azt hiszem, te alapból rühelled a sógornődet.

2016. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Melyik része nem tetszik konkrétan?


Az, hogy dolgozik?

Óvónőként biztos nem a karrier vonzotta, hanem megélhetési kérdés volt. Örülök, hogy én megtehetem, hogy tovább maradjak, de attól még nem lesz abnormális a munka.

Hogy gyakran beteg?

Sajnos ezzel jár.

Hogy nem viszi orvoshoz?

Mindenki maga ismeri a gyerekét, hogy mit bír, miből gyógyul pikkpakk és mikor kell orvos.

Hogy a nagyik vigyáznak?

Örülnék ha lennének nálunk is bevonható nagyik. Majd ha odakerülsz, rájössz, hogy a munkáltatók 99 %-a nem tolerálja, hogy minden héten táppénzre menj.

Hogy nem szóltak, hogy betegen van ott.

Ez jogos, illett volna, már ha egyáltalán beszéltetek és tudták hogy mentek.

2016. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sok helyen olvasom/hallom hogy az óvónők a saját gyerekükkel nagyon nem úgy viselkednek mint ahogy ők megtanulták. (Èppen azèrt mert egèsznap gyerekekkel vannak, ès úgy èrzik a sajátjukkal azèrt máshogy kell törődni)

Èn is dolgoztam oviba (dajka voltam ) ès mègha nincs is diplomám, egy ócska kis dajka is megtanulja hogy a lázas gyereket orvoshoz kell vinni.

2016. aug. 16. 17:29
 6/18 A kérdező kommentje:

Nincs bajom a sógornőmmel.

Azèrt ment vissza dolgozni mert náluk (más országban èlnek) 1èvig vannak otthon a gyerekkel... (Addig is 100%os fizetèst kapnak, illetve az apuka is dolgozik)

Ami zavar h elvárják h beteg gyerekhez vigyem az egèszsèges gyerekemet. Ugyanis most megy a sèrtődès hogy nem megyünk.

A kislány nem csak náthás egy picit... 3napja magas a láza. Okè,mindenkinek a saját döntèse h viszi-e orvoshoz,vagy nem. Amikor a múlthèten a fiam beteg volt, őt sem tömte a doktornő gyógyszerekkel, de legalább látta hogy mi van vele, ès eszem ágába nem jutna erőltetni hogy egèszsèges gyerek jöjjön hozzánk ha a fiam 3napja lázas.

De ezekszerint nekem fura csak ez az egèsz. Másnál normális hogy kínlódjon a nagymama a beteg gyerekkel,orvos meg nem kell .

(Azt pedig pont a sógornőmtől tudom h annyira nincsenek rászorulva arra h ő visszamenjen dolgozni,csak ő nem bír tovább otthon lenni... )

2016. aug. 16. 17:36
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

A saját gyerekedet ne vidd fertőző környezetbe, ha félted.


Abba, hogy ők a saját gyereküket mikor viszik orvoshoz és mikor nem, sajnos nem fogsz tudni beleszólni és nem is szabad. Nyilván sajnálod a kislányt, de előttem írók jól gondolhatják, hogy anyuka valószínűleg kényszerből ment vissza dolgozni (mert kevés otthon a pénz), nem jókedvében van távol saját gyermekétől, mikor még megtehetné, hogy otthon legyen vele.


Az szerintem nem baj, ha félted a saját gyermekedet, mindenkinél máshol húzódik meg a féltés vonala.


Az sem baj, ha orvoshoz viszed, legfeljebb ha antibiotikumot ír fel, és ezzel Te nem értesz egyet, nem adod be neki, próbálkozol mással. Viszont az nem baj, ha pl. meghallgatja a gyermek tüdejét a doki, hogy tudd, egyáltalán mi áll fenn és mi nem.


Anyatejes a kisfiad amúgy?

2016. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

Nem bír tovább otthon lenni egy gyerekkel, helyette visszamegy egy egész csoporthoz.... Hát nem tudom.


Amúgy a gyerek az ő ügye, a felügyelet az övé és a nagyszülőké, a tiéd meg annyi, hogy eldöntöd mész, vagy sem.

2016. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Azért akkor csak zavar, hogy visszament dolgozni. A zárójeles kommentből ítélve.

Egyébként, elég nehéz így megítélni a dolgot. Én lázas állapotnál orvoshoz viszem őket, de két gyerekesként már van annyit "tapasztalatom", hogy ha csak köhög, vagy folyik az orra, akkor mit adjak neki, és nem rohanok egyből dokihoz. De ezt mindenki maga érzi szerintem. Normál anya nem akar rosszat szerintem a gyerekének, gondolom a sógornőd is az.

Viszont azzal egyet értek,hogy lázas, beteg gyerek mellé én sem vinném a gyerekeimet.

2016. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

"(Azt pedig pont a sógornőmtől tudom h annyira nincsenek rászorulva arra h ő visszamenjen dolgozni,csak ő nem bír tovább otthon lenni... )"


Na, ez ne zavarjon. Így érzi, dolgozni akar és kész, ez van. Én is olyan típus vagyok amúgy, aki "nem bír a seggén ülni", így megértem sógornődet is. Nem a gyerekétől akar ő szabadulni, hanem felnőtt társaságba vágyik már, ennyi.

2016. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!