Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babátok mit csinál?...

1 hetes babátok mit csinál? Ez normális?

Figyelt kérdés

Nekem sokáig szopizik (van,hogy 1 órát is) és közben csukva a szeme...

Aztán letenném aludni,persze kipattan a szeme és nem nagyon akar aludni...elég sokat sír :-(

Másnál a "jó baba,eszik-alszik" tényleg működik??

Mert nekem ha ébren van csak nyűglődik,nincs el egy percre sem...wc-re se tudok elmenni úgy,hogy ne otdítaná végig.

Köszi ha megosztod a tapasztalataidat!


2016. aug. 16. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Üdv a klubban. Nem véletlenül nagyon nehéz az első időszak és válnak zombivá az anyukák.
2016. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos most segítségem sincs...alig bírom kivárni h végre kimehessünk...Akkor kitartás!!
2016. aug. 16. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Amikor az én Babàm újszülött volt, nekem meg azzal volt gondom, hogy folyton elaludt evés közben és alig evett, majd nem akart felébredni. Mindig attól féltem, hogy valami baj van, de csak nagyon lusta volt :)

De már lassan fél éves és túl vagyunk ezen az időszakon, 6 hetes kora óta beàllt a napirend.

Nem lehet, hogy a hasa fáj és azért sír? Esetleg félreérted a jelzését? Ha egyfolytában eszik és nincs pihenőideje a pocaknak, előfordulhat.

2016. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak testkontaktusra vágyik.

Mèred,hogy mennyit eszik?Nekem az elejèn hasznos volt, mert nem tudtam megállapítani,hogy mièrt nyűglődik/sír. Volt,hogy rengeteget szopizott, akkor biztosan feszítette, volt,hogy szinte semmit, hát persze,h 1óra múlva megint kellett neki. Amíg belejössz, jó szolgálatot tehet egy mèrleg. A hasonfektetèst + popsipaskolást próbáltad?

Nekünk nagyon nehèz volt az első időszak, de a testkontaktus sokat segített.

Pár hèt, ès szèpen kiismered majd a babádat. Addig is kitartás!

2016. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hordozókendőt próbáltad?
2016. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom.Próbálj meg rájönni,mi lehet a baja a babádnak.

-lehetséges,hogy éhes marad,mert nem elég intenzíven szopizik? (az,hogy sokáig cicizik,utal erre)

-hagysz elegendő időt a büfizésre?

Nem tudom,leméred-e,hogy mennyit eszik.Lehetséges,hogy nem lakik jól,ezért sír.Nekem ezzel kapcsolatban személyes tapasztalatom volt,sajnos.A kisfiam közel 2 hetet végigsírt,mire rájöttünk,hogy az éhség az oka.Alig hagytam abba a szoptatást,fél óra-óra múlva már ordított,le is fogyott szegényem.Pótlás kellett.

Sokan mondogatták (és itt is olvastam már) hogy "felesleges a mérleg" és "minek az" de nálunk kishíján életet mentett.

Tájékozódni tökéletes,ha meg minden oké,visszaviszed.

Még valami.A hasfájás 2-3 hetes kor körül kezd megjelenni,addig szinte kizárt.


Én arra tippelek,hogy éhes a babád.


Az biztos,hogy valami nincs rendben ezzel,mert "csak úgy" nem sírnak a babák egész nap.

Kitartást kívánok neked!

2016. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Az ên fiam is 1-1 órákat szopizott, nem volt baj a mennyisèggel,sem a gyarapodásával, egyszerűen erre volt igènye. A hasfájás szerintem is korai mèg.

Arra tippelek innen, hogy a te babád nehezebben viseli a váltást a szárazföldre.

2016. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiam volt ilyen, mint a te babád. Csak cumizik a mellen vagy tényleg eszik is? Mert lehet te azt hiszed, hogy egy órát "szopizik", közben meg 10-15 perc alatt végez, aztán csak komfort szopizik, nem is eszik.

A lányom most nekem álom baba (12 napos), tényleg eszik-alszik, 3-4 órát is kibír, sőt éjszaka 5-6 órát is alszunk. Ritkán sír, csak nyöszörög inkább, de van, hogy ő is csak cumizik, ha jól lakott, így elvan 20 percet egy mellen.

2016. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
fiam 9 napos, hasfájós és be is sárgult a kórházban. ezért evés közben sokszor bealszik, de amúgy eszik, büfizik és nyüglődik kb 1 órát és alszik. de vlt már hogy órákon át sírt.
2016. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor mi vagyunk a kivétel, a fiam 1 hetes kora óta infacolt kap a hasfájásra, és tényleg segít hogy szedi, sokkal jobb azóta, és még csak 9 napos.
2016. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!