Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konkrétan hogyan kell elképzel...

Konkrétan hogyan kell elképzelni azt, amikor a picinek felrántják a letapadt bőrt a kukin? 1 hónap múlva ez ügyben jelenésünk van másfél éves kisfiammal, de nagyon félek tőle.

Figyelt kérdés
Megfogja, és szó szerint felrántja? De hát ez brutális. Amikor fürdés után próbálgatom neki, már akkor nyöszörög. Mit tanácsolnátok addig hogyan segítsem hogy ne legyen akkor üvöltés. Tornáztassam minél többet? Ez használ? Vagy mit csináljak?
2010. ápr. 20. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!az, brutális.Ezen túl kell esni minél gyorsabban,a sírást sem kerülheted el.Nagyon fáj majd neki,és még pár napig a pisi is fájni fog.Talán segít fürdetés után ha sír is ,de meghúzogatod a bőrt a kukiján,jó alaposan.Inkább te mint egy számára idegen.Mire az orvos kezébe kerül talán megtudod lazítani annyira hogy könnyebben felcsusszanjon.
2010. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia.Én pont ezt akartam elkerülni és sikerült is.Olvastam a neten,hogy nagyon jók rá a szteroidos krémek.Megkérdeztem a védőnőt,hogy lehet-e ilyet használni és azt mondta próbáljuk meg.Volt itthon elocom krém és szépen elkezdtük neki a bőr alatt kenegetni.Most kb másfél-két hónapja kenegetjük neki,de csak napi egyszer fürdés után és már szinte teljesen hátra lehet húzni rajta a bőrt,pedig előtte annyira le volt tapadva,hogy éppen a pisi ki tudott jönni.(a neten úgy olvastam,hogy 6 hétig-reggel és este,3 hét szünet aztán megint 6 hétig reggel és este)Tudom,hogy mennyire ellenzik az ilyen fajta krémek használatát,de szerintem ha felrántják neki az sokkal rosszabb.Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszoltam,csak gondoltam megírom neked hogy nekünk sikerült másképp megoldani.
2010. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam már túl van rajta.... Hát, senkinek sem kívánom! Én ellene voltam a szteroidos krémnek nagyon-nagyon, de most azt mondom százszor inkább az mint hogy mégegyszer ezt át kelljen élnem. Úgy képzeld el, nem vagyok egy rosszul levős típus, de majdnem elájultam a látványtól. Azon a pici lyukon átpréselik a kukijának a fejét... Mint akit beleznek... Borzalmas látvány volt. Hát még amit a fiam élt át! Visított mint akit ölnek!

Nekünk sajnos muszáj volt, mert lepedékes lett a bőr alatt (pedig tisztítottam neki amennyire lehetett) és lett egy felfertőzése a hólyagra...

15 hónapos

2010. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Uram Isten. Pedig azt hittem azt írjátok, hogy á nem ilyen durva ahogy én leírtam. Így nem akarom őt elvinni, így is örülök hogy nem fél az orvostól. Ezzel az Elocom krémmel kented neki csak? A bőr alatt? És ez recept nélkül kapható?
2010. ápr. 20. 14:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen,csak az elocommal kenem.Fel kell íratni.Mi egyszer fülgyulladásra kaptuk(a háziorvosom rosszul is lett hogy ilyen krémet írtak fel a fülészeten)Egyébként úgy tudom,hogy ekcémára használják.Szerintem beszélj a védőnővel mindenképpen mielőtt elkezditek használni,biztos segíteni fog.Majd írd meg hogy mi lett veletek.
2010. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és most olvastam amit előttem írtak.Ha sikerül a krémet felíratni és használjátok akkor egy-két hét múlva ne ijedj meg ha az a fehér túró szerű valami elkezd kijönni a bőr alól mert az a védőnőnk szerint természetes és az a jó ha eddig ott volt.Azt mondta hogy ha az kezd kijönni az segít leválasztani a bőrt.Nekünk rengeteg volt és már mind kijött.Olyan 3-4 napig tartott mire az összes kijött.
2010. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam a védőnőt. Azt mondta, hogy nem lesz durva a felrántás, hogy ne féljek, de ne használjak ilyen krémeket, inkább papsajtot áztassak, és abba lógassam be neki a kukit. Meg hogy van ez az antisepticum kenőcs amit mindig felír az orvos, ezzel kenegessem. De nem nyugtatott meg, mert ez a krém semmit nem használ. Ill.én még nem vettem észre. Annyira félek, így inkább el sem viszem jövő hónapban. Mit csináljak?
2010. ápr. 20. 19:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia.Milyen az a kenőcs amit írsz?A popsikenőcs?Mi úgy használjuk az elocomot hogy fülpiszkálóval finoman bekenjük neki a bőr alatt,egy kicsit úgy mintha lefejtenéd róla a bőr vagy mintha tágítanád.Nem tudom milyen az a krém,de nekünk az elocom használt.Esetleg próbáld meg a dokitokkal felíratni vagy kérdezd meg,hogy recept nélkül kiadják-e a gyógyszertárba.Egy próbát esetleg megér.A védőnő meg persze,hogy azt mondja hogy annyira nem lesz rossz,de kitudja milyen orvoshoz kerültök.Egyébként a Heim Pál-ba hozzá sem nyúlnak 3 éves korig,de a két éves kort azt szinte mindenhol megvárják mert valakinek másfél éves kor után megszűnik a letapadás.Szerintem mielőtt elviszed,próbálj meg utánanézni a neten,hogy ki hogy vélekedik erről.
2010. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Találtam itthon egy kis elocom krémet! A doki meg a védőnő nem javasolja, ennek ellenére próbáljam meg szerinted? Mi baja lehet tőle? Lesz valami mellékhatása?

Amit ő ír fel mindig, azt gyógyszertárban keverik ki, ung.antisepticum van ráírva. Elvileg ez is erre való, de ezzel csak kívülről kell kenegetni. Már használjuk legalább 5 hónapja, és semmi változás.

2010. ápr. 21. 08:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg,csak akkor reggel kend be neki ne este és akkor fogod látni napközben hogy nincs-e kiütése

tőle.

2010. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!