Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti a babakocsi huzatját...

Ti a babakocsi huzatját géppel mossátok?

Figyelt kérdés

Sűrűn altatom kint a babát az udvaron, meg rendszeresen használjuk a hordozót is, mózeskosarat is. Eddig kézzel mostam, de még a legnagyobb melegben is vagy 2 napot vártam míg megszáradt. Olyan részére gondolok amiben nincs merevítő. Meg a mózeskosár szivacsára.


Meg használtan vettük a babakocsit. A sport részét még multkor kimostam és úgy raktam el. Szárazon és nem is olyan helyre raktam, de mégis bepenészedett egy egy helyen. Ha azt vanishes vízbe beáztatom, átsikálom az jó? Vagy írhattok olyat ami használ rá, ami fertőtleníti.


És lenne még egy kérdés.

6 hós lesz a babám. Védőnő mondta, hogy 12-13 óra körül adhatok neki krumplit, répával. 10 kanálig menjek el, mert ugye még anyatejes. És nem kiváltani akarjuk még, csak szoktatni. Gyümipépet már eszik. Almát, őszbarackot. Eddig csak délelőtt kapott, most fogjuk délutánra is bevezetni.

Na és a kérdés az volna, hogy 8-9, de inkább 8 kor kel a babám. Ugye a szokásos reggeli rutin. És 11-12 felé szokott álmos lenni. És alszik fél, vagy akár 2 óra hosszát is. Attól függően mennyire nyűgi. Na de ha délben kell majd neki adni a krumplit, akkor keltsem fel előbb? Csináljak neki egy új napirendet?



2016. aug. 23. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy délben KELL adni.

Olyan van csak, hogy az újat ÉRDEMES délelőtt kóstoltatni, hogy ha érzékenyen reagál, akkor ne éjjel szenvedjen tőle.

2016. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja a másik:

soha nem mostam ki a babakocsi huzatát. Mindig volt a gyerek alatt alátét, ülésvédő. Ő nem koszolta így a konkrét huzatot. Ha pedig sáros, koszos lett az időjárástól, akkor mosószeres vízzel lemostam.

2016. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Èn gèpben mostam. Fekete, a mózes belseje pedig fehèr volt, így külön semmi bajuk nem lett. Alacsony hőfokon, ès fordulatszámon.

Nem kell új napirend. :)


Èn dèlelőtt valamikor adnám az újat, mondjuk a főzelèket, dèlután meg már az ismert gyümölcsöket,aztán, ha csökken az alvások száma majd beáll a napirend. De próbálkozhatsz finoman a dèlelőtt gyümölcs, dèl körül főzelèkkel is.Annak idejèn nálunk is ide-oda csúszkáltak az ètkezèsek. Egyèbkènt èn a hozzátáplálásnál az első ètkezèst kiváltottam 3 hèt után. Sokkal jobban tudtam kimozdulni otthonról, mert vittem magammal neki ètelt. Nem kellett loholni haza a szoptatás miatt, vagy betèrni rokonokhoz. De lehet,h neked van jogsid. :)

2016. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindent gépben mosok, így ezeket is. Ami nem bírja a gépi mosást (és a konyhában a gépi mosogatást), annak nincs helye a háztartásomban, mert én kézzel nem mosok/mosogatok semmit.
2016. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én gépben mosom.

Délelőtt vagy dél körül, igazából mindegy mikor kóstoltatsz csak délután ne, hogy ha véletlenül hasfájást okoz valami ne éjszaka legyen gond. Én pl tízóraira nem kóstoltatok, mert utána alszik 2 órát és nem kockáztatnám. Így inkább ebédre kap újat. Emiatt dehogy keltsd fel. 2 még nem késő. Nálunk volt ami hasfájást okozott, evés után 4-5-6 óra múlva már el volt felejtve.

2016. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!