Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vigyázhat más a babára?

Mikortól vigyázhat más a babára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Világ életemben sportoltam,terhességem alatt is végig. Megszültem a kisfiamat, akit imádok természetesen, anyatejes még és 4 hónapos lesz pár nap múlva. Szeretnék visszatérni sportolni az edzőterembe, ami kb 1,5 órát venne igénybe egy héten 2 szer, ha sikerülne. A kérdésem hogy ti mikortól adtátok oda másnak hogy vigyázzon a babátokra ? Attól félek megéhezik amíg én nem vagyok ott mellette, lehet az is hogy túl féltem. A férjem szerint túlzásba viszem.
2016. aug. 23. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem fejsz le neki előre?

Egyébként szerintem már nyugodtan vigyázhat rá más is.

2016. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egy 4 hónapos baba már nem össze-vissza eszik. Etetés utánra tervezd a sportolást, így biztos, hogy lesz 1.5-2 órád a következő etetésig. Esetleg anyatejet lefejni és cumisüvegből megkapja amikor más vigyáz rá.

A szüleim a gyerekeim születése óta vigyáznak rájuk, a fiam 5 napos volt amikor el kellett mennünk légzésfigyelőt bérelni így 2 órára anyuék vigyáztak a fiamra. Szóval nálunk már ilyen korán elkezdődött ez, igaz, utána hetekig csak akkor hagytam rájuk ha fontos dolgunk volt amit újszülöttel nem lehet elintézni (tescos nagybevásárlás), de 3-4 hónaposan már 2-3 órára is elvitték magukhoz (heti 1x). Én fejtem a tejet és tápszert is kapott mindkét gyerekem, vagy anyatejet vittem vagy tápszert amit odaadtak a gyerekeknek.

2016. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

1 honapos koratol heti szinten vigyaznak a nagyszulok a lanyomra. Eleinte ok jottek hozzank es rajuk hagytuk a babat 2-3 orara. Mikor nagyobb lett (fel eves), mar elvittek a mamaek magukhoz es ott is aludt. Most 13 honapos,3-4hetente egy hetveget a nagyszuloknel tolt. Amig anyatejes volt,fejtem neki,kesobb tapszert kapott ha nem voltam vele.

Sztem 1-2-3 ora tavolletbol heti szinten ne csinalj gondot:) allitom neked h a mama lesz a legboldogabb h kettesben lehet az unokajaval!:)

2016. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

3 hónapos volt a lányom, amikor elkezdtem egy tanfolyamot, heti 2x kb. 3 óra volt. Anyu, apu és a hugom vigyázott rá (ki mikor volt éppen szabad), amíg a férjem haza nem ért munkából - akkor ő vette át.

Fejtem tejet neki, hol elfogadta a kisasszony, hol duzzogó fejjel kiböjtölte, amíg hazaértem. :-)

2016. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Az enyémre anyukám már 2 hetesen több órára vigyázott. Előre kell lefejni és akkor nincsen gond.
2016. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

En au pair ( babysitter ) voltam , ujszulott babara vigyaztam napi 8-10 orat. Az anyja 2-3 orankent odajott szoptatni, aztan ennyi.


Inkabb arra vigyazz, hogy nehogy elmenjen a tejed, az eros sport ilyenkor nem javasolt.

2016. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat és a tanácsokat! Puszi mindenkinek! :)
2016. aug. 24. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!