Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet fogni a baba...

Mikortól lehet fogni a baba kezét? Ha megtette az első lépéseket vagy ha rendesen tud járni? Mikor lehet kivenni kicsit a babakocsiból?

Figyelt kérdés
Még az érdekelne, hogy az első lépésektől számolva nálatok mennyi idő volt, amíg többet is tudott egyedül menni a kicsi?
2016. aug. 24. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Vezetgetni tilos! Majd ha önállóan kapaszkodás nélkül rendesen halad, akkor foghatod, hogy el ne szaladjon.


Akkor veszed ki, amikor akarod, max. nem célszerű, ha pár lépés utan meg maszva folytatja vagy lehuppan.

2016. aug. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Amikor önállóan elindul, és onnantól fogtam a kis kezét. Addig csak itthon sétálgatott a bútorok mellett, és kapaszkodva a járássegítőbe. Kb. 1 hónap kellett mire stabilan járt, és nem kérte a kezemet kapaszkodni. Babakocsiból nem igazán vettem ki, mert nehéz volt a kocsira és a kicsire is figyelni.
2016. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát a megtette az első lépéseit és rendesen jár között nálunk kb 1 hét telt el. 4 hete indult el úgy, hogy 5-6 lépést megtett a következő kapaszkodóig, pár nap múlva már egyáltalán nem is mászott, ha lehuppant, azonnal felállt és ment tovább. Én ahogy elkezdett menni, hagytam kibontakozni, olyan helyre mentünk, ahol nem járnak autók, vagy messze van a járda az úttól és hagytam, hadd sétáljon. A kezemet csak akkor kérte, ha fel- vagy le kellett lépni pár centit valahonnan, akkor segítettem. Most már konkrétan szalad, és kilométereket megtesz egy nap, nézni is fárasztó :D
2016. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en fiam egy végtelenül óvatos baba, nekunk is aktuális a kérdés amugy mert ket napja indult el :) szerintem nála az "elindult es egy het múlva szaladt" dolog nem fog bejönni :))) önállóan megy szepen (de nagyon lassan es megfontoltan), eddig 3 m volt a leghosszabb táv amit megtett. En fel kézzel mar vezetem időnként. Igyekszem sokszor inkabb csalogatni es biztatni, h gyakoroljon. De egy 11 kilós gyereknél bizony neha az embernek kedve van setaltatni... Nem gondolom, h amikor mar amugy tud menni, nagy gond lenne ha a fel kezet megfogják.
2016. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, szerintem nálunk sem 1 hét lesz.

2016. aug. 24. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!