Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint szoptatott baba...

Igény szerint szoptatott baba mellett hogy tudtok foglalkozni a nagyobb, két év alatti gyerekkel?

Figyelt kérdés
Főleg nappal komfort szopizna, s többször.
2016. aug. 24. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem közben lehetne a nagyobbnak halkan mesét olvasni...nálunk nagyon figyelnek a mesére, mondókákra, olyankor csak a képeket nézegetik meg a szöveget és meg se mukkannak, áhítattal hallgatják
2016. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Az igény szerint6i szopás nem azt jelenti, hogy állandóan szopizni kell neki. A szopik között legalább 2 óra, vagy még több szünet legyen. Csak nem szabad ragaszkodni a 3 órához. Pár hét alatt a baba kialakítja a "napirendjét". Lesz amikor 2 óránként éhes, máskor akár 4 óráig sem. AA tied sem éhes olyan sűrűn, csak cumi helyett kell neki a melled.
2016. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek az utolsóval, sokan az igény szerinti szoptatást úgy értelmezik, h állandóan a baba szájában kell lennie a cicinek és minden nyikkenésére egyből cicit kell adni. Hát nagyon nem ezt jelenti. Azt jelenti, akkor kap enni, mikor éhes. Ha 4 óránként,akkor akkor 4 óránként. az is igény szerinti szoptatás, ha vki 3 óránként etet, mert a babaája pont úgy éhezik meg. A legtöbb csecsemő amúgy 3 óránként éhezik meg, nem semmiért találták ki annak idején a 3 óránkénti etetéseket.
2016. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsóknak igaza van! Az igény szerinti szoptatás nem egyenlő azzal, hogy anyuka egy két lábon járó cumi! :)
2016. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod megoldani h szopi közben játszol a nagyobbal, építőjáték, meseolvasás stb.
2016. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szoptatás portálon tudoményosan alátámasztott a komfortszoptatás jelentősége. S ha ezt idő előtt megszakítom, valóban nehézkes az altatása. Nálunk egyébként a mondóka a minden, de nyílván többet igényelne a nagyobb.
2016. aug. 24. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

23 hónapos volt a nagyobb, mikor a tesója született. A picit igény szerint szoptattam, ha kellett 20 percenként cicin volt. Viszont 15 percnél tovább sosem hagytam szopizni, nem is igényelte. Szóval a nagyobb nem látta kárát. Meséltem neki, kockázott mellettünk, semmi gond nem volt, mert hamar megszokta, hogy a kistesója hozzánk tartozik.

És mivel a pici nagyon nyugis volt, mert hagytam komfortszopizni, ezért nem sok vizet zavart, keveset sírt, jókat aludt.

Életem legjobb döntése volt, hogy nem az idót néztem, hogy cicizhet -e a gyerekem, hanem rá hallgattam. Mai napig bánom, hogy a nagyobbiknál hallgattam a védőnőmre, és betartottam a két órát a szopik között, egy kínszenvedés volt az első pár hónap.

2016. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

A komfortszopizós részt úgy tudod megoldani, hogy miután jóllakott, és szemmel láthatóan már nem vagy csak alig-alig nyel tejet, felkínálod neki a cumit.


Náluk ez van mind a mai napig (amíg nem volt cumi, kész rémálom volt a ciciztetés, onnantól, hogy bevezettük, hawaii :)): jóllakik, olyankor már csukva a szeme és félig alszik is, de rajta csüng még a cicin: odateszem a szájához a cumit, cicit kiköpi, cumit bekapja, ágyba rakom, majd ágybarakást követő maximum 5 percen belül kiköpi a cumit is, és alszik mint a bunda.

2016. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!