Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitseg? Hova tegyem a babat...

Segitseg? Hova tegyem a babat mig fozok?

Figyelt kérdés
7 hos a lanyom,es mar nagyon beindult,maszik,maszasbol kiul..egy masodpercre se lehet egyedul hagyni a neki kialakitott habtapi szonyegen,mert elborul beuti magat stb... ami van itthon az a babakocsi,etetoszek,jaroka,utobiba else fer mert kicse es abbba is esik-kel.. Kerdesem: van olyan amibe bele teszem,es biztonsagosan eljatszik mig megfozok? Jumperoo.ra gondoltam szerintetek? Az nem olyan mint a babakomp?

2016. aug. 26. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam ilyet neten, hogy a babát nem járókába tették bele, hanem nagy méretű, puhafalú (felfújhatós) medencébe. Kijönni nem tud, helye van, könnyű tisztán tartani, és szerintem zseniális ötlet.


Ez a Jumperoo kicsit olyan, mint a rugós hinta, csak nem fixen rögzíted, hanem hordozható. Abból a szempontból egykutya, hogy csak úgy lóg a gyerek, és hamar meg fogja unni. (Pont mint a legtöbb baba a ringatós székeket. Meglátja, és tudja, hogy most nem vele lesz foglalkozva, anyunak dolga van.)

2016. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmmm.. ez milyen igaz!! Mint a babakocsi.. amikor rakom bele,es olyanyja van akkor kifesziti a labait es sir.. mert nem akar beleulni 😀😀😀 koszi a valaszt!
2016. aug. 26. 07:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindig akkor főztem amikor aludtak. Nem volt jobb megoldás.
2016. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én a hátamra kötöttem. nézelődött kifelé az ablakon, vagy pl nagyokat kacagott, ahogy dobáltam a palacsintát... sokszor be is aludt.
2016. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hat En igazan egyedi megoldast talaltam ki arra a par hetre mig felulni mar fel tudott,de meg nem stabilan ult.

Kivittem a kiskadat a konyhaba,beleraktam egy puha,vastag pledet es beleultettem.jatekok a laba koze es volt fel-haromnegyed oram.igy az alvasidovel egyutt siman befejeztem a fozest.

A gyerek meg jokat jatszott.kesobb mikor mar stabilan ult csak a pledet teritettem le a foldre es oda raktam,kapott egy talat es egy fakanalat.En ugyan felsuket lettem de a gyereknek irtora tetszett 😂😂😂

2016. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1x1 méteres járókánk van, szuperül elvolt benne. Most már csak kerülgetjük, mert kinőtte.
2016. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez az időszak ilyen. Amíg kisebb volt, elüldögèlt a hordozóban, amikor meg nagyobb, megy felfedezni(na persze van,hogy bújik a fenekembe,1,5 èves).

Szóval főzz, amikor alszik, vagy ha van aki figyeljen rá.

Vagy extra gyors ètelekt csinálj(sütőben sült hús, gyorsfagyasztott gombóc stb).

2016. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amikor az én kisfaim volt ilyen korú, akkor ezeket csináltam felváltva (ami épp bejött neki-nekem, váltogattam, hogy ne legyen unalmas):

- műanyag, pillanatok alatt elemeire bontható, színes, ultrakönnyű járóka (benne mindenféle csillogó, zörgős, zenélős játék)

[link]


Ha kell, akkor a konyhába húztam, néha a nappali részre (nlunk amerikai konyha van, lehetett játszani azzal, hogy közelebb-távolabb)


- a legjobb találmányok egyike szerintem az ajtófélfára tehető hinta, ilyenünk volt (gyógytornász ismerős is feltétlenül ajánlja), arra is lehet akasztgatni mütyűröket, a babát ugye pont úgy kell beletenni, hogy NE álljon, de lábujjhegye épp a földet érje- elé, mellé a földre gurulós játékok, zenélős cuccok stb. néha arra jártam, meglöktem, hintáztattam stb.


[link]

(ez egy jó cikk a hintákról)


-etetőszékbe tenni és odahúzni a konyhába közel és adni neki kis fakanalat, flakonba borsószemeket rázni, műanyagokat csapkodni-valamit, amivel ülve, de a kezét használva szórakoztatni


- néha hagytam "törni-zúzni"- a konyhaszekrény alsó szekrényeiből kettőt nem zártam le babazárral, onnan kipakoltam a veszélyes dolgokat, de néha megengedtem, hogy bemásszon, kihajigálja a bekészített műanyag dobozokat, szívószálakat, papírtörlőt stb.- olyat amivel nagy kárt nem okoz (azért arra figyelj, hogy forró dologgal ne legyen útba!)


- alvásidőben főzni vagy este-éjszaka több napra a legtutibb


-részletekben főztem sokszor (pl. hagymát üvegesre megpirít, félrehúz, majd lehet, hogy 30 perc múlva folytattam), illetve én nagyon hiszek a konyhai előkészítésekben (pl. egy-egy jobb, nyugodtabb napon előre felkockázok egy kg hagymát, lefagyasztom adagonként vagy húst bepácolni, előkészíteni, zöldségeket megpucolni- ha krumplit hajnalban pucolsz, vízben hagyod, akkor délelőttid semmi baja nem lesz, amíg odajutsz, hogy megfőzd, fasírthúst bekeverni, gombócra formázni, így fagyasztani alutálcán, hogy csak sütni kelljen)


- nem ördögtől valóak néha a konyhakész cuccok sem (pl. fagyasztott krumpli, amit csak a sütőbe kell bevágni, wokos zöldségkeverék, de akát a pizzarendelés sem, ha szeretitek az ilyesmi. Nem azt mondom, hogy hetente vagy naponta, de néha meg lehet engedni azt a "luxust", hogy csak bedobsz valamit a sütőbe (vagy kifőzött tésztára kész szószt öntesz)

2016. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jumperoo-nk volt, de abban

Max 20 percet lehetnek. Vegyel egy jarokat, vagy utazoagyat, Es en nem csinaltam nagy fozeseket

2016. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
47%
Fagyaszt le :D
2016. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!