Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan ápoljátok magatokat...

Ti hogyan ápoljátok magatokat kicsi baba mellett? Szoktatok fodrász/kozmetikus/körmöshöz járni? Esetleg szoliba?

Figyelt kérdés

Anno nagyon apolt es igenyes no voltam, imadtam szepitkezni, megtanultam sminkelni is, a hajam is irigylesre melto volt. Na de gyerek elott volt is idom ezzel foglalkozni. Nem cicababa voltam, hanem egy normalis igenyes no.

Amiota megszuletett a lanyom, azota hanyatlik ez az affinitas, eleinte csak muszalybol nem szepitkeztem, mert ugye nagy gatsebbel allni nem tudtam nem meg hajat gondoriteni es kormot lakkozni.

Aztan a teendok egyre masra jottek, szepen be is kebeleztek sajnos, vegul oda jutottam, hogy a 10 hos babam mellol mar nem jarok el se fodraszhoz se sehova.

Ti szoktatok? Kellene?

Egyre jobban erzem, ahogy a csini gyermektelen hugom all mellettem, hogy nagyon nem jo ez igy, valamit kene kezdeni magammal.


2016. aug. 29. 13:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A hajatokkal pl mit csinaltok? En ha kiengedem, akkor szanaszet tepi a kislanyom, felkotve meg mit szepitsek rajta..

Na az ilyen es ehhez hasonlo "ervek" miatt bele se kedzek..

2016. aug. 29. 13:06
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

sokat vagyunk a szabadban, így a szoli megoldva.(bár oda amúgy sem jártam)

hajam egyenlőre felkötve, de néha eljutok fodrászhoz, vágatni. valahogy amióta megszülettek a fiúk, nem tudom elviselni se a sminket, se az ékszereket, a körömmel úgyan ez a helyzet. szemöldököm én szedem, szerencsére az arcom rendben.

most egész sportos lettem :)

szerintem nem feltétlen muszáj hogy állandóan a toppon legyünk. a mi komfort érzetünk legyen 100% és akkor minden rendben van

2016. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

En 2-3havonta jarok fodraszhoz, kozmetikushoz.

Szemoldokom magam szedem.

En minden nap sminkelem magam, igy erzem jol magam, mert sajnos nem mindig olyan szep a borom. De ez csak egy natur smink. Kicsikent mikor meg csak fekudt kosfiam imadta nezni ahogy sminkelek :D


Lakkozni csak a labujjkormeimet lakkozom mert sztem azt sokkal szebbe teszi.


Ha csak sima copfba kotnem a hajam ugy neznek ki mint egy vicc ugyh altalaban a frufrum vagy az egyik oldalam elfonom, vahy fejem tetejere rakom a copfot mint egy fank.

2016. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Fodrászhoz kb 3 havonta megyek. Kb állig érő hajam van, amikor már hosszabb, elég csúnya, mert csak lóg, úh akkor összekötöm.

Kozemtikusnál, körmösnél soha nem voltam.

Sminkeltem mindig (elég csúnya a bőröm sajnos, úh én igénylem), gyerek óta is sminkelek, otthon persze nem.

Körömlakk csak azóta, amióta nem kell kézzel mosnom, meg napi x-szer mosogatnom.

2016. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

A fiam pár hónapos koráig csak a tisztálkodás, arcápolás, igènyes öltözködès hármasra koncentráltam. A hajam összefogva hordtam.

Kb 10 hónapos volt, amikor újra rövidebb frizurát vágattam, mert már volt időm kivasalni pl. Mivel vállig sem èr, ez kb 2 perc.

Ekkor kezdtem el jobban odafigyelni a kalóriákra is, mert abbahagytam a szoptatást, ès plusz 2-3 kg maradt rajtam, ami zavart.

Most 15 hónapos, általában sminkelek, ha megyünk valahová, sikerült fogynom is. :)

Csak fodrászhoz járok rendszeresen. Inkább szèp, igènyes ruhákra vadászok. ;)

2016. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Kozmetikusnál a születése óta nem voltam, ugyanakkor gyógyszertárból szerzem be a jó minőségű arctisztítót és krémet, így normális a helyzet, viszont egy minimális alapozót és púdert mindig használok, ha kilépünk a házból. A gyantázást megoldom a gyerek alvásidejében, fodrászhoz havonta elmegyek vágatni és festetni (utálom, ha az ősz hajszálak kikandikálnak), otthon viszont sokszor összekötöm, de egy féloldalas frufruval ez feldobható. A lábamon 1-2 hetente kifestem a körmömet, folyamatosan szerzek be új ruhákat (még sétálni sem indulok el mackónadrágban), igyekszem odafigyelni magamra.

Engem jó érzéssel tölt el, hogy csinos anyukaként lépek ki a gyerekkel otthonról.

2016. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
ugyan ez itt is :) sminkcuccaim elpakolva, magassarkúak szintén, stb... De bele lehet jönni ám ebbe is! Én először kb 7 hónapos korában merészkedtem el fodrászhoz vágatni, nagyon jól esett, azóta kb félévente járok, nekem ennyi elég. A hajam megtanultam kontyba tűzni, vagy befonom. A sminkelés marad hétvégére ha megyünk valahova, körmöt viszont újra festek többször is egy héten. Ezen kivül önbarnitós testápolót használok, szolizni sose jártam. Szép lassan kezd el visszahozni az életebe ami hiányzik és engedd el ami nem fér bele.
2016. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem rovid mukormom van baratnom csinalja ugyhogy kikapcsolodas oda menni minden szempontbol, a labamon en csinalom a gel lakkot, par honapja nincs muszempillam mert kontur lett tetovalva hianyzik mert az alapbol mar vegulis egy smink volt de mar pihentetni is akartam a pillam. Szoval most marad a sima smink. Probalok akkor is torekedni ra mostanaban ha csak itthon vagyunk hogy a volegenyem se abranduljon ki😂 Az evesre alapbol figyelek. Eddig felhosszu hajam volt amit beszaritottam de most novesztem igy jelenleg szepen ossze se tudom fogni sajnos ugyhogy a hajam egyenlore csak ugy van, kivasalva. De a hosszu hajuaknal borzasztoan tetszik a konty fankkal. A fiam szeret belekapaszkodni mostansag ugyhogy jo lenne osszefogni egyebkent.

Szoliba nem jarok viszont a labamra szivesen kennek valami barnitot mert szornyen feher.

2016. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

A kozmetikus, körmös, szoli.. nálam sose volt az igényesség mércéje. Mind olyan amit magam kényelmesebben megoldok (arcápolas, szőrtelenítés) vagy nincs igényem rá (a teljesen rövid, színtelen körmöt szeretem és ha fizetnének se rontanam el a fehér bőröm). Egy ideig, amíg növesztettem, a fodrász sem, mert pár centit nekem se esett nehezemre vágni belőle. Mondjuk tény, hogy most ~1 hónapja a szülinapom előtt nagyon jól esett, hogy csak beültem a fodrásszékbe és megcsinálták helyettem, ugyanakkor jó darabig nem megyek, mert a fodrasz által használt biotrutymóra allergiás lettem.

Egyébként masban sem változtam. Mindig is a "kényelmesen csinos" iranyt képviseltem. Magas sarkú számomra kínzás. Szeretem az A-vonalú ruhakat, a 2-3 centinél nem magasabb sarkú minőségi bőrcipőket, de sportosban is jól érzem magam. Nem kapok szívszédülést, ha (tiszta, nem kopott, nem 6-szor akkora) "mackóban" látnak babakocsit tologatni masok.

2016. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Fel eves a gyerekunk. A hajam festve van (nagyon oszulok), 5 hetente kell emiatt fodraszhoz mennem. Mindig ossze van kotve, mert nagyon melegem van alatta. A szemoldokom szedem, de kethavonta kozmetikus alakit a formajan. Kormeimet en vagom, festem. Szoliba nem jarok.


Szerintem ugyanugy maradt minden, mint szules elott volt. Naponta sminkelek kicsit (spiral, ceruza, korrektor), de nem vasalom a hajam vagy ilyesmi. Ruhakat ugyanolyan idokozonkent veszek (nem szeretek vasarolni).

2016. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!