Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is beállt magától a...

Nektek is beállt magától a babátok napirendje?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 7 hetes a babám. Első baba. Mióta megszületett nem akart nappal aludni, így irtó kínlódás volt minden nap. Éjjel 3 óránként kelt és közötte aludt, de a nappalok katasztrófák voltak, mivel délutánra már kimerült volt, elaludt evés közben, így éhes maradt... kimerítő volt nekünk is. Mindig próbáltam egy sorrendet megfigyelni nála, aztán aszerint alakítani a dolgokat. Pl, hogy evés után jobbszereti a tisztába tételt, illetve mégha el is alszik kaja közben, a végén felébred és még nem akar elaludni, nézelődik, aztán utána kezd ásítozni. Illetve, hogy alvás után egyből enni akar. Ez alapján próbáltam a napirendjét beállítani, nem is az órát figyeltem, inkább azt, hogy ez a rendszer folyamatos legyen, de az alvós résznél mindig bukott a dolog és estére már csak sírás és kilátástalanság volt a "jutalom". :)

Aztán múlt héten valami csoda történt. Egy egy napos növekedési ugrás után (aznap szinte egész nap cicin volt a csávó) magától beállt a rendszer. Evett, nézelődött, gügyörészett és ásítás után elaludt. Igaz nappal csak babakocsiban vagy hintában hajlandó aludni, a kiságyában sír, viszont azokban akár 1,5 órát is. Én meg hirtelen nem is tudtam, mit kezdjek a fenesok időmmel. :D

Most hétre már végre újra ragyog a ház, kimostam mindent és végre ma már főztem is.

Nektek is volt ilyen sikerélményetek? Tiszta boldog vagyok. Vajon a kitartásomnak is köszönhető ez, vagy puszta véletlen, hogy így alakult?



2016. aug. 29. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk annyi volt a napirend, hogy este valamikor elaludt, reggel valamikor kelt. Éjjel is kelt többször, de mivel mellettem aludt, nem kell felkelnem hozzá, csak cicit kért. Mikor ilyen kicsi volt, aludt délelőtt egyszer és délután 1-2 alkalommal, de nem órához kötve.

Most 1,5 éves, most is ennyi van meg a napirendből, de már csak du. 1-szer alszik.

2016. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Általában az első 6 hét utan valtozik a helyzet, általában jobb lesz (nálunk romlott mert jött a hasfájás)


En mindig próbáltam napirendet, de miután szörnyen rossz alvó volt 7 hós koráig, így mindig borult valami. Ami mindig fix az az esti fürdetés ideje...meg utána az alvas, de az is +\- 1 órás csúszással.


De igen, hatalmas orom volt, hogy a jo időszakokban mindenre volt idom, erőm es a kisfiam is jol evett, játszott, aludt...kiszámítható napjainkat imádtam.


Remelem nálatok innentől minden szupi lesz ;-)


Jo babázást! :-)

2016. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem véletlen..folyamatosan változnak, állandóan van valami. A babáknál egy állandó dolog van, és az a változás :D Örülj neki, hogy jól alakult. A napirenden ne görcsölj, leghamarabb 6-8 hónapos korukban lesz valamiféle napirend..
2016. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
persze, örülj neki, és addig élvezd, amíg tart - és ki tudja, lehet hogy majd megmarad. Mindig változik valami. Például az első lányommal tankönyv szerinti napirendünk volt, szinte magától. A második tojt a napirendre, és végül most közel 8 hónaposan van valami afféle, de ki tudja meddig. (a fürdés nagyjából egy időpontban van, illetve az utolsó alváshoz igazítottam, de ennyi)
2016. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is ekörül kezdett nappal aludni :)

Este pedig azonos időben aludni menni, éjjel hasonlóan kelni és reggel is.

2 hónapja tartja. A szoptatasban viszont semmi rendszer...

2016. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!