Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes anyukák, ahol...

Többgyermekes anyukák, ahol kicsi a korkülönbség, hogy oldjátok meg ezeket?

Figyelt kérdés
Férjem 3 műszakban dolgozik, amikor délutános, én fürdetem a nagyobb másfél évest is. Fél8kor, aztán még tejital és elalszik magától, ez fix. A kicsi hathetes, kritikus időszak az este, nehezen alszik el, és a nagyobb fürdésidejét nyirkosra ordítja, mármint a ruháját. Hiába volt szoptatva stb. Tanács?
2016. aug. 31. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A picit fürdest előbb, utána etesd aztán talán elalszik, akkor a naggyal is minőségibb időt tudsz tölteni fürdés előtt-alatt-után. Kezd az egészet fél 7-kor. Tudom hogy nincs türelme, akarata ilyenkor az anyának, de sokat-sokat kell énekelni, ez eltereli a figyelmüket, megnyugtat mindnyájótokat.

A picit etesd még meg 23-24 óra körül és talán tudsz aludni néhány órát.

Próbáljátok ki ezt a fürdetés-cserét, nem csak akkor ha a férjed délutános, úgyis korábban fog sötétedni hamarosan.

Nálunk 11 hónap van a két fiú között.

2016. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Két nagyobb között 24 hónap van, a középső és a kicsi között 17 hónap. Mikor kettő volt, úgy csináltam, hogy a naggyal "együtt" megfürdettük a picit, aztán a picit beraktam az autósülésbe, és a lábammal hintáztattam, amíg a nagyot fürdettem. Utána a nagynak mesét olvastam az ágyában, miközben a kicsit szoptattam. Mikor a pici már nagyobb volt, akkor ezt váltotta ki, hogy az etetőszékben ette a lefekvés előtti tejpépjét, miközben olvastam a mesét.

Mikor hárman lettek, a pici alvása később volt, így először olvastam mesét a nagyoknak, mikor elaludtak, akkor mentem szoptatni. De a fürdés közben lábbal autósülésben hintáztatás, vagy babakocsiban tologatás akkor is volt.

2016. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A picit hordozókendőben a hátadra is veheted, míg a naggyal az esti rituálét végigcsináljátok. Így ott lesz veletek, nem marad ki semmiből, de mégsem a karodban, így a naggyal is tudsz érdemben foglalkozni. Nálunk ez vált be.
2016. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Apa fürdette és altatta a nagyot, én meg addig a kicsivel foglalkoztam, szopizott, altattam.

Aztán mikor a kicsi 2 éves lett egy szobába kerültek a gyerekek, onnantól én altattam őket általában, a fürdetésnél a férjem volt ott legtöbbször.

2016. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!