Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 1 éves baba megszokhatj...

Lassan 1 éves baba megszokhatja még a járókát? Tapasztalata van erről valakinek?

Figyelt kérdés

Muszáj. Nem bírja ha mással vagyok elfoglalva. Ma is amíg főztem a lábamba kapaszkodik, a nadragomat húzgálja, nem haladok semmivel, ha pár percig ezt csinálja utána már nyafog is és így telik el a délelőtt, amikor főzök. Próbáltam nagyon sok mindent. Lábastól kezdve mindent adtam neki, nem. Ha szakaszosan csinálok mindent akkor sose végzek és az sem segít, max nem jut el a nyafogásig. Néha úgy érzem nem fogom bírni idegekkel. Legszívesebben nem is főznék, már gyűlölöm a konyha környékét is. Amióta mászik és kapaszkodva feláll (4 hónapja kb) ez megy. Volt szepa, akkor abban bíztam, hogy nem tart sokáig, a tünetek el is múltak, ez meg megmaradt.. egyébként elvan egyedül... ha a kanapén vagy földön ülök. Amint nem rá figyelek viszont világ vége van. Teregetés meg egyéb olyan dolgok ami nem tart sokáig az oké. De a főzés..


Szóval képes megszokni ilyen korban egy kisgyerek a járókát?



2016. szept. 5. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagyd egyedül, akkor is ha hisztizik. Megszokja majd, hogy nem vagy állandóan mellette. Eddig is kár volt ennyire magadhoz szoktatni.
2016. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, tudom, elrontottam, igazából sokáig hasfájós volt kb 8 hónapos korig aztán fogak jöttek sorban és talán túl elnéző voltam vagy hogy is fogalmazzak.


Most nézem rosszul fogalmaztam, egyedül semeddig nincs el, azt akartam írni, hogy elvan önállóan is amíg lát és amíg nem kezdek bele valamibe.

2016. szept. 5. 10:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Létezik babakarám is, ami kicsit szerintem "barátságosabb" a babáknak, keress rá. Bár ahhoz nagy lakás kell.

Vagy: rács a konyhaajtóra, ha nem amerikai konyhás a lakás. Vagy esetleg a szobája ajtajára. Így is figyelned kell rá, de azért nincs teljesen láb alatt állandóan. Én ennek a megoldásnak a híve vagyok inkább, szerintem a járókát az én kisfiam se viselné el.

2016. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A járókát nem fogja megszokni. Mi 3 hós kortól használtuk, sosem volt el benne sokáig, főzés közben főleg nem. Ugyanígy rángatta le rólam a nadrágot, nézni és csinálni akarta ő is azt, amit én. Nálunk az lett a megoldás, hogy beletettem az etetőszékbe magam mellé, így látta, hogy mit csinálok, közben mondogattam is, hogy mi micsoda,megszagoltattam vele a hozzávalókat, belenézhetett a liszteszacskóba, stb. Kapott maga elé 2-3 pici műanyag tálkát, egy marék kölesgolyóval és egy kiskanállal, azt rakosgatta, ette. Ebből hamar rutin lett, és egyre hosszabb időt töltött nyugodtan. Mára már ő húzza oda a széket, ha bele akar ülni, ha pedig nem, akkor edényeket v konzerveket pakol, fakanállal keveri a játék élelmiszereket egy lábosban, jön-megy, és nyugi van. Most lesz 20 hónapos.
2016. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 14 hónaposomat is beteszem a járókába, amíg főzök vagy valami. Először ordít 5 percig aztán abbahagyja és szépen eljátszik. Még mindig jobb mintha leforrázná magát mert a konyhában sertepertél.
2016. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ezt azzal hidaltam at h akkor fozok mikor alszik. Mashogy nem megy:(
2016. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm!


Kicsi a lakás, eleinte én is akkor főztem, amikor alszik de mikor már sokadik alkalommal ébredt fel zajokra, így inkább feladtam.


Etetőszékben nem marad el annyit. Vagyis tudok neki annyi pufit adni, hogy akár főzni is tudjak, de akkor étkezés marad ki emiatt. Ha nincs előtte semmi pár perc után vergődik.


A rácsot nem hinném, hogy jó lenne. Sírhat amögött is, meg nem látok rá ha visszamegy a nappaliba.

2016. szept. 5. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:

En gyors kajakat fozok addig van a jarokaban, neha sir, dehat ez van.

20 perces kajak maximum. Hust be a sutobe zoldsegekkel, ma pl magamnak sajtos teszta, a picinek a melyhutobolvettem ki csirket zoldsegekkel, es rizst fozok neki melle.

Mindig fagyasztok babakajat, es csak kiveszem.

Holnap milanoi, a szoszbol fagyasztok jo par adagot. Porkolt, azt us jo fagyasztani, es gyorsan ossze lehet kesziteni.

2016. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi rácsot tettünk a konyhaajtóra, a baba az előszobában van, míg én a konyhában teszek-veszek. Régebben elvolt a pihenőszékben, de kb. nyolchós korától már nem maradt meg benne. Ez a mostani megoldás jól működik, ő az előszobában néhány játékával elvan, ha megunja azokat, kap edényeket, fakanalat, ő is "főzőcskézhet", pontosabban dobolhat. Beszélek hozzá, látjuk egymást, egy órás főzőcskézést simán le lehet így zavarni, de azt igényli, hogy ne maradjon egyedül. Most egyéves a baba.
2016. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyanítom, ez gyerekfüggő, de az enyémek sosem szokták meg a járókát. Pedig naponta előfordult, hogy muszáj volt használni, de akkor ordítottak végig, lehetett benne bármi játék.
2016. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!