Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Iszalag (klematisz, clematis)...

Iszalag (klematisz, clematis) levelét megrágcsálta az egyévesem. Lehet tőle valami baja?

Figyelt kérdés
Későn vettem sajnos észre, hogy a szájában van a levélke kétharmada, azt természetesen kiszedtem a szájából, de egyharmada eltűnt és nem tudom, lenyelte-e vagy elhajította (csak játszani szokott a levelekkel, füvekkel, nézegetni őket, nem szokása szájba venni). Én inkább arra hajlanék, hogy elhajította, mert figyeltem, jelentkeznek-e bármilyen tünetek és semmi különös tünete nem lett, se irritációnak, se hányingernek jele, se hányás-hasmenés, semmi...de ha esetleg mégis megette egy részét a levélnek, későbbiekben okozhat-e bajt nála, úgy értem, ami később derül ki?

2016. szept. 5. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Semmi baja nem lesz tőle a gyomorsav elintézi! Itass vele vizet :)
2016. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel azt írják róla, hogy mérgező növény, biztosan mennénk az orvoshoz. Csak akkor lennék nyugodt.
2016. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja. Vannak erősen mérgező növények, de ez nem tartozik ezek közé, ha jól tudom. De én azért lehet felhívnék valakit, aki jobban tudja. Mert bizonyos növények tényleg gondot okozhatnak.
2016. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm ilyen esetben felhívta a Heim Pál Kórház toxikológiáját:

06-1-459-9100 / 1113 mellék

2016. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írd meg hogy mi lett a gyerekkel! Remélem jól van!
2016. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig semmi sem történt. Semmi jele mérgezésnek, ugyanúgy történnek a hétköznapok, mint általában. De azt írtam a kérdésben, hogy nem garantált ám, hogy lenyelte azt az egyharmad darabkát, mert jellemzően, amit szétszed (növény, játék...stb) el is dobja, miután megnézegette alaposan.
2016. szept. 7. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!