Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babámnál most...

Szundi 39 kérdése:

4,5 hónapos babámnál most kezdtük a hozzátáplálást doktornő javaslatára tápszeres baba. Az a gond hogy 2 nap is eltelik hogy van szeklete. Tudtok tippeket adni?

Figyelt kérdés
Eszi a purekek alma burgonya őszibarack sütőtök sargarepa ..mivel tudnek segiteni neki hogy lazabb legyen a szeklete vagy hogy tudjon minden nap kakilni .pukizni tud nem puffadt a pocija.
2016. szept. 6. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres volt a lányom is, átlag 5 naponta volt széklete. Orvos is nézte, de végül arra jutottak, hogy 5 napig ne probléma, utána szóljunk.

Szóval ne csinálj semmit, pár nap belefér, valószínűleg mindent felhasznál és kevés salakanyag termelődik.

2016. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most kezdtétek a hozzátáplálást és már ennyi mindent eszik? :) Szerintem kicsit lassíts a tempón! Nekem is tápszeres volt a babám, nekem is mondták, hogy el lehet kezdeni, de én vártam még vele kicsit. Először a "kóstoltatás" tényleg csak kóstoltatás volt, azaz almának a LEVE, baracknak a LEVE, meggynek a LEVE, néhány kiskanállal, majd pár kanál gyümölcspüré. Az sok idő, több hét, míg egy egész étkezést kiváltasz. Addig az van, hogy a pici gyümölcs, utána ugyanúgy a tápszere. Első szilárd ételek között adtam Sinemil pépet magában és gyümölccsel ízesítve, nagyon szereti a babám. Zöldségeket én csak kicsit később kezdtem.


Lehet, hogy rosszul jön át a kérdésedből, de nekem úgy hangzik, hogy te nem falatokat adsz, hanem komplett étkezéseket egyből. Szerintem ezzel még nem tud mit kezdeni a pocakja. Lassan, szépen, falatonként. Az eleje ilyen macera, de aztán sokkal jobb. Mindössze hét hónapos múlt az én kisfiam is, de már annyi mindent eszik, szeretek főzni neki és olyan jó, hogy lehet variálni. Ő már ehet húst, tésztát, rizst, stb. Csak arra akarok kilyukadni, hogy visszagondolva mi nagyon lassan kezdtük, de egy-két hónap alatt iszonyúan kibővült az étlapja és egy új étel bevezetése sem ilyen macera már, kigondolom, kipróbálom és ennyi. Eddig egyedül a szilvától lett egy kicsit pukis, ezen kívül zökkenőmentesen fogadja az új ízeket.

2016. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alma és a krumpli is fog, sőt egyesek szerint a répa is.

Megváltozik a széklet a hozzátáplálás kezdetekor.

Ha nem kínlódik miatta, akkor nem gond.

2016. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szép kis doktornő lehet

tuti őskövület

2016. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igazibol 3 hete csinaljuk ezt a hozzataplalast eloszor en is levekkel kezdtem aztan egy ketto kanal pep kostoltatas ahogy irta is az egyik hozzászoló.de pont ma mondta a vedono hogy egy etkezest mar kivalthatok neki nyugodtam es akkor nem kap tapot .amugy sem volt a szeklete rendben 1-2 honaposan is colt hogy 3 napig nem volt kaki.beba pro 1 H.A tapot eszik .sima tejpepet nem is adhatok neki pedig van itthon milupa vanilias de a vedono azt mondta azt ne adjam neki .
2016. szept. 6. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

#2-es vagyok, a Sinemil az nem tejpép, hiszen hipoallergén, tej-és gluténmentes, 4 hónapos kortól adható. Receptre felírják, úgy nem is drága. Jó szívvel ajánlom, nekünk nagyon bejött, én is szívesen megeszem a maradékát. :)))


A répa, alma amúgy tényleg lehet hasfogó, ezeket hanyagold kicsit próbaképpen.

2016. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Eszter76 ***** válasza:
100%
Ha nem szenved tőle, akkor nincs semmi baj azzal, hogy nem kakil minden nap - ha fáj a hasa, az más, akkor tényleg óvatosan kell bánni pl. a répával meg az almával, vagy esetleg lehet, hogy több folyadék kell neki (pl. a krumplis ételek után egy kis forralt víz).
2016. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!