Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor allergiás lesz?

Most akkor allergiás lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukám vigyázott a 7 hónapis babámra és megetette tejbedarával.Anyukám szerint kislányomnak nagyon ízlett ezért egy jó adaggal meg is evett.Azt mondja ő ilyet még nem hallott hogy 1 éves kor alatt nem tudta hogy nem lehet neki adni szóval nem haragszom rá.Szerintetek lehet allergiás a késöbbiekben ettől az 1 alkalomtól?Vagy ez hogy működik?


2016. szept. 7. 17:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi szóval azt mondja ő ezt nem tudta hogy nem lehet szóval nem is haragszom rá
2016. szept. 7. 17:55
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Allergia bármikor kialakulhat, akár felnőtt korban is. És mindenfajta előzmény nélkül is. Szóval ha allergiás lesz, akkor senki nem fogja neked tudni megmondani, hogy miért.

Amúgy ha ettől az alkalomtól nem lett semmi baja, semmilyen allergiára utaló tünet, az azt jelenti, hogy jelenleg nem allergiás erre, de ez később változhat úgy, hogy akkor is allergiás lenne, ha ezt most nem ette volna meg.

2016. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
dehogy lesz allergiás... Aki az, annak édesmindegy, hét hónaposan vagy hét évesen adsz tejet.
2016. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Az allergia nem szerzett dolog.
2016. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

De, bizonyos esetekben szerzett "dolog".

Egyes típusú allergiák azért alakulnak ki, mert a szervezet "besokall" az adott anyagtól.

És nem, nem mindegy, hogy mikor találkozik a szervezet először a lehetséges allergizáló anyaggal.

2016. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. szept. 8. 14:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor remélem nem lesz semmi mert hát végül is nekem adott anya ilyeneket amikor baba voltam mégsem vagyok allergiás semmire csak egy kicsit megijedtem így elsőre.
2016. szept. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!