Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha egy baba nem...

Szerintetek ha egy baba nem sír az anyukája után, mikor más vigyáz rá, az baj?

Figyelt kérdés

Szinte egész nap én vagyok vele, ha apukája elmegy dolgozni vagy mikor hazaér, a nyakába ugrik szinte (13 hónapos)és sírni, kezd, ha apa leteszi.


Anyatejes baba, így ha nyűgös vagy fáradt akkor cicizni vágyik, tárja felém a karját, vagy ha mással van, jelzi hogy anyára (cicijére) van most szüksége, de amúgy teljesen elvan mások társaságában. Kellene aggódnom, hogy nem kötődik jobban, vagy ahány gyermek, annyiféle, és ne izguljak ezen?

Én amúgy úgy gondolom, az, hogy nem ilyen túlzottan(?) ragaszkodós típus, később megkönnyítheti a gyermekközösségekbe való beilleszkedést, de ez lehet azoknál a gyerekeknél is így van, akik jobban ragaszkodnak az anyukájukhoz.



2016. szept. 7. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért sírna utánad, ha Te mindig ott vagy? Akkor is, ha éppen nem Te vigyázol rá, az számára az alap, hogy anya akkor is mindig vele van, ha éppen most egy rövid időre kiment.

És sajnos nem feltétlenül jelenti ez azt, hogy majd könnyen veszi a bölcsibe/oviba kerülést, ez nem csak ezen múlik.

2016. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert még nagyon pici.

Fiamat először 15 hónaposan vitte el anyósom 2 napra. Tök jól elvoltam, nem hiányolt.

Aztán 2 éves 3 hónaposan is volt 2 hetet. Nwm Hiányolt, elfoglalták, annyi program volt, hogy szinte eszébe sem jutottunk.

Aztán most bölcsiszünetben is anyósnál volt 2 hetet. És most nagyon hiányolt, utána alig akart a bölcsiben is maradni. Meg is beszéltük, hogy többször nem megy nyaralni ilyen hosszú időre.


Szóval szerintem piciként még nem alakul ki annyira a ragaszkodás. Szinte mindegy ki vigyáz rá, csak érdekes legyen, le tudja foglalni. Aztán ahogy nő, úgy ragaszkodik majd egyre jobban.

2016. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
ez a normális. Nincs szüksége állandóan az anyukájára. Csak sokan nem akarják ezt tudomásul venni. Könnyebb lesz neki beilleszkedni majd a közösségbe.
2016. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a frusztrációk sokszor akkor törnek ki, amikor viszontlátja anyát, és nem a távollét alatt, mert nem tudja magából kiadni, csak anyának, vagy anya karjaiban.

én 9 hónaposra vigyáztam, az 5. nap már nem lehetett vele bírni, akkor durvult be az anyahiány.

2016. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 évesen kezdődött az hogy sírt utánam ha elmentem valahova. Addig tökjól elvolt.

Akkor is sírt ha csak a boltba mentem el vagy ha apa ment el valahova. Aztán ezt lassan kinőtte, gondolom rájött h mindig visszajövünk úgyis.

Szóval a te gyermeked is még nagyon sokat fog változni, és a jelenlegi állapotból nem lehet következtetést levonni a majdani közösségbe kerülésre.

Persze függ attól is hogy mennyit vigyáznak rá mások és milyen gyakran, hány ember, de főként a baba személyiségétől.

2016. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

13 honaposan velünk pont ugyanez volt es en is ugyanígy aggódtam ezen. Most 16 hónapos, olyan anyas lett, rajta van a szepa. szorongás, igazi kis matrica!!! Várd ki a végét. Lesz ez még igy se. Mondjuk hozza kell tenni; hogyha nem lat, nem vagyok ott, akkor egészen jol elvan nélkülem, de amint meglát azonnal en kellek neki. Idegen helyen főleg.

Mostmár ennek a végét várom, a kötődés megvan, rájöttem :D

2016. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!