Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A másfél éves kisfiam játékból...

A másfél éves kisfiam játékból üt, de csak engem, es csak játékból, nem haragbol vagy dühből. Hogyan szokassam le rola?

Figyelt kérdés

Ugy csinál mintha meg akarna simogatni az arcomat, vagy a mellkasomat, de tul durván csinálja, ugy hogy csapódjon a keze rajtam, es kozben kacagja.

Próbáltam magyarázni neki hogy simogatni kell gyengéden, mutattam is kozben, próbáltam lefogni a kezet, mondtam hogy nem szabad mert faj anyának, ugy tettem mintha sirnek, volt hogy olyankor letettem az olembol vagy felálltam mellőle hogy ne érjen el, de semmi nem használ, csak egyre jobban kacagja.

Az apjával abszolut nem csinálja. Ugyanolyan elvek szerint neveljük, "egy oldalon állunk a nevelésében", tehát nincs az hogy egyikünk engedékenyebb masikunk szigorúbb lenne.

Miért lehet ez hogy csak velem csinálja es hogyan szokassam le? Mit rontok el???



2016. szept. 8. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt csináltam vele 2 hétig aztán láttam, hogy nincs értelme. Amikor csapott vagy 2 kézzel vigyirogva belekapott a hajamba azonnal letettem. Sajnáltam. Egyik délután 5x ültem le mellé játszani és volt mikor alig érte a fenekem a földet jött megtépni. Sírt, amikor azonnal felálltam. Hagytam. 5x kellett ezt csinálni vagy letenni, de azóta se fordult elő. 11 hónapos kisfiú.
2016. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanezeket a dolgokat akartam javasolni, amiket leírtál. Mutasd neki, hogy kell. Ha megüt, mondd el, hogy fáj, színlelj sírást, vagy "sértődj meg". Ha már semmi nem hat, gyengéden, de határozottan add vissza. Ha mindig ezeket látja tőled reakciónak, előbb utóbb szerintem megérti. :)
2016. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat.

Vegulis azt próbálom hogy mondom hogy nem szabad mert faj anyának, nem utunk.

Kozben megfogom a kezet, hogy ne tudjon ütni.

Aztan meg megmutatom hogy simizni kell, es a kezével vegig simiztem a saját arcomat meg az övet is.

10esetbol 8-szór meg ut, de van hogy mar eszébe jut hogy simizni kell es megsimogat 😊 Szóval csak kitartonak kell lennem es megtanulja😊

2016. szept. 9. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!