Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nemet mondok a fiamnak....

Ha nemet mondok a fiamnak. Kinevet. Mit és hogyan csináljak?

Figyelt kérdés

Lassan 9 hónapos kisfiam van. Nem tiltok neki sok mindent, tehát nem hallja egész nap, hogy NEM. De ha rászólok, erélyesen,"dühösen" akkor nevet, mosolyog. Ez élerkori sajàtosság, vagy csak ennyire nem ismeri fel, hogy valami nem okés?

Három dolgot tiltok neki, hogy a tv elõtt álljon, meg a szemüvegem levegye, illetve cipōt, papucsot a szàjába vegye. Végülis megoldom, mert szemüvegem elveszem és lerakom a földre, meg elpakolom a papucsot is és elviszem 40* is a tv elõl. Csak az a gondom, hogy nevet rajtam. Pedig szigorú arcot is vágok, de ennyirr még nem érti?


2016. szept. 8. 10:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a félregépelésért, nem olvastam át.
2016. szept. 8. 10:46
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem életkori sajátosság, hogy nem ért a szóból. Sok szülő nem tud rendesen nevelni és erre fogják.
2016. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit és hogyan csináljak?Elolvastad a kérdésem rendesen? Következetes vagyok, sok minden elpakolva, kiemelem a helyzetbõl, rászólok, mit csinálhatnék még? Üssem? Mert csak ez maradt ki.Vagy adsz egy normális tanácsot is?
2016. szept. 8. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Eleget játszol vele?

Az en fiam is ezt csinálta csak a vitrinajtó csapkodással. Amikor minimum 100x hoztam el onnan egy nap mélyen magamba néztem és rájöttem, hogy gyakran teljesen mással vagyok olyankor elfoglalva. Mit gondolhatott ő? Hogy megy csapkodni és akkor biztos, hogy vele leszek elfoglalva.

Szerintem ha tényleg következetes vagy, figyeld meg alaposan és nézz mélyen magadba, nem-e találsz rá valami jó magyarázatot. Ezt más nem fogja neked tudni megválaszolni.

2016. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Fura. Keresztlányom ugyanennyi idős és ha anyuka rászól hangosan hogy nem, akkor megáll visszanéz megszeppen és egyszer el is pityeredett.
2016. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze 4-es, az lehet, de nem is ez a fõ gondom, mert ha sūrūn odamegy, akkor leülök hozzá. Igazad van ebben. Hanem hogy ennyire nem ismeri fel, ha mérgesen szólok. Mint az 5-ös írt.Hogy fura.
2016. szept. 8. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Ja, az enyém se. Minden rosszalkodás hosszú procedúra, mire leszoktatom. Miután rájöttem mi volt a baj is bepróbálkozott a vitrinnél, csak nem annyiszor. Viszont sokszor közös játék közben sunyi vigyor és ment.. Most szerintem csak megunta, mert van új. A gáztűzhely gombjainak használata. Sose hagytam, nem kiabálok, nem nevetek, de határozott vagyok. Mégis csinálja. Nem tudom mennyire normális, én úgy érzem, hogy nem az. Nálunk van mit örökölni is sajnos. Sosem lettem diagnisztizálva de ovónők mindenki azt mondta hiperaktív vagyok és nehéz eset. De a figyelemhiánynak meg az ellentétét produkálom, eddig nem is érdekelt mi lett velem csak amióta gyerekem van.

Egyébként lassan 1 éves lesz a fiam. Mostanában az a meglátásom, hogy ha valaminek van következménye (pl leteszem ha a hajam húzza vagy kirakom a fürdőből ha a lefolyót piszkálja) nagyon gyorsan leszokik róla és nem is próbálkozik később se. De ha csak rászólok és elhozom nem ér semmit.

Viszont ne közvetlen a rosszalkodás után játsz vele, az megint azt sugallja, hogy ha csinálja, anya játszani fog velem. Én ezt úgy oldottam meg, hogy nagyon figyeltem a jeleket mikor kezdi unni a játékot és akkor játszok vele. Ha mégis megy csapkodni meg azon kívül, hogy elhozom onnan nem foglalkozok vele. Ne gondolja már, hogy ezzel elérhet bármit.

2016. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. A tanàcsot megfogadom. De sajna még mindig nem tudom h miért nem veszi a jelzést. Én is félek, hogy valami baj van, szüléskor komplikációk adódtak. :/ De hàtha csak túlparàzom és simán szaranya vagyok, kedves elsõ vàlaszoló szerint. Bár igaz, hogy ennek jobban örülnék, mintha baja lenne. :)
2016. szept. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!