Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hagytátok a máshol...

Nünü87 kérdése:

Mikortól hagytátok a máshol lakó nagyszülőkre a babátokat?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám. Szeretnék menni vásárolno neki néhány dolgot. Eddig mindig a velünk lakó nagyszülők vigyáztak rá de most a férjem azt akarja hogy az ő szüleinél legyen. Becallom tartok ettől egy kicsit.
2016. szept. 8. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Senkire nem bízom csak úgy. Lehetne akár Teréz anya is, nem hagyom senki olyanra, aki előtte nem töltött huzamosabb időt a gyerekkel és nem "vigyázott" a jelenlétemben előtte a gyerekre.


Nálatok ahogy értelmezem, ez a helyzet.

2016. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Egyik nagyszülővel sem élünk együtt, de mindenkivel gyakran találkozunk, jó a kapcsolat. 5 hónaposan már ott hagytam két szoptatás között (max 3 órára).


Milyen gyakran találkoztok? Ha együtt vagytok, hogy viselkednek a kicsivel, ő hogy reagál rájuk? Ezek alapján döntenék.

2016. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

En ebbol a szempontbol laza vagyok.

Az elejetol keudve vigyaztak ra a mamak,vagy nalunk,vagy naluk.sot mar aludt is ott a most 5hosom a mamanal.

Hoonap is viszi magaval apa egesz napra mamahoz,mig O csinalja naluk a keritest.Nekem szabadnapom lesz :)

2016. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Mindkét nagyi külön lakik de anyukámra nem bíznám rá. Nem érdekli mit gondolok az etetésről, 10 hónapossal jégkrémtortát akart kóstoltatni amíg wc-n voltam stb. De a masik nagyi már 3 hónapos korában is vigyázott rá.
2016. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is külön laknak, jó messze a nagyszülők. Úgy, hogy idejött és vigyázott rájuk anyósom, a kisebbet 1 hetesen kellett itthagynom, mert nem vihettem el szerződéstkötni magammal és az órákig tartott.

Úgy, hogy távol laknak (200km) az enyémek csak úgy maradhatnak ott, hogy ott is alszanak, ez 1-1 éves koruk környékén történt meg először nélkülem, de velem együtt pár hetes koruktól már utazunk és akkor a dédiket pl. az újszülött nélkül jártam végig. Semmi gond nem volt sosem, de nyilván nem az én szüleimnél hagynád a babád, szóval sztem ez nem is a baba korától, hanem a nagyszülők alkalmasságától és megbízhatóságától függ inkább.

2016. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4 éves és még nem hagytam a nagyszülőkre. Anyámmal nem is beszélünk,anyós mrg semmibe veszi az elveinket,2 percre hagyom kettesben őket már sutyorogja neki hogy anyád semmihez nem ért stb. Férjem sem erőlteti a gyakori találjozást.

Hugomnál viszont 3 hónaposan már bolt egész éjjelre,tápszetes volt,hugomnak 2 gyerek van,gyakran vigyázunk egymás gyerekeire napokat.

2016. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagyobbnál nem volt különélő nagyszülő, így az nem mérvadó, mert anyukámmal laktunk egyéves koráig, a volt férjemnek pedig nem éltek már a szülei. A kicsinél más volt, de őt még hamarabb is rá kellett bíznunk anyukámra, mint annak idején a testvérét :) Három hetes volt csak, amikor három órát anyukámmal volt itthon, nálunk, mert a nagynak egy iskolai fellépése volt, és nagyon csalódott lett volna, ha nem nézzük meg mindketten. A háromhetes babát viszont nem szerettem volna bevinni a rengeteg gyerek és szülő közé, tömegbe, úgyhogy úgy döntöttünk, hogy maradjon csak itthon, anyukámmal, nyugiban. Evett-aludt, ennyi volt, semmi problémát nem okozott a dolog, anyu megetette lefejt anyatejjel, és kész.

Öt hónaposan simán rábíznám anyámra egy vásárlás erejéig, bár az is igaz, hogy nekünk az sem gond, ha velünk jön, nem zavar semmiben. Anyósomra is rábíznám, mert szokott jönni hozzá, szeretgeti, játszik vele, a gyerek imádja, de nem bízom rá, mert ezen kívül sajnos nem csinál vele semmit. Nem meri se cumisüvegből, se kanállal megetetni, mert mi lesz, ha megfullad, meg ilyenek. Így nem tudom rábízni :/ Nem is értem egyébként, négy gyereket felnevelt, de az unokáját nem meri megetetni, megitatni. Ja, és azt is mondta, hogy nem tudja, hogy kell pelenkát cserélni, úgyhogy azt sem csinálta még vele sose. Egyébként, ha ténylegesen el is tudná látni, akkor vele is nyugodtan hagynám pár órát, mert a gyerek vele is jól elvan, de hát így, ahogy most vagyunk, nekem nem segítség sajnos.

2016. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbákat kell tartani, vagy a férjed akkor már maradjon a babával anyóséknál, míg te bevásárolsz.
2016. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Pont az a baj hogy a férjem is és anyósom is erőltetni akarják ezt a dolgot. Ha anyósoméknál vagyunk a gyerek állandóan ölbe van csak akkor teszi le ha alszik amúgy állandóan az ölébe van pedig tudja hogy nem szeretem mert itthon nincs ölbe szokatva. Vagy ha esetleg megnyekken akkor már nyomná a cumisüveget a szájába és etetné. Elég sokat látják mert hetente többször is megyünk ott vagyunk 2-3 óra hosszát mivel egy településen lakunk. Az a problémám hogy nem tudja lefoglalni a gyereket. Nem tud vele játszani. Mi itthon mindig énekelünk neki mert azt imádja meg mondókákat mondunk neki játszunk vele az ágyon stb. Ott meg csak ölbe van járkál vele anyósom fel-alá a házban meg hümmög neki és ennyi. Pedig látta már ezerszer hogy szoktunk játszani vele. Csak ha nem akarom hogy ők vigyázzanak rá akkor én vagyok a köcsög. Anyukámra azért hagynám szívesebbem mert ő jobban ismeri a szokásait és tud vele játszani bohóckodni.
2016. szept. 9. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!