Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól baj és mit jelenthet,...

Mikortól baj és mit jelenthet, ha nem nyúl a tárgyakért?

Figyelt kérdés
A játszószőnyegen ütögeti a játékokat valamennyire, a körülötte lévő tárgyakat felveszi, csörgőzik, szájába teszi. De ha nyújtom felé csak néz, mintha nem értené mit akarok. Biztos, hogy látja, mert követi a szemével, de nem nyúl érte, nem veszi ki a kezemből. Külföldön élünk, az orvos nem foglalkozik ilyesmikkel, csak betegségekkel. Hogyan vehetném rá, hogy nyúljon érte, azon kívűl, hogy próbálkozom folyamatosan, nyujtogatom neki? 4,5 hónapos
2016. szept. 14. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt találtam, hogy 6 hónaposan ha nem nyúl hason fekve a játékokért, akkor kell orvoshoz fordulni. Az enyém talán 4,5 - 5 hónapos körül kezdte el. De azt nem tudom, hogy egyáltalán nyújtottam-e úgy felé, hogy vegye el tőlem. Max a kezébe adtam 3 hós státusz előtt, de előtte pár nappal meg se tartotta, csak pont a státusz napján.


Felveszi a körülötte lévő játékokat, szerintem ez pont elég arra, hogy ne aggódj! Ha hason fekve nem nyúl, akkor esetleg ha hasaltatod olyan távolságba tegyél játékokat, hogy könnyen el tudja érni őket. Szerintem ennél több nem kell.

2016. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 6 hó a határ. De ha már a "a körülötte lévő tárgyakat felveszi" - akarattal és nem csak véletlenül akad a kezébe kalimpáláskor -, az már a Nyúlás :), nem kell, hogy a te kezedből vegye ki. Lehet, hogy ha nálad van, te érdekled jobban vagy várja, mi lesz most. Szóval az is tökéletes, ha háton fekve a felakasztott lelógó vagy hason a közvetlenül mellette/előtte heverő tárgyat kaparintja meg vagy csak direkt lökdösi, kapirgálja. A kérdés lényege, hogy a szemét és kezét próbálkozik-e összehangolni, hogy mi milyen messze van.
2016. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a mellette lévő játékot hogy veszi fel? odanyúl érte... gondolom felétek sem teleportálnak a játékok csak úgy a gyerek kezébe ;)

nyugi!

2016. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, hason nyúlkál, felveszi ami a keze ügyében van, sőt, kúszik is hozzá, ha nem éri el. Csak ha én nyújtom, akkor nem veszi el.
2016. szept. 14. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet nem érti mit szeretnél, de ha nem nálad van és keresi semmi baj nincs.

Kisfiam kis métegzsák volt ha a játékokat nyújtottam felé csapkodott :D

2016. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

amikor nyújtod felé, mondd, hogy tessék... és add a kezébe. ha elmegfogta, mondd, hogy szívesen.

aztán ha visszaadja, vagy visszaveszed, köszönd meg.


2-3x eljátszod, és tudni fogja, hogy amit szóval is kínálsz felé, azért nyúlni kell.

2016. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én levideóztam mikor először vettem észre hogy nyúl a dolgokért 5 hónaposan..Szívesen elküldöm ha írsz priviben egy email címet, mert minket elküldtek emiatt dévényeshez, de ő semmi bajt nem talál..Most 15 hónapos mindent időben csinált, de látom hogy az ujjait még mindig picit másként használja mint a kortársai..Az orvos szerint semmi baj nincs, formákat bedobja, tud két ujjal fogni..Egyszerűen ő így használja az ujjait..:)
2016. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!