Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítottátok ki...

Hogyan alakítottátok ki újszülött babátoknál a napirendet?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Újszülöttnél nincs napirend. Olyan 4-6 hónapos korára állt be valamiféle rendszer. Addig csak a fürdetés volt nagyjából fix, egyedül ez múlott ilyenkor rajtunk, minden mást (evés, alvás, mást ugye nem is csinál) ő szabályoz az első hónapokban.
2016. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy. Újszülöttnél még nem volt napirend. Először olyan 6 hónaposan volt h 1-1 hétre kialakult valamilyen napirend, de ez is mindig borult utána.

Az esti fürdetés legyen fix, de a nagyon első hetekben volt hogy ez sem volt kivitelezhető.

2016. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Lassan, türelmesen.

Kb fél éves korára meg is voltunk...

2016. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál fix időpont volt a fürdés, 6 óra. Utána öltözés, etetés, alvás.

Reggel pedig átöltözéssel indult a nap. Délelőtt-délután 1-1 óra séta. Ezek nem voltak fix időpontok, de minden nap megvoltak, így egy idő után szépen beállt a napirend, de ő alakította.


Most a lányom 6 hetes, vele fix napirendünk van szeptember 1től, lévén, hogy elsős a fiam. Így minden reggel 6kor evés, peluscsere, átöltözés, indulás az iskolába. Hazafelé bolt, posta, ha szükséges. Hazaérkezés után eszik, alszik. Addig én főzök, mosogatok, mosok, szóval házimunkázok, amit kell. Délben evés, indulás a tesóért fél 1kor. Hazafelé szintén bolt, ha szükséges és nem voltam délelőtt. Hazaérkezés után eszik, nézelődik, míg a leckét csináljuk a naggyal, addig alszik. Ha edzése van a nagynak, akkor fél 4kor indulás az edzésre, fél 6ig tart, volt már, hogy ott az öltözőben szoptattam meg a kicsit, de általában végigalussza, mert indulás előtt eszik.

Este 7kor fürdetés, utána eszik és alszik 8tól éjfélig. Utána 3kor kel megint, majd 6kor kezdjük elölről. Az éjjeli 3 óránkénti evésre ő állt rá magától, napközben délután van, hogy többször igényli a szopizást, délelőtt jól alszik.

2016. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Hasznos tippeket adtatok.

2016. szept. 14. 17:07
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Újszülöttnek nincs napi rendje. Maximum napi ritmusa. Ami abból all, hogy eszik, alszik es ahogyan nő, kozbeiktat egy kis nezelodest. Ne is eroltesd ezt az idióta napirend hülyeséget, próbáld a furdetest fixalni, mármint az időpontját, de ott is kalkulálj + - 1 órával.

Nagyon mérges vagyok emiatt a napirend őrület miatt, ezzel stresszelik a friss anyukákat, holott a baba mindent pontosan tud. A te dolgod, h figyeld a jelzéseit es a tőled telhető legjobban elégítsd ki a szükségleteit. Ha ez megvan, akkor magának beállítja a napját, de igazi ritmus majd csak 6-8 honaposan lesz. Sot, igazabol majd akkor ha csak egyet alszik....ne stresszelj semmin. Max annyit próbálj meg, hogyha mar nagyobbacska, többet nézelődik akkor kaja utan ne tedd le egyből aludni, kicsit jatszatok, foglald le es amikor látod h igazán álmodosik akkor tedd csak le. Vagyis kaja-játék-alvás sorrendet próbáld tartani. Nem ellened szol, amiket fent írtam, de nagyon félrevezető sok "tanács" itt a neten, en is rengeteget aggódtam rajta. De nem szabad!!!! Felesleges!

2016. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Nàlunk volt napirend, illetve van a mai napig. Igyekeztem odafigyelni Rà az első pàr napban, mikor ébred reggel, majd ahhoz igazítottam az étkezéseket.

Így minden nap 6-kor kel és 3 órànként eszik a mai napig. Este 8-kor fürdetjük, 9-kor eszik utoljàra.

Az első napok, hetek nehezebbek voltak, amíg a sorrend beàllt (alvás, evés, játék). Ezalatt sosem kellett sírnia, mindig odafigyeltem, hogy meg se érezze, hogy mit szeretnék elérni. Jól döntöttem, hogy nem hagytam rà, mert így Ő is és én is sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak vagyunk.

Így mindig tudtam, ha sír, éppen mi a baj, mert tudtam, mi következik. Túletetés miatt hasfàjàs sem volt soha.

2016. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyerek maga alakította a napirendje nagy részét. A fürdésre figyeltem én, meg most a Kicsinél arra,hogy a délutáni alvás 1-2 óra között kezdődjön, mert ha a Nagy itthon alszik, nem az oviban, akkor együtt tudnak aludni. Én meg akkor dolgozni.

De így is,hogy a fürdési időn kívül semmihez sem ragaszkodtam, szépen beállt mindkettőnél. A Kicsinél tudom,hogy kb. fél 8-8 körül kel. 10 körül alszik vissza, ez általában 30-40 perces alvás. Utána ahogy írtam 1-2 körül egy hosszú alvás, este pedig 8-fél 9 körül alszik.

2016. szept. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt,hogy a Kicsi októberben már egy éves lesz! :)
2016. szept. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, erről beszélek. Mar ne is haragudj #7, mennyi idős is a babad? 2 honapos? Mert nem tudom elhinni, hogy ennél idősebb és a napirendetek sosem valtozott....mindig ugyanakkor kel, fekszik, eszik....aha, persze. Max akkor ha elég erőteljesen belenyulsz a bioritmusaba.

Kérdező, a napirend egy nagyon rugalmas dolog(nak kellene hogy legyen)...te sem mindig egyformán vagy éhes, faradt stb. A babák nem robotok. FONTOS a napirend, törekedni is kell ra, mert ez ad keretet a baba napjának, ez nyújt neki biztonság érzetet. De mindig változik, közbe non ezer dolog, majd fogzik, csökken az alvasigenye, beteg lesz stb, ez mind alakít a napon, sot akár egy front is. Ez baromsag, h mindig harom óránként eszik, igen ha nézed az órát es ha kell, ha nem megtömöd. Simán lehet az étkezést is csúsztatni, ha ugy látod nem éhes vagy előrébb hozni. Aludni sem egyformán kell neki, reggel pedig lesz majd a későbbiekben is egy intervallum ami kozott kel, de senki ne mondja h a gyerek mindig pontban hatkor kiugrik az ágyból. Nem kakukkos ora...

Nyilván en is törekedtem es torekedek is a napi ritmus, az egymasutanisag tartására, de ha egy- egy esős napon álmosabb es aludni akar akkor hagyom, ha ugy latom nem éhes akkor nem erőltetem. Nekem is kényelmesebb ha tudom mikor mi lehet a szükséglete, valamennyire tudok tervezni is, de igazabol ez sosem ér véget. Mindig résen kell lenni, mert amint megszokod, h beállt a nap, akkor máris átáll harom alvasrol kettőre es minden kezdődik elölről. De ehhez a babat kell figyelgetni, nem a mar meglevő napirendet ráerőltetni.

2016. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!