Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora ruhácskát vegyek neki...

Mekkora ruhácskát vegyek neki amiben haza hozom majd a kórházból? Vagy mibe öltöztessem? (téli baba lesz) Body mindenképp azt tudom! Lesz hálózsákja is! Azt mekkorát vegyek? Ami nem hatalmas de tud még használni egy darabig!

Figyelt kérdés
Azt mondták kb 3kg-s lesz,normál súlyú!Most a 29.hétben 1kg kb!Body-ra hosszú rugi?Meg a többi?Pulcsi,naci?Kell vagy nem?Ha halózsákba is rakom?
2016. szept. 14. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ezt csak kb lehet megmondani.

Fiammal 62es kellett, azt is 2 hétig tudta hordani.


Lànyom hasonlóan nagy baba lett,mégis 56os ruhàkat hordott 1 hónapig.


Hàlózsàkból érdemesebb 62-68ast venni az jó lesz kb télen, ha kezdetben jók rà az 56os ruhàk.


Miben hozod haza??? Kocsi, tömegközlekedés? Gyalog?

Nem mindegy, ha kocsi akkor body, plusz naci+ pulcsi ( vagy rugi) meg takaró/ takarók és sapka+ igény szerint kesztyű. Könnyebb a kocsiban ha meleg lett kitakarni, mint levetkőztetni egy overàllból.


Ha gyalog akkor body, naci+ pulcsi, rugi + overáll vagy vastag naci+ kabàt. Mondjuk ha hordozókendőben lesz az minusz egy réteggel is jó. Ha esetleg hordozóskabàt alà kötitek akkor elég a body, naci- pulcsi vagy rugi kombó. Meg sapi.


Ha tömegközlekedés akkor vmi olyan amiben tudod szabàlyozni a hőmérsékletét. Body+ rugi vagy épp naci + pulcsi és vagy olyan nagyobb vastag overàll amit ha szét húzol akkor nem izzad bele vagy ott az összecipzàrozható takaró mint megoldàs.


Azt meg,hogy mekkora lesz a baba akkor fogod tudni ha kint lesz ;-) a súlybecslés az csak becslés ;-)


Rugi, body, naci,pulcsi 56os

Overàll,hàlòzsàk inkàbb 62-es.

2016. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
És amit ìrtam azért a hideg minuszos időkre vonatkozik nem plusz 15°ra.
2016. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Téli gabánknál nálunk ez vált be: Rövid ujjú body-hosszú ujjú rugi otthonra, sétához meg overál és/vagy bundazsák, füles megkötős sapival. Újszülöttnél a legjobb a minnél kevesebb réteg. Úgyis rövid időre mész ki, azalatt nem változik a hőmérsékle és az újszülöttek nem szeretnek öltöződni.

A pulcsi, naci, harisnya teljesen felesleges az első méretből.

Hazahozósnak 50-es bodyt és rugit készítenék be egy 56-os overállal vagy bundazsákkal, plusz persze a meleg füles sapi.

2016. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A súly becslés baromsag :) legalábbis nekem egyszer se jott be, sot a közelében sem volt :-/
2016. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3#as tényleg nem kötözködni akarok


De ezt ìrtad

Téli gabánknál nálunk ez vált be: Rövid ujjú body-hosszú ujjú rugi otthonra, sétához meg overál és/vagy bundazsák, füles megkötős sapival....

A pulcsi, naci, harisnya teljesen felesleges az első méretből.


Leìrtad,hogy nektek mi jött be, ez oké. Aztàn minek teszed hozzà, hogy felesleges pulcsit, nacit, harisnyàt venni kezdő méretben? Mert neked nem jött be? Mi pl csak ezeket hordtuk. Egy db rugit próbàltam ràadni, aztàn soha többet nem adtam a gyerekre. Ezek szerint teljesen felesleges rugit venni.


Hazahozósnak 50-es bodyt és rugit készítenék be egy 56-os overállal vagy bundazsákkal, plusz persze a meleg füles sapi.

Azért egy 3-3,5 kg-s babànak szerintem picit kicsi az 50es ruha.

2016. szept. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!