Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájással, nehezen kakilássa...

Hasfájással, nehezen kakilással mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám és 2-3 napja elég nehezen megy neki, látom, hogy erőlködik, szenved. Mit lehet neki adni esetleg vagy mivel segíthetek neki?

Így az etetések is elhúzódnak, mert szegény aközben is próbálna, csak nem nagyon megy neki :(


2016. szept. 21. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Most egyszer lázmérővel vagy szélcsővel oldanám meg közben beszélnék az orvossal, hogy írjon másik tápszert. Vagy szoptatod? (Náluk nem jellemző a székrekedés illetve kevés a salakanyag mert az anyatej nagyon könnyen emészthető és ha szenved a baba közben, inkább a gázoktól szoktak.)
2016. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, sajnos a hasfájás eltarthat 3 hónapos koráig is, viszont székrekedésről csak akkor lehet beszélni, ha tényleg hosszabb ideje nem kakilt, anyatejes babáknál ez akár 8-10 nap is lehet. Én is ledöbbentem ezen, de tényleg így van. Ha túl kemény a széklete, akkor nyugodtan adhatsz egy gyenge kamillateát neki, az szokott segíteni. Hasfájásra rengeteg csecsemőknek való csepp van (Infacol, Espumisan, Gripe water), viszont nagyon kell vele vigyázni, mert pl. nálunk az espumisan nagyon durva szélgörcsöt okozott, nekünk a gripe water vált be. 3 hetes kortól nem tudom, hogy szabad-e adni, erről a gyerekorvost kérdezd meg, egyébként meg a babamasszázs (kimondottan pocira), felmelegített kispárna a pocakra jó hatással van. A térdedre (combodra) fekteted a kicsit, hogy a kis pofija a föld felé legyen és simogatod a kis hátát, ez is jó hatással van a szélgörcsökre, vagy a két kis lábát hanyatt fekve enyhén megemeled. Ha szoptatod, akkor a te étkezésedre is figyelni kell, vannak kimondottan puffasztó ételek, nézz utána.
2016. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szoptatom, és van minden nap széklete vagy 3x, kinézetre normális, csak látom, hogy erőlködik, vörösödik a feje, és nyugtalan.

Egyszer ettem lecsót, amitől baj volt, azóta nagyon figyelek, nagyon leszűkítettem, amiket eszek.

Infacolt kapott, Grip Watert néztem, 1 hónapos kortól adható, ha betölti (ami 1 hét múlva lesz), akkor kipróbáljuk.

2016. szept. 21. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!