Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tornán vigasztaljátok a síró...

Tornán vigasztaljátok a síró babát?

Figyelt kérdés

Járunk Dévényre, végigsírja az egészet.

Lát engem, szoktam neki beszélni (de azért nem dumálom végig), ha épp úgy van mutatok neki játékot.

Ma anyós jött velem, teljesen kivolt fél perc után, végig énekelt, mondókázott, kb. a gyerek mellett hempergett, minden játékot odatett, rázta mellette, ha épp nem nyújt hozzá a gyógytornász egyből felkapta és sajnálkozott, hogy jaj kínozzák, de itt a mama, nem kell félni.

Mondjuk így is sírt.

Majd megkaptam, hogy érzéketlen tuskó módra csak kukán nézem a szenvedést. :-D

Ti szoktatok valamit csinálni?



2016. szept. 22. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyogytornasz nem kuldte el anyost?
2016. szept. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem, de látszott rajta hogy zavarja, anyós viszont nem zavartatta magát, 60x előadta antimegasztárokat megszégyenítő énektudással a boci boci tarkát.

Egyszer szólt rá, hogy adja vissza, amikor felvette dajkálni.

Nem is azért fizetek, hogy anyós ölében legyen...

2016. szept. 22. 23:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A mamának kéne egy kis anatómia leckét tartani,mert kizárt,hogy a gyógytornász kárt tegyen a gyerekben...

A kínzás meg nagyon durva túlzás....

2016. szept. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy sír, mert nyilván nem kellemes azért, amit csináltok vele. Ha kötöttek az izmai azt nem leányálom kitornásztatni, de kell!


Én unokahúgom végigordított minden gyt-t, de a szülei nem hiszitztek ezen. Beszéltek hozzá, mosolyogtak rá, de a kicsinek sem komfortos, hogy pihenne, stb., erre lekorlátozzák, hajtogatják ide-oda.


Én anyóst a vezető helyében az első felkapásnál kitessékeltem volna.

2016. szept. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első pár alkalomnál mèg èn is próbálkoztam elterelni a fiam figyelmèt, de mivel semmi haszna nem volt, így nem produkciózam.

Ő nagyon behergelte magát. Ott ültem melletük, ès ha èpp nem mozogtak, simogattam a fejèt, duruzsoltam neki valamit, de mindezt úgy hogy tutira nem zavarjam őket.

Èn azt gondolom, hogy zavaró, ès fárasztó lehet s kicsinek a torna, ès a mutatványozás. A tornászról nem is beszèlve.

Egyèbkènt ha a mama produkciózik, neked mit kellett volna csinálnod? Nála hangosabban ènekelni, vagy cifrábbat mindókázni? Ne vidd el legközelebb.

2016. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is járunk dévényre,nekem is végigsírja a gyerek az egészet. Ha a gyógytornász mondja,hogy mutogassak játékot,akkor mutogatok,magamtól én sem szoktam,nehogy belezavarjak.
2016. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, ezért nem engedte be az en devenyesem a mamát, papát, unoka tesot, nagy nénit stb stb. Kint kellet várniuk a váróban, csak anyuka vagy apuka mehetett be. (Nyilvan ha anyós vitte egyedul a gyereket akkor o bemehetett vele), de egyszerre többen nem. Szigorú szabályok voltak, pl nem lehetett ölbe venni a gyereket a terápia végéig, nyilvan a gyerek tudja, h van ertelme sírni mert akkor anya megment. Ha sosincs ölbe vétel akkor megtanulja, h nem igazán van ertelme sírni. Persze igy is fog szegény de igy azert következetesebb. Mondókázni, játékozni szabad.
2016. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mattias válasza:

Sziasztok!


Az utolsó hozzászólás kapcsán:


Ez a módszer, hogy nem veszem közben ölbe, hogy ne tanuljon rá, sajnos nem a legmegfelelőbb, hiszen a gyermek így azt éli meg, hogy nem empátiával, megértéssel fordulnak a problémája felé. Megfelelő attitűd lehet, ha a szülő ilyen helyzetben meleg-korlátozó, nem mutat félelmet és aggodalmat, de megértő a helyzettel szemben. Időnként lehet, jó nyugtatni akár ölbevétellel a babát, mintegy kifejezni, hogy biztonságban van. Nyugodtnak maradni, nem megrémülni, jelezve, hogy a helyzet a fájdalom ellenére nem veszélyes. Nagyobb gyereknél szintén ez fontos, ha valami fájdalmas beavatkozásra fog sor kerülni. Az időhagyás, a tempó nagyon lényeges, jó megpihenni két fájdalmas "etap" között. Akinek volt szülési fájdalma, az átérzi, hogy egy kis fájdalommentes idő milyen sok muníciót adhat a következő fájdalmas epizód túléléséhez. Akinek pedig nem volt szülési fájdalma, de fel kellett állni egy császár, vagy más hasi műtét után, az is tudja, milyen jó volt, hogy visszafekhet/ülhet, és nem kell azonnal végigfutni azonnal a maratont.


Szerencsére a mi gyógytornászunk lélektani szinten is jól kezeli a helyzetet. Mindenkinek ilyet kívánok!

2017. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na de ha ölbe kapkodod akkor hogyan fér bele az egy órába? Simogattam, végig ott ültem mellette, de nem vehettem at, a terapeuta időnként abbahagyta, tartott egy kis szünetet, tehát volt Szusza ad de addig sem adta at.
2017. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
* volt szusszanas
2017. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!