Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki leszolja a családban...

Mindenki leszolja a családban a névválasztásom. Amit adni szeretnék a babának az a Patrik de azt mondta például sógornőm hogy nem birja kiejteni, apósom szerint pedig nincs ilyen név. Keressek most másik nevet?!

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Szep rokonsag;)

Semmi koze hozza egyiknek sem. Szerintem szep nev.

2016. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is szép név, nem is tucat.Ne foglalkozz velük, a Te gyereked, a Te döntésed (egyedül a pároddal kell dűlőre jutni).☺
2016. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass rájuk. Ha valami tényleg különleges, szokatlan nevet szeretnél, akkor esetleg ki lehet kérni mások véleményét, hogy egy kívülállónak hogy hangzik az adott név, mennyire viselhető.


De a Patrik? Teljesen normális, régóta használatban lévő név, Magyarországon is sok van. Tény, hogy apósod korosztályában kevesebb, mint most, de nem hiszem el, hogy nem is hallott róla. :)


Szóval egy szokványos, viszonylag gyakori névnél én nem kérném ki mások véleményét, csak anyuka és apuka döntsön. Ciki semmkiképp nem lesz a név, hiszen nagyon sok Patrik van, az meg hogy kinek tetszik, magánügy... :)


Sógornőd gyakorolja szépen a kiejtését, apósod meg majd elhiszi, hogy van ilyen név, ha az unokáját így hívják. :D

2016. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik, de ez egy jól viselhető név!


Ne hagyd a rokonságot beleszólni a névválasztásba. Majd megszokják megtanulják.

2016. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Létező, anyakönyvezhető és tavaly a 26. leggyakrabban adott férfi név.

2 eset van:

1. Tényleg soha nem hallották ezt az amúgy elterjedt nevet és furcsa nekik.

2. Azért mondják ezt hogy nyomást gyakoroljanak rád és rávegyenek hogy a nekik tetsző nevet válaszd.


A gyerek viszont nem mindenkié lesz, csak a tied és a párodé. Így a nevét is kettőtöknek kell kiválasztani. A családnak pedig ezt el kell fogadnia és szeretnie, támogatnia kell a gyereket a fejlődésben.

2016. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen mondjátok azt, hogy nem tudjátok, milyen nevet szeretnétek adni, majd legkésőbb a szülőszobán eldöntitek.

Mi ezt tesszük, mert az első lányom névadásába is mindenki bele akart ugatni (pedig teljesen átlagos, nemzetközileg is használható nevet adtunk), és most nem vagyok hajlandó emiatt is stresszelni. Amúgy a Ti babátok, egyedül rátok tartozik, hogyan nevezitek el.

2016. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, én is mindkét gyerekemnél azt hallgattam apukámtól, hogy húúúú, miért pont ezt akarjátok, keressetek inkább valami rendes nevet neki. Persze jópofisan, aranyosan adta elő de értem én a célzást, mindenáron azt akarta hogy változtassunk, én meg illedelmesen azt mondtam, hogy de apu, nekünk ez tetszik, ti meg majd megszokjátok.

Maradtak a nevek és mindenki megszokta őket.

Nekem egyébként tetszik a Patrik.

2016. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekem egyáltalán nem tetszik a Patrik név, de nektek kell tetszenie.
2016. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Patrik a fiam, senki nem szólt bele ,de hiába is tette volna én gyerekem én nevezem el. Ne hagyd magad!
2016. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez egy létező név, nem kell másikat keresned. Ha nektek ez tetszik, adjátok ezt.

Sógornőm véleménye egyáltalán nem érdekelne, az meg vicces h apósod szerint nincs ilyen név, ő hol él, a Marson?

Akkor mondd azt h Témisz lesz a neve (vagy bármi hülye nevet), de azért még gondolkoztok a Patrikon és akkor a kettő közül a Patrik tuti jobban fog tetszeni nekik és azt akarják majd :-)

2016. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!