Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisebb súllyal született...

Kisebb súllyal született babák anyukái! Hogy alltok a fejlodessel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elore is koszonom azoknak akik valaszolnak.

Az en kisfiam idore 2770 grammal szuletett. A szules elott ket hettel az ultrahangon 3,5 kilora becsultek, 1 hettel szules elott neztek flowmetriat minden rendben volt, szules utan megis azt mondtak, hogy azert fogyhatott mert a nyakan ketszer is meg volt tekeredve a koldokzsinor. Ez lehetseges? Akkoriban a korhazban szinte csak 3,5-4 kilos babak voltak, ezert nagyon aggodtam a kicsikemert amiert olyan pici volt. Tudom, hogy ez butasag de most is igy vagyok. Most 3 nap hijan 5 honapos 7100 gramm es 64 centi. Szerintetek ez a súly atlagosnak szamit? A kozvetlen kornyezetemben 2 vele egykori baba van de ok 9 kilo felett vannak, illetve egy kislany aki egy honappal fiatalabb es kb. ugyanannyi a sulya mint az en kisfiamnak. Ha valakinek hasonlo sullyal szuletett a babaja es mondjuk picit idosebb mar leirna nekem, hogy hogy alakult a sulygyarapodasa? Kesobb is le volt maradva a tobbiektol? Kicsit hosszu lett koszonom annak aki vegigolvasta.


2016. szept. 23. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak a megnyugtatasodra irom, hogy az en 4200 grammal szuletett fiam 5 honaposan pontosan 7 kg es 64 cm volt. Es tokeletesen egeszseges volt es azota is az, most 2 evesen 12 kilo. 9 kg felett szerintem 11 honaposan volt kb.

Az biztos, hogy fogyott az anyamehben? Csak arra a 2 hettel korabbi becslesre alapozzak ezt vagy mire? Nagyon pontatlanok ezek a becslesek

2016. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod pontosan erre van szuksegem egy kis megnyugtatasra:)

Ez az, hogy nem tudom pontosan a korhazban senkibol nem tudtam egy epp kezlab valaszt kiszedni. Ezt is csak egy csecsemos nover mondta a paromnak mikor furdettek a kicsit a szuletese utan.

2016. szept. 23. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a súly több mint jó. Nem kell 9 kg-nak lennie egy ilyen idős babának.

3300-al született babám félévesen volt 8400, 1 évesen 9300.

2016. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs mit adni ezekre a súlybecslésekre. Fiamat 3800-ra tippelték, 3200-zal született. Barátnőm lányát 3300-ra tippelték, 4070-nel született. Fél éves korra meg kell duplázni a születési súlyt, nálatok ez már adott, úgyhogy minden rendben. :) Fiam is 4 hónaposan duplázott, most 11 hónapos, 10,5 kg körül van.
2016. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradva?? ne viccelj már! 3100 grammos babám 6 hónaposan 6 kiló volt. Most 15 hónapos és 9 kiló. Tökéletes!

Nem hízómalacokat nevelünk b@sszus. Mit kell egyáltalán nézni más gyerekek súlyát? Egészséges? Fejlődik? ez a lényeg!

2016. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Majd én megnyugtatlak: 38 hét 4 napra, 2200 grammal és 44 centivel született a kislányom. Nem volt oka, minden reendben volt. Iszonyúan megijedtem, de semmi baja nem volt, minden reflexe szuperul működött, érett volt, minden eredménye tökéletes. 6 hetes koráig kb. 6x vittem különböző vizsgálatokra, amire a kórházi gyerekorvos küldött a biztonság kedvéért, de minden negatív volt. Most nemsokára 15 hónapos, semmi baja, egészséges, de kisebb még mindig az átlagnál, 72 cm és 8300 gramm. Mindent csinál, szalad, mond szavakat, sokmindent ért már. Tök egészséges, jól fejlődő baba. Pici, most már tuti, hogy genetika miatt (156 cm 47 kiló vagyok). De tök arányosan hízott és nőtt eddig végig, ugyanannyit, mint a többi gyerek, csak kevesebbről indult.

A te babád súlya amúgy tökéletes, a környezetedben inkább az átlagnál nagyobbak vannak ezek szerint.

2016. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a megnyugtato valaszokat!:)
2016. szept. 24. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggodj! Mi den rendben van vele!:)

Idore szuletett kislanyom 2770grammal jott a vilagra,44 centivel. Most 14 honapos, 8 kg, 78 cm es makk egeszseges, jar, beszel,minden ami ebben a korban kell:)

2016. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia.

Az én kisfiam 2700grammal született és 48 cm-el az elején elég nehezen indult el a hízása, olyan 2 hónapos lehetett amikor elkezdett szépen gyarapodni .Ne aggódj az én kisfiam 5 hónaposan 6800gramm volt és 63 cm most 8 hónaposan 8640gramm és 72 cm szépen fejlődik nincs vele semmi probléma.:)

2016. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!