Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos babám 2óránként...

Három hónapos babám 2óránként kel éjjel, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nappal is 2-3 óránként eszik, de kell itthon tornáztatnom, ezután van, hogy nem hajlandó elaludni csak sír sír, és ha cicire teszem akkor eszik is, majd utána el is tudom altatni, tehát van, hogy 1-1.5 óra telik el két evés között, lehet megszomjazik a tornában. Eddig úgy volt, hogy este 9 fele elaludt cicin majd betettem az ágyába és aludt olyan hajnali 1ig majd evett, rögtön visszaaludt és aludt még kb 4 ig (tehát kb még 3 órát) ezután is rögtön szunya és még 2óra alvás. Ez egy pár napja felborult, és éjjel 2órát alszik maximum, majd elkezd mocorogni, mígnem teljesen felébred és sír, nem is alszik vissza semmitől csak ha megetetem, tehát gondolom tényleg éhes. Úgy szoktam csinálni, hogy ha elaludt mellettem evés után akkor várok 20percet és úgy teszem be az ágyába, amint beteszem húzkodja a lábát és akkorákat pukizik..de azért csak vissza alszik, de van, hogy 1óra telik csak el és már újra ébred Meg amikor felébred éjjel akkor is olyan nagy pukik jönnek, hogy csak na..

Nem tudom mi lehet a baj, miért nem tud aludni. :(



#puki #3 hónapos #nem alszik jól #két óra alvás
2016. szept. 25. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Éhes, nincs ebben semmi borzasztó, nem minden baba 3óránként eszik, ahogyan a nagykönyvben meg van írva.
2016. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De miért kel újra ilyen sűrűn éjjel? Mert eleinte is ez volt, de az utóbbi pár napban kezdett megint ilyen sűrűn kelni.
2016. szept. 25. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Hat, az en gyerekem gyakorlatilag 3 honapos koraig vegigaludta az ejszakat, egyszer kelt hajnalban enni, majd aludt tovabb reggelig. Aztan 3 honaposan ellezdett szinten 2-3 orankent ebredni, ugyanigy pukizgatott, erolkodott, en mondjuk nem etettem meg minden nyekkre, hanem kivettem, es egy pillanat alatt elringatgam. Innen tudtam, hogy nem ehes. Amikor mar nem lehetett visszaringatni, akkor kapott enni. De utana tovabbra is rosszul aludt, a pukizasok miatt. Lehet a hasa fajt, vagy az idegrendszeri fejlodes, vagy mougasfejlodes (nekem mondjuk pont 3 hosan kezdett forogni) vagy csak sima novekedesi ugras. De megnyugtatlak, lesz rosszabb is. Manapsag mar van hogy orankent kel, mostmar tobbnyire eleg megsimizni, es visszaalszik, de hajnalban meg egyszer ugyanugy eszik, viszont van olyan, hogy ha evett ha nem, 1-2 orat ebren van ejszaka, es jatszik az agyaban, ha megunja ordit, olyankor bemegyek, visszafektetem, megprobalom visszaaltatni az eselytelenek nyugalmaval, majd ujra kezsodik a kor, es tart a fent emlitett intervallumban. Mig egyszer csak visszaalszik. Most 6 honapos, most ez epp lehet a szeparacios szorongastol, lehet a foga, vagy mozgasfejlodes, mert nemregota kuszik, es mar maszni probal, szoval, azt saccolom, meg egy ket ev es vegre alhatok 😀 Harmadik gyerek, nem esek ketsegbe, tudom, hogy ugy nem fog maradni, amugy meg vannak azert jobb napok, amikor megusszuk 1-2 kelessel, es gyors visszaalvassal ;-)
2016. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet növekeési ugrás, fogzás indulása, bármi.
2016. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Az én 14 hónaposom is két óránként kell éjjel, nem egyformák a gyerek ezzel jár.
2016. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Az ok bármi lehet, most valtozott, éhes, nő, többet eszik, növekedési ugrás stb. Majd elmúlik. Ne gorcsolj ezen.
2016. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 hónaposan van egy növekedési ugrás. Sűrűbben esznek. Így csinálják maguknak a több tejet. :) kitartást, szopizzon amennyit szeretne és pár nap alatt beáll a tej mennyisége.
2016. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Akkor megnyugszom. :)
2016. szept. 25. 20:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta sincs érdemleges javulás, 1-2x 3órát is alszik de többnyire változatlan a dolog. Szerintem ez nem már nem a növekedési ugrás.
2016. okt. 2. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!