Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lakásban vagy kertes házban...

Lakásban vagy kertes házban jobb babázni? Melyiket választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk a belvárosban, központi részen.

Viszonylag nagy, szóval nem az lenne, hogy másfél szobában kell elférnünk hárman. Viszont én és a barátom is családi házban nőttünk fel és imádtuk, gyerekként például sosem szerettem azokhoz a rokonokhoz menni, akik lakásban éltek. De ugye itt közel van minden, nem kellene majd lépcsőzni (van lift az épületben), télen nem kell a hóval bajlódni.

Viszont a barátom anyukája mondta, hogy szerinte jobb lenne, ha odaköltöznénk és ez az ötlet nekünk is tetszik. Nagyon nagy a házuk, az emeleti részhez van külön bejárat is és nem olyan típusok, akik mindig az ember nyakán ülnek. Viszont van kinti és benti medence is, a benti az a nappali közepén és a barátom húga mondta, hogy neki konkrétan halálfélelme volt, mikor a gyerekük elkezdett kúszni, járni és a nappaliban voltak, mert mindig attól félt, hogy egyszer beleesik...

Viszont ott segítségnek ott lenne mind a két nagymama (anyukámék 2 utcára laknak), ez is könnyítés lenne.


Szóval nem tudjuk, hogyan kellene.

Lehet csak azért nem tudom elképzelni, hogy lakásban neveljek gyereket, mert kevesebb, mint fél éve lakom itt.


2016. szept. 25. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudnám elképzelni, hogy anyukám vagy anyósom 1 éve minden áldott nap elmondják, hogy mit csinálok rosszul és ők hogyan csinálták. Hetente találkozok anyukámmal de mostanában úgy érzem sok. 1 éve engedem el a fülem mellett amit mondanak, egyre nehezebb. Szóval én max akkor akarnám, ha a megélhetés múlna rajta és akkor se az első lehetőség lenne.


A kérdésre válaszolva, lakásban élünk. 4. emeleti panellakás, nyáron volt nálunk 30 fok, lift nincs, a fiam lassan 11 kg és felhozni elég nehéz, a konyhában alig férünk mert kicsi, a szomszédok zajosak. Ezzel szemben a kertesház lehet ugyanúgy zajos, az ember gatyája rá mehet (pl anyukáméknál 400 ezer a kazáncsere mert tönkrement), plusz munka is van vele.

Szerintem lehet jót és rosszat is kifogni. Egyébként a ház előtt van játszótér és sokat vagyunk kint. Itt gyerek is sok van. Gyerektársasággal pl biztosan nem lesz gond később sem. Alattunk üres a lakás, szóval amiatt nem kell félni, ha dobálózik, úgyse zavarja az alattunk lakót. Egyébként nem kicsi a lakás, ha kertes házunk lenne sem hinném, hogy ennél többet lennénk kint. Nem érzem, hogy a kisfiamnak hátrányai lennének a lakásból, mondjuk a meleget levéve.

Igaz én 12 éves koromig panelban éltem és tudod mit? Én meg a játszóteret és a kis barátokat imádtam. Nagyon sokat voltunk lent. De jártunk is sokfele.

2016. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Kertesben, ha van kocsitok. A kicsiknek ez izgi, de néha nehéz közlekedni.
2016. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Panelba lakunk. Kisfiam 7 éves. Boldog gyermek kora van. Sokat menetem vele amíg kicsi volt akkor is, sokat voltunk gyerektársaságba. Anyukámék kertes házba laknak, 2 hetente megyünk haza. Van, hogy egész hétvégére mikor hogy jön ki a dolog. Én biztos nem mennék egy fedél alá anyóssal, de még anyumékkal sem pedig imádom őket. 2 generáció, biztos lennének surlódások. Mi éljük a saját életünket ahogy akarjuk. Megoldottam mindent amíg pici volt, vittem magammal mindenhova (anyumék vidéken laknak). A panel megmondom őszintén nagyon kényelmes, nem kell fűteni (salakolni stb) állandó meleg van. Nem kell havat takarítani. Elég télen takarítani a havat ha otthon vagyunk anyuméknál. Hiába lenne jobb nekünk is kertesbe, illetve kisfiamnak, de nem hiányolja nagyon jól elvagyunk. Ha lenne lehetőség sem biztos, hogy kertesbe költöznék. Dolgozunk egész nap, du. pihenni szeretnék és nem pl. füvet nyírni vagy kapálni a virágos kertet. Inkább sétálunk a gyerkőccel.
2016. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Én sosem akartam kertes házban élni, tökéletes gyerekkorom volt panelben, igaz a Rómain laktunk, ahol elég sok a zöld és iskola után egész nap kint voltunk a barátaimmal. Mellette volt egy nyaralónk a pilisi hegyekben és egy vízparti a Balatonon, így nekem sosem hiányzott a kert. Most a belvárosban lakunk lakásban és nem vágyom kertesbe.

A másik, hogy se anyámékkal, se anyósékkal nem akarnék együtt élni, pedig jóban vagyunk, de kell némi egészséges távolság.

2016. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jó a kertes ház, de számolni kell vele, hogy a fenntartása sokkal költségesebb (ha valami elromlik, felújítani kell sokkal többe kerül mint egy lakás), illetve a karbantartása is több időt vesz igénybe (fűnyírás, kert karbantartás, stb.) ezeket a pénzeket és plusz időket is figyelembe kell venni.

Én részben lakásban, részben kertes házban nőttem fel és mindkettőt imádtam. Mindkettőnek meg volt az előnye. Így hogy a férjemmel mindketten dolgozunk, szerintem jobb lesz a picinek, hogy "csak" lakásunk van. A közelben rengeteg a zöld és hatalmas játszóterek is vannak, szóval remélem élvezni fogja ő is, ha megérkezik.

2016. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi panelban kezdtük, de nem szerettük. Minden áthallatszott, mi is zavartunk masokat és mások is minket. Utáltam, hogy nem volt olyan, hogy kiugrunk az udvarra. Mindig úgy kell elindulni, hogy legyen az embernél minden. De kényelmes is volt. Aztán vettünk házat és átmenetileg a szüleimmel laktunk. Nagyon szeretem őket, ők is minket, de sokkal volt. Nem akartak beleszólni mindenbe de mégis sokszor sikerült. Aztán sikerült befejező a felújítást és végre be tudtunk költözni. Hihetetlen jó! Azt és akkor csinálunk, amit akarunk. Most pl leárazáson vettünk egy trambulint, ami a fiunk szobájában lesz. Imádni fogja, de ezt a lakásban nem lehetett volna, joggal panaszkodott volna a szomszéd. A kert megfizethetetlen. A szó mindkét értelmében. Egyrészt drága fenntartani, másrészt viszont a szabadság ami ad páratlan. Neked kell dönteni. De én nem költöznék a szülőkhöz. Annál jobb a külön lakás.
2016. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Kertesben nőttem fel, panelben lakunk most. Negyedik emeleten és lift nélkül - egy korábbi válaszadóhoz hasonlóan.


Én semmiképpen nem választanám a szülőkkel való együttélést, ha van lehetőség külön lakni. Nagyon szeretem a kertes házat, de alig várom, hogy hazajöjjünk. Szóval egyértelműen a belvárosi lakásra szavazok a helyetekben.

2016. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Akàr mennyire is jó a kapcsolat a szülőkkel együtt élni nehéz , egész egyszerűen azért mert más generáció , más az èletritmus. Mi éltünk együtt 1,5 évet anyukámnál , a végére szinte alig beszéltünk és azt beszéltük a párommal hogy vagy költözünk vagy ha így haladunk vége lesz. Szerencsére tudtunk venni lakást , utána ujra rendeződött anyukámmal a viszony, minden nap beszélgetünk. A párom azóta a férjem és van egy 20 honapos kisfiúnk. De ha csak nem az életünk es megélhetésünk múlna rajta nem költöznek össze vele megint. De ő se velünk, pedig nagyon szeretjük egymást. Egyszerűen nem egészséges.
2016. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
A mi kertes házunk meleg! Gázkazán és fatüzelésű kazán is van benne, tehát ha úgy van kedvem, akkor csak beállítom a termosztátot és annyira kellemetlen amikor megy a padlófűtés...:D Hőszigetelt épületről beszélünk, akkor csináltattuk meg, amikor akartuk és azzal akivel akartuk,nem kellet a lakóközösség beleegyezése. Fűnyírás: fűnyírótraktorral, amivel a havat is el szoktuk szórni! :D Persze ez is némi idő. A kertben épített kemence-grill-kerti konyha, szőlőlugas illetve medence (rendes), jah és az sem utolsó szempont, hogy 180 négyzetméteren élünk hárman, illetve elvileg pár nap és négyen....Társasházban nevelnék gyereket, de csak olyanban, ami új építésű és nem panel....Anyámékkal/anyósékkal na akkor inkább egy panel :P
2016. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Ja nyáron nem megy 24 fok fölé a házban a hőmérséklet...utolsó voltam
2016. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!