Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a minimális kelengye,...

Mi az a minimális kelengye, amit muszáj megvenni a babának?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Pelus,popo krém,fürdetö krém,ruhák.

Aludni aludhat a szüleivel,fenekét vízzel lehet lemosni,kézben lehet cipelni.

De nyilván az ember megveszi a popotörlöt is,babakocsit,kiságyat,bár nem létszükséglet.

2016. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

2 gyerekes anyukaként már tudom, hogy mi felesleges és mire van igazán szükség. (persze kinek mi, nem vagyunk egyformák)

Legyen a babának ágya, benne lepedő és takaró (jó ha van váltásra is plusz 1-1), legyen egy kiskád, törölköző, bodyból szerintem kb 10 darab legyen ha nem akarsz állandóan mosni (előfordul hogy egy nap 3x kell ruhát cserélni rajtuk), rugiból is jobb a több, kiskabát, sapka. Eleinte úgy is rugiban lesz, ha van rá igényetek akkor vehetsz pár gumis derekú kisnadrágot, pólókat. Pelenka, popsitörlő, popsikrém (2. gyerekemnél már nem használtam és soha nem volt piros a feneke), tetra pelenkából pár darab (feje alá, etetés után szájat törölni...).

Cumisüveg ha nem menne a szoptatás.

Légzés figyelő igény szerint. Én nem akartam először aztán amikor megláttam hogy milyen picike a fiam, kétségbe estem, hogy mi lesz ha baja lesz, így gyorsan vettünk egyet.

Fürdetőt az orvos felír, pár száz forintos tétel.

Mellszívó, ez megint csak kinek-mi, nekem sokat segített.

Cumi, hátha azzal megtudod nyugtatni a durva szitukban (nagy sírások, kitudja mi a baja helyzetre).

Ennyi jutott eszembe.

2016. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha nem veszel ágyat , babakocsi azért legyen, abban lehet altatni is amíg pici.

Pelenkázòs táska (nagyon hasznos tud lenni)

Ha mostanság születik , vékonyabb overál esetleg.

2016. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ami muszáj szerintem: ruha,pelenka(moshato v. Eldobhato),ha van autotok,babahordozo,jo ha van popsikrem,szukseg esetére.Ha tudsz szoptatni,akkor ezzel szerintem el lehet lenni,ahogy az első írta...
2016. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Egy pici zokni esetleg, pl nálunk minden rugi nagy volt ,így nem jön ki a lábacskája állandòan. Nyugodtabb a picur.

Én nem vennék gumis nadrágot, pòlòkat. Pár rugi éppen elég. Hosszù ujjù bady az is nagyon jò.

Valamint ha most döntenék ,nem kiságyat vennék hanem bölcsőt. Sok felesleges körtöl kímélheti meg magát az ember az éjszaka közepén. :)

2016. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leírom mit nem vettünk egyiknél sem:

- sterilizáló

- légzésfigyelő, babaőrző

- pelenkatartó kuka és zsák

- fürdővíz hőmérő

- cumisüveg melegítő (ha tápszeres lenne)

- pelenkázó táska (sima keresztben hordhatós táskámat akasztottam a kocsira)

- fürdető állvány (konyhaasztal pont megfelelt)

- Pelenkázó szekrény (íróasztalt használtunk, majd áttértem az ágyunkra)

- csecsemőmérleg (ráálltam a személymérlegre gyerekestül, majd ráálltam gyerek nélkül. Kivontam egyiket a másikból és tádááám..)

- pólya

- kenguru

- mózeskosár

- párásító

- baldachin

- csúszásgátló a kádba (fogtam a kezemmel)

- szoptatós párna (biztos jó, nekem ment anélkül is).

2016. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!