Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottátok, hogy gyerekkori...

Hallottátok, hogy gyerekkori fertőzések indítják el a leukémiát? Ezek szerint aki újszülöttként fertőzés-gyanúval antibiotikumot kapott az veszélyben van? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
hol olvastál ekkora marhaságot?
2010. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2010. ápr. 24. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem igaz,mert nálam is fertőzés miatt indult be a szülés,mindketten antibiotikumot kaptunk.
2010. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. itt nincs szó antibiotikumról amit a kérdésedben irtál

2. MINDEN betegséget okozó sejt ilyen mutációval jön létre tehát pont annyira lesz leukémiás a baba mint rákos.

Egyszerűen arról van szó hogy megtalálták az egyik lehetséges FOLYAMATOT amikor kialakulhat a leukémia.

De ennyi erővel mindentől félhetsz.

3. Ne terjessz rémhíreket igy is elég sokan aggodnak tulságosan.

4. Ez még nem bizonyított tény csak lehetőség.

2010. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én elolvastam, de szerintem nem kell annyira megijedni, ez csak hajlamosít, ahogy a dohányzás a tüdőrákot (100 tüdőrákosból 57 dohányzott, viszont 43 soha).

A szervezetben minden mindennel összefüggésben van, így nem kizárt ez sem, de nem hiszem, hogy ez közvetlen oka lenne.

2010. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem nagyon értem a cikket, a TGF alapvetően gátolja az osztódást(Biokémia alaptananyag), nem pedig serkenti. amúgy a cikk szerint van egy alap mutáció, aminek a kifejeződését segítheti elő. ráadásul olyan nincs, hogy rákmegelőző sejt. ez a cikk borzasztóan pontatlan.
2010. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem egyértelmű a cikk. Milyen fertőzésre gondolnak, mely életkorban? Még méhen belül, vagy már kívül? Szerintem nincs olyan baba, vagy kisgyerek, aki ne esne át valamilyen fertőzésen, amely antibiotikumos kezelést igényel. Még a legnagyobb körültekintés mellett sem kerülhető el, úgy gondolom.
2010. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 25. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!