Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg van olyan...

Szerintetek tényleg van olyan baba, hogy észre sem veszi a család hogy van-tehát annyira jó, és semmi gond-nyűg vele? Vagy csak azért találják ki, hogy irigykedhessünk rájuk?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem biztos hogy nincs :)

Az olyan nem is igazi baba:)

2010. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám szerint én ilyen voltam, 9 hónapig (míg el nem kezdtem felkapaszkodni mindenre) nem is nagyon tűnt fel, hogy létezem, ellentétben az öcsémmel :))


Az én kislányom 17 hónapos, eleinte, míg pici volt, sokat nyűgösködött, sok bajom volt vele nappal és éjjel is ,de az utóbbi 3 hónapban (kopp-kopp) nagyon jó gyerek.. Persze foglalkozni kell vele, azt igényli.

2010. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van. :) De ez nem csak azon múlik, hogy a babával az átlagnál kevesebb a nyűglődés, hanem hogy az anyukája mit vesz annak. Az én kislányom is szuper jó gyerek (kopkopkop), sírni és nyafogni alig alig halljuk, nem igazán ellenkezik, el van egyedül, féléves koráig kb.úgy aludta át az éjjeleket, mintha be lett volna altatózva. Aztán a következő félévben gondolom a foga miatt egy éjjel 3x is felkelt. Már ismét jókat alszik, és a napokban gondoltam bele, hogy félévünk normális éjszaka nélkül telt el. De ezt soha nem adtam elő sehol úgy, hogy jaj de borzasztó, nem hagy aludni a gyerek, max. úgy, hogy felkel éjjelente, de szerencsére szopira rögtön visszaalszik.

Szóval kicsit a félig üres/félig teli pohár esete lehet.

2010. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az Én kincsem pont ilyen))))))))))))),de még csak 2,5 hónapos,úgyhogy biztos elromlik hamarosan)))))))))))))
2010. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, ne is kérdezz ilyeneket! Én mindig ilyenekkel találkozom, akiknek ilyen gyerekük van! Már 5 napos, hetes koruk óta átaludják az éjszakát, egész nap meg se nyikkannak, nincs elalvási, evési stb. probléma.

Hozzáteszem: nekem hármasikreim vannak, lányok, hisztisek, sírósak, éjszaka még nem volt, amit átaludtak volna. 3 hónapos korig hasfájás, de addig legalább nem kellett őket ringatni. Most már a fogakkal küzdünk szerintem éjjel-nappal és már ringatni is kell őket. A fogak miatt enni se mindig esznek (sőt, inkább ritkán esznek normálisan) és persze mindig minden bajuk van, ha az egyiket veszem fel,a másik sír, ha egymástól elveszika játékot, akkor azért stb. Persze ha egy lenne, biztos nem tűnne úgy hogy állandóan sírnak, de háromszorozódik.

Szóval.... én el se tudom képzelni, hogy van ilyen gyerek.

2010. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ilyen volt és most is ilyen. Aztán volt egy rövid időszak, mikor nagyon anyás volt. Ez az az időintervallum volt, amikor már nem aludt egész nap, de még nem kúszott-mászott. Aztán mióta tud kúszni, járni azóta egy angyal. Most 3 éves és gyönyörűen eljátszik egyedül, nagyon jó kislány. Mikor orvoshoz megyünk még akkor sem sír, de ez sztem azért van, mert sosem hazudtam neki, hogy a szuri nem fog fájni. Csak akkor mondom, hogy vmi nem fog fájni, ha tudom biztosra, hogy fájdalommentes a vizsgálat. Örülök, hogy ilyen nyugodt gyerek, persze az egészséges mozgékonyság megvan nála is, de az nem rosszaság. Direkt rossz dolgokat nem tesz. Én nyugodtan kint hagyhatnék akát gyógyszert is (nem teszem), mert tudom, hogy nem enné meg. Persze ez nem azt jelenti, hogy amelyik gyerek nem ilyen azt nem tartom normálisnak, viszont meg vagyok győződve róla, hogy a gyerekek sokkal értelmesebbek, mint a szülő azt gondolná. Sok mindent meg lehet velük beszélni, csak sok szülő meg sem próbálja, mert azt hiszi, hogy úgysem érti, mivel még gyerek.
2010. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért. 22.32-es: minden elismerésem a Tiéd! :)
2010. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a kérdésen már én is gondolkoztam :)

A mi babánk 1 hónapos korától végigaludja az éjszakát, de:

3-4 hónapos koráig hasfájós volt

5-6 hónapos korában abszolút nyugi volt minden,

Onnantól kezdve meg jönnek a fogai:

6,5 és 7,5 hónaposan az alsó kettő középső, azóta kijött egy szemfog és készülődik a másik, illetve az alsó oldalsó metszők is készülődnek, felül meg tiszta duzzadt az ínye hónapok óta.

Néha annyira sír, hogy semmivel sem lehet megnyugtatni!

Már az is megfordult a fejünkben, hogy reggelre komplett fogsorral ébred ! :D

Most 10 hónapos. Ja, és éjszaka továbbra sem ébred fel legalább :)))

2010. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Én nem szeretném hogy ilyen legyen. Igaz azt sem mondhatom hogy az ellenkezője. De az ilyen "észre sem venni" babákkal szerintem valami nem stimmel, már hogyha tényleg igaz hogy léteznek. Gondolj bele, ha nincs akarata, egyénisége, jóformán nem is kommunikál a külvilággal, hogy fog boldogulni később?
2010. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

En is csatlakozom az egyik hozzaszolohoz, hogy minden elismeresem a 3-as ikres anyukanak!!

Nem Kecskemeti vagy veletlenul??


Az en lanyom is aldott jo baba, de O is szokott nyugizni estenkent.

Sirni ha ehes, van, hogy faj a hasa es meg nem alussza vegig az ejszakat.

Holnap lesz 10 hetes.

De en igy szeretem. :)

2010. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!