Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon rosszul eszik es nagyon válogatós a másfél ev körüli kisgyereke?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok. Egyedul a tapszer, tejpep az amit valamennyire szeret, de van, hogy még ezt sem kéri. A legtöbbször a tapszert is tobb részletben eszi meg. Az egyedüli amiből egész adagot megeszik az a gyümölcs joghurt. A landl..ebe-és üveges gyümölcs joghurt tobb mint felet képes egyszerre megenni. Ezen kivul sem a készen kapható gyerek menüből sem az általam főzött ételekbol nem eszik 4-5 falatnál többet. Kenyeret, akármilyen normalis reggeli félét nem eszik, max a csirkemellből magában 1-2 szeletet. Gyümölcsben is válogatós, a banánt nem szereti, talán a szőlő az ami most idény es megeszegeti. Egy szó, mint száz normalis kaját nem akar enni, csak a keksz, a pépek, joghurt, edes tészták mennek de érthető okokból ezeket nem adom vagy csak ritkán. Ebéd utan sem kínalom meg ilyesmikkel, akkor sem ha csak 5 falatot evett. De igy meg annyira kevésnek tűnik, mit tegyek? Láthatóan nem éhes egyebkent. Barátnőm mesélte, h az o fia abból amit szeret mar felnőtt adagot is megeszik (egy idősek), en meg örülök ha ebédre fel üveg kaja elfogy. :( bocs ha hosszú lett.

2016. okt. 6. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg olyan étellel kínálni amit Ti esztek de nem erős fűszerekkel.

Ne erőltesd az evést, együtt ebédeltek tedd ki elé is, Te meg egyél jó ízűen hümmög és rögtön érdekli majd az ebéd :)

2016. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Nálunk minden gyerek eszik rendesen. Kicsik is. A válogatás a szülő hibája és egyre rosszabb lesz. Elé kell rakni és ha éhes megeszi. Nincs más. Ha nem eszik semmit, akkor megy kórházban infúzióra vagy éhen hal. Ha ennyire életképtelen és buta, akkor ezt érdemli. Rengeteg gyerek éhezik és bármit megenne, erre sok elkényeztett gyereknek könyörögni kell, a fenekét kinyalni, hogy egyen.
2016. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam ezzel a módszerrel, de nem igazán evett többet. Az önálló eves sem megy igazán, a kanalat ügyesen fogja ,de a szájába nem sok kaja kerül, katonákat szepen csipeget es pakolja a szájába de egyrészt inkabb jatszik vele, es ha be is teszi a szájába kikopi vagy pedig -szinten játékból- betom egy csomót egyszerre, aztán kikopi. Szóval ilyenkor eves nem nagyon lesz ebből. Az meg nem megy, hogy en eszek es hummogok meg közben ot is etetem. Lehet, h en vagyok béna. Amugy ő kis vékonyka, nem tudom h ilyen az alkata vagy tenyleg keveset eszik?! Ilyenkor megynyurgulnak? Fura, h nem olyan husis ,mint kisebb korában. A mennyiséget sem tudom, mennyit eszik egy ilyen korú gyerek? SOHA nem evett még meg pl. egy egész adag gyerek menüt.
2016. okt. 6. 12:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Mar ne haragudj 2#, de hol olvastad, h elkenyeztetem? Epp, hogy írtam, nem adok mást neki akkor sem ha csak pár falatot eszik. Mindig mindennel próbálkozok, mindennel meg kínalom, általában el is érem, h legalább megkóstolja. De ha kikopi, akkor mit kellene tennem? Lenyomni torkán? Éhen halni egy gyerek se fog kaja mellett, ebben biztos vagyok, nem is ez a problémám, hanem az, hogy nem eszik eléggé egészségesen es változatosan amit szeretnek valahogyan elérni. Nekem kissé radikális az infúziós modszered -habár erre nem fog úgysem sor kerülni- ezt inkabb tartsd meg magadnak meg a gyerekeidnek (szegény gyerekek)... Amíg nem volt gyerekem, hasonló képen gondolkodtam, mint te, de hidd el vannak alapból, szuletetten válogatós gyerekek, erről a szülő nem tehet. A hozzataplalasnal is a lehető legvaltozatosabban etettem, kapott minden a soskatol a sutotokig, még lazacot is. Egy ideje azonban semmi nem kell neki. Örülj, h a gyerekeid jo evők, nem kivanok soha senkinek rosszat általában, de azert remelem te megtalasztalod késobb milyen az ha a gyerek elkezd válogatni. Megnézem akkor majd mekkora lesz a szád.
2016. okt. 6. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Az en gyerkocom meg csak 14 honapos, de szinten valogat es a tejpep meg a joghurt csuszik (csuszna) minden mennyisegben, mas nem nagyon. Nalunk azota javult elegge ahelyzet h nem fozok neki kulon,azt eszi amit mi,max leturmixolom. Sokkal tobbmi dent megeszik azota,lehet h eddig az izek hianyoztak neki. Probalkozz meg te is felnottesebb etelekkel, pl. Porkolt, husleves, szoszos teszta. Hatha rakap...illetve nalunk mindenbol kunyeral amit mi eszunk ezert en ugy szoktam h megetetem ot (nekem se megy a parhuzamos eves), aztan leulok enni es jon kunyeralni. Igy osszessegeben egesz normalisan eszik:)
2016. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5os vagyok:

Illetve meg annyi h en rajottem h egyszeruen unja az evest, inkabb jatszana..ezert mi dig teszek ele vmi csipegetos kajat is es mikor nyitja a szajat h bekapja a falatkat, akkor gyorsan bedugom a kanal fozeleket:D tokre lefoglaljak a katonak es nem tunik fel neki h kozben rendes etwlt is eszik.

2016. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5#! Nem főzök neki külön, azt adom amit mi is eszünk.

A falatkás cseledet kipróbálom, hátha bejön. Ma amúgy elengedtem kicsit ezt a dolgot, gondoltam adok neki sült húst, ha megeszi megeszi, ha nem akkor nem. És most kivételesen picit többet evett :D


Egyébként valaki más?? Másnak is van ilyen kis vékonyka gyereke?? Ugye nem lesz baja :(

2016. okt. 6. 20:32
 8/11 anonim ***** válasza:

#5-os vagyok ujra.

Nyugodj meg, a gyerekek szervezete jelez nekik,ha keves a kaja. Ha tobbre lesz szuksege,enni fog. Nalunk mostanaban van olyan nap h egy fel bananon kivul semmit nem lehet belekonyorogni, masnap 2 orankent megeszik egy kis tal kajat...

14 honapos,8 kg, engem nem zavar,mivel fizikailag es mentalisan is remekul fejlodik:)

2016. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nálunk nem volna lehetősége arra hogy el legyen kényeztetve mert kicsit anyagilag fogva van a kezünk..Szóval nálunk nincs tejszelet, meg túró rudi kánaán, és soha nem kapattuk el komolyan..de annyira válogat hogy ilyet még nem éltem..Komolyan kész csoda hogy még két lábon áll annyi táplálékkal amit bevisz..Hiába éhs inkább ordít, de nem eszik meg semmit..Nálunk az üres kenyér megy, joghurt, gyümölcs az korlátlan mennyiségbe, dehát kéne egyen tartalmas főtt kaját is..Levesből a répából sem tudja mennyi az elég..és ennyi..Ezen él már nem is tudom mióta..Legutóbbi mérésnél már fogyott a védőnő ki is akadt, de egyszerűen mindent próbáltunk már, de nem eszik..Most magától ehet, de így se sokkal többet tol le a torkán..Szóval kedves 2es válaszoló közel sem azok a gyerekek válogatósak akik el vannak kényeztetve..A többi mondandódat inkább nem minősíteném..Egyébként én már arra is gondoltam hogy lehet a fogak miatt nem eszik csak ha muszály..
2016. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én feladtam a harcot, egyszerűen semmi de semmit nem akar enni. Pedig nincs elkényeztettve, alig kap nasit de azt sem akarja megenni. Most azt próbálom kockára vágom amit épp adnék neki és kirakom elé.

Csoda volt a vacsit megette a maga tempójában 1 rántott husit kockázva sajt és sült krumpli mellé. Ezután 350 milli tejitalt és alszik.

2016. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!