Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos lanyom meg nem...

10 honapos lanyom meg nem maszik, es nem is ul fel egyedul. Van mas is akinek a babaja keson csinalta ezeket?

Figyelt kérdés
Unom mar a "meg nem maszik? tenyleg? csak mert az enyem mar allt..." tipusu megjegyzeseket. Tenyleg le van maradva a lanyom? Amugy forog minden iranyba, mar nagyon regota, es igy halad is. A kuszassal is probalkozik, de csak a labaval tapos, a fejet es a kezet hatra hagyja. Teny es valo, hogy a fiam ilyenkor mar maszott, de nem hinnem, hogy le lenne maradva. Szerintetek?
2016. okt. 7. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

10 hónaposan kezdett kúszni, 13 hónaposan állt fel, vele egy időben kezdte a mászást.

De ő diagnosztizált és gyógytornával kezelt hipotón.


A helyedben megnézetném.

2016. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mászni 11 hónapos korig kell, azzal nincs lemaradva, viszont kúsznia már kellene. Az ülés sem probléma, sok baba mászásból ül ki, vagy állásból ül le.

A mi lányunk 10 hónapos elmúlt pár nappal, amikor elkezdett mászni, utána ült ki, de még több, mint egy hónapig támaszkodott az egyik kezére. Stabilan 11,5 hónaposan ült.

2016. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egyedül màr fel kellene ülnie. A kúszàs,màszàs mèg nem problèma, de a felülès igen. Vèdōnō mit mond? Lehet, hogy egyszerû tornával is segìthetnèl neki. Mèg neten is szokott lenni ilyen. Azèrt szakemberrel megnèzetnèm
2016. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Védőnő, orvos mit mond?

Én biztos elvinném megmutatni egy orvosnak, ha aggódnék. De te nem aggódsz, akkor biztos úgy érzed, hogy rendben van.

Tény, az én fiam 6 hónaposan már mászott, 7,5 hónaposan már felállt, 8 hónaposan már bútorok mellett lépkedett.


A lányom még pici, 2 hónapos, de biztos aggódni fogok, ha 10 hónaposan még csak nem is kúszik (bár már most előrébb jár ő is, mert már hátról oldalra fordul és vissza is, amit elvileg csak 3 hónaposan kell tudni a védőnő szerint). És azzal sem nyugtatnának meg, hogy lustább baba, majd csinálja...

2016. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Pont hogy a "felülés" nem probléma, ugyanis a legtöbb baba mászásból vagy térdelésből ül ki először.
2016. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kulfdon elunk, itt nincs vedono.Gyogytornasz latta 3 honaposan, akkor azt mondta minden ok. A kuszas a fiamnal pl. kimaradt, szoval ezen nem izgultam.Jovo heten kell vinnem statuszra, majd rakerdezek az orvosnal.En ugy tudtam 11 honapos korig kell maszni es egyedul felulni.Raadasul majdnem 4 hettel szuletett korabban, szoval ugy voltam vele, hogy meg raer.
2016. okt. 7. 15:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérdezz ra. Azért mert korababa, lehet lassabb a fejlődése, de pont ezért is nézetném meg időnként. Az en kisfiam épp nem koraszülött (pont betöltöttük a 37. hetet), de az első jo nehány vizsgálat szerint (6 hós koráig minden rendben volt). Most kilenc hós es aggodtam, hogy nem kúszik, nem mászik, nem ül. Gyógytornász megnézte, a combijai gyengék, a hat es lapocka körüli izom feszes. Ez gátolta. 1 hete tornaztatom, mar mászik es majdnem ül, max par nap. Szóval mindenképp beszélj szakemberrel. De azért nincs szerintem szörnyen lemaradva, behozhato. Minden jót!
2016. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Én is azt gondolom, hogy egyedül a kúszás az, amit tudnia kellene. Mászni és ülni még ráér. Mászni 11 hónapos korig, ülni meg mászás után.
2016. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, ha meg valaki olvassa. Ma voltunk orvosnal, es kaptunk beutalot fejlodesneurologiara. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy szerinte csak lassan ero tipus, semmi baja, bar kicsit szerinte is le van maradva.Szoval kaptam beutalot, es 31-en kell vinnem a lanykamat. Koszonom mindenkinek, aki valaszolt!
2016. okt. 13. 12:28
 10/11 anonim válasza:
Szia, mi lett végül veletek? Mikor kezdett el kúszni és ülni? Remélem olvasod még. Mi is hasonló cipőben járunk, szintén külföldön.
2022. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!