Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen életkorban...

Szerintetek milyen életkorban a legideálisabb családot alapítani?

Figyelt kérdés

Én elvileg 24-25 éves koromig még egyetemre járok,utána szeretnék legalább 1-2-3 évet dolgozni,pénzt keresni,utazgatni,megalapozni az önálló életemet egy olyan férfi mellett,akivel vállalnék babát :) És olyan 28 éves korom körül szeretném majd az elsőt,legalábbis most így érzem.


Ti mit láttok ideálisnak?Nektek hogy alakult,mikor jött a pici,vagy hogy tervezitek?

20L



2016. okt. 9. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a legideálisabb 25-35 év között. Ettől függetlenül én nem tartottam magam ehhez, minél hamarabb szerettem volna nagycsaládot és úgy is alakítottam az életem, hogy ezt megtehessem.
2016. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindenkinek máskor ideális. Én majdnem 31 voltam, mikor a fiunk született. Én is egyetemre jártam, ledoktoráltam, férjhez mentem, dolgoztam, megalapoztuk valamennyire a jövőt és a gyerekvállalást. Nekünk így volt jó, másnak meg máshogyan jó.
2016. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Kinek mi. Én 22 éves koromig jártam főiskolára, utána dolgoztam szinte rögtön, akkor már együtt éltünk a férjemmel és 25 éves voltam, amikor teherbeestem. A tesóm most 23 éves, most ért véget a több éves kapcsolata, nem végzett még a sulival csak pár év múlva, úgyhogy neki nem a 25 éves kor lesz az ideális.

Nyilván aki nem 4 évesen van esetleg több diplomára gyűr nem fogja a 22 éves kort ideálisnak gondolni, ahogy sok nő meg aki nem is dolgozott még úgy esett teherbe vallja, hogy fiatal anyuka akart lenni...

2016. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Mi számít családnak, ha van gyerek is? Mert mi a férjemmel ketten is családnak tartottuk magunkat. 19, illetve 20 évesen alapítottunk családot és 32/33 évesen lettünk szülők. Nekünk ez így jó.
2016. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 természetesen úgy értettem,hogy mikor vállaltok gyereket :D


Köszönöm az eddigi válaszokat,ment a zöld kéz :) Látom nagyjából mindenki ezt a 25-35 éves kort látja a legideálisabbnak.

2016. okt. 9. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem életkor, hanem élethelyzet kérdése.

Ha a szélsőséges eseteket (15 vagy 55 éves) nem nézzük.


Van, akinek 25 évesen adott minden: stabil kapcsolat, saját lakás, volt lehetősége "élni", stb. Van akinek 35 évesen is még valami hiányzik (pl. nincs kapcsolatban).

2016. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

25 eves koromra volt diplomam,munkam,lakasom,autom,stabil parkapcsolatom. Ezert nekem akkor jott el az idealis kor. De haezek nem lettek volna meg,nyilvan tolodik az egesz.

Bolcs gondolat reszedrol h elobb befejezed az egyetemet es utana szerzel par ev munkaviszonyt, h majd kapjal ellatast egy baba utan. Ez a minimum amit en megtennek gyerekvallalas elott.

2016. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az ideális életkor erre.

Van érettségim, két szakmám, másfél éve biztos munkahelyem, férjem, lakásunk, autónk. 24éves vagyok és úton van az első babánk.

Valószínű ha nem lenne ilyen biztos hátterünk nem kezdtünk volna családalapításba.

2016. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!