Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki fiatalon lett anya,...

Aki fiatalon lett anya, mennyiben változott az élete? Miért baj, hogy nem lettem "komoly felnőtt" 19 évesen?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kislányom, most leszek majd 20 éves. De igazából olyan sokat nem változott az életem, mint amennyire ijesztgettek vele. Hogy pl. nem fogjuk kialudni magunkat, nem lesz időnk semmire, örülök majd annak is, ha wc-re eljutok... Kipihent vagyok, jut időm a vőlegényemre, magamra és a barátaimra, barátnőimre is a pici mellett, szóval tényleg élvezem az anyaságot.


Viszont anyukám beszólogat, mert szerinte nem vagyok eléggé komoly, néha megjegyzéseket tesz, hogy képtelen elhinni, hogy én 5 hónapja anyuka vagyok és hogyha így haladunk, a lányunk óvodás korára érettebben viselkedik majd, mint én. Pl. tegnap is náluk voltunk ebéden és közben a nevelőapukám medencézett a lányunkkal és az unokatesóimmal. Én nem akartam bemenni, mert aznap mostam hajat, de aztán csak ott kötöttem ki, viszont ruhástól... Anyukám bejött és azonnal kezdte, hogy "esküszik, kamaszkoromban jobban bírta ezt idegekkel, mint most".

Utána jött az, hogy miért akarok beöltözős Halloween bulira menni a lányunkkal.

Ma együtt ebédeltünk két barátnőmmel és az egyikőjük kiakadt a barátjára, hogy szerinte kamuzott arról, hogy hová megy és amikor sétáltunk a kocsihoz, pont elment előttünk. Én pedig viccből mondtam, hogy kövessük és nézzük meg, merre megy. De a lányok mondták, hogy úgysincs már több órájuk, szóval tényleg utána mehetnénk. Szóval nekiindultunk négyen, a kicsi úgyis elaludt még az étteremben. Közben hívott anyukám és kérdezte, hogy hol vagyunk, mit csinálunk, mert délután lemehetnénk hozzájuk, ha van kedvünk, de mondtam, hogy most pont "kémkedünk" és vezetek, szóval majd visszahívom, ha hazaértünk. Erre annyit mondott, hogy jobb, ha nem is tud többet, mert csak idegesítené magát rajta.


Néha tényleg úgy érzem, hogy ez a második gyerekkorom, de nem értem, hogy ez miért gond. Tudom, hogy anya ezeket nem bántásból mondja, meg amúgy nagyon jó a kapcsolatunk, de nem tudom, hogy egyszerűen mit várna el.

Hogy ne érezzük jól magunkat és csak üljek egy helyben azért, mert lett egy babám?


2016. okt. 10. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, én 30 múltam, a fiam kettő, egyedül nevelem, de én se vagyok az a hmmm... normális(?) típus. Nyilvén ezért is vagyok egyedül :D

Amíg a gyerek nem szenved hiányt semmiben (nem a Nike cipőkre gondolok, még mielőtt belém kötnének, hanem evés, ivás, alvás, nyugalom, szeretet, odafigyelés, stb), nem mindegy, h ruhástól fürdesz-e a medencében? És ha alszik, és van egy biztonságos, autóba rögzíthető hordozója, nem mindegy, hogy kémkedés közben alszik-e?


Dehogynem.

2016. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én is közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, de múltkor pl gumicsizmát húztunk és ugráltunk a pocsolyákban.. nem kicsit néztek dilisnek, de nem érdekel, mi élveztük:-D Azelőtt meg fára másztam, a dunaparton homokkal festettük be az arcunkat, úgy játszottunk vízi szörnyeset, tegnap este meg sátrat építettünk lepedőkből, és abban aludtunk... nem foglalkoztat az emberek véleménye, mi ilyen "dilisen" vagyunk boldogok.
2016. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Én is 20 vagyok fél éves a kislányom és mindenhova viszem magammal,ha megyek körmöshöz vagy nagybevásárlásra,és nincs probléma vele,nyugodt kislány,ha meg alszik simán elmegyek vele barátnőmhöz,szépen beteszem a hordozóba és probléma volt nincs,én is megőrülnék ha egész nap otthon kéne ülnöm a négy fal közt
2016. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Lehet ,hogy piszkálja a gondolat ,hogy te 19 évesen szültél egy gyereket ,és nulla munka vagy élettapasztalat nélkül kitartanak ,így van idő bohóckodni meg barinőkkel ebédelni ,kocsikázni.Ő meg lehet ,hogy az egész életét végigdolgozta és nem egy újgazdag faszival jött össze akinek egy ebédet nem kell megfőzni.Tehát gondolom irigy a gondtalan életedre.
2016. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Huhh akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen dilis néha. Nálunk még nem jött elő a fára mászás, vagy a pocsolyába ugrálás, de szerintem 1-2 éven belül biztosan ezek is a napi rutinjaink részévé válnak.


Utolsó, inkább a te válaszodban érzek irigységet.

2016. okt. 10. 18:00
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem tényleg irigy, az én anyám is ilyen, ki nem bírná hogy ne szóljon be. Közben ezzel csak magát minősíti.

Amíg nem hanyagolod a gyereket, addig nincs baj. Ne hallgass senkire. ;)

Az előttem válaszoló megnyilvánulásából pedig tényleg ordít az irigység :D

2016. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se akarj anyukádnak megfelelni, egyszerűen ő más típus. Én is jókat játszom a lányommal, bár szerintem a félévesnek annyira nem buli, hogy látja az anyját vizes ruhában, és azt is kétlem, hogy különösebben érdekelné a halloweenbuli, vagy az, hogy jelmez van rajta, de szerintem is meg kell őrizni valamit a gyerekkorunkból, hogy ne menjenek tönkre az idegeink, mint anyukádnak.


Az is igaz lehet, hogy még csak most repültél ki a családi fészekből, nem tudom miket tudtál eddig felmutatni, amiért anyukád szemében is felnőttél volna. Gondolok itt a munkára elsősorban, az elkötelezettségre, arra, hogy minden nap megcsináld ugyanazt, akkor is, ha nincs kedved.


Egyébként nekem is jó alvó babám volt, az első év egy álom, a második piszok nehéz, ez a harmadik könnyebb. Én 22 évesen lettem anyuka, küzdenem kellett, hogy a rokonok magukban tartsák a még gyerek vagy hozzáállásukat, és tiszteletben tartsák a döntéseimet. Pedig én dolgoztam, eltartottam magam, tanultam meg minden. Az ismerőseimnél ugyanez van, azt is folyton piszkálják, aki 40 évesen szüli az elsőt. Talán a második gyereknél majd abbahagyják.

2016. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok irigy ,mert jól érzem magam a bőrömbe ,de most nem ez a lényeg.Csak utálom az ilyen képmutató embereket akik panaszkodásba burkolt dicsekvéssel hívják fel magukra kényszeresen a figyelmet.Amúgy sem leszek egy arctalan ,névtelen ember élettörténetére irigy ,ha igaz ha nem.
2016. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak én nem találom azt a részt ahol a kérdező leírja hogy ő nem csinál otthon semmit? Nem tudom ezt honnan veszitek
2016. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen szülőkre is szükség van :) szerintem baromi rossz, hogy ma már általában csak kényszerből van gyerek a játszótéren, mert ott a legtöbb anyuka leül, a gyereknek meg jó mert játszik és lefárasztja magát. Senki nem akarja magát összekoszolni. Sokkal szívesebben néznék minden nap pocsolyában ugráló anyát és gyerekét, mint zsúfolt játszóteret, ahol a szülő lesz.rja a gyerekét és csak beszélget. :)
2016. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!