Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apa nem akarja a gyereke...

Ha az apa nem akarja a gyereket, akkor semmilyen felelősség nem terheli, csak ugy leléphet az életünkből, és hogy lesz akkor a babám anyakönyvezve, ki lesz beírva apának?!

Figyelt kérdés

Csak mert hallottam már olyat hogy az apa gyerektartást fizet,de am nem látogatja a gyerekét,ezt hogy érték el nála,vagyis nemhiszem hogy magától fizetne ugy hogy közben meg nem érdekli a baba,

vagy teljesen kiléphet az életünkből és akkor egyedül kell gondoskodnom a gyerekemről?!

nyilván jól jönne az anyagi támogatása..


2016. okt. 12. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha az apa nem akarja a gyereket, akkor még ez előtt a kérdés előtt el kell azon gondolkodni, hogy fel tudod-e nevelni egyedül, vagy pedig elveteted. Ha megtartod, akkor marad az, hogy pereskedhetsz a szülés után, és vagy kapsz gyerektartást, vagy nem.

Egyébként nem hiszem, hogy az a rettenetes 20-30 ezer fog kihúzni a sza.rból, amit egy gyerekre megítélnek.


Ha nem írja alá az apasági nyilatkozatot, akkor nem kerül a nevére, de én úgy tudom, hogy ettől még az anyakönyvi kivonaton az ő neve szerepel, ha te megnevezed. Nem 100%, mert nem volt egy ismerősöm sem ebben a helyzetben.

Szülés után indíthatsz pert, amiben megállapítják az apaságot, és kimondják, hogy gyerektartás fizetésre kötelezhető.


Ha nagyon el akar tűnni, akkor egyszerűen elhúz külföldre, és akkor pár év pereskedés után sem biztos, hogy látsz egy fillért is.

Talán megelőlegezik a gyerektartást, aztán rajta sose hajtják be, de azt hiszem, ezt sem adják örökké.


Van, aki ilyenkor nem külföldre megy, "csak" feketén dolgozik, és nem tudnak rajta behajtani semmit.


Szóval igen, ha nagyon nem akar semmilyen részt venni, és elég dörzsölt, teljesen egyedül fogod felnevelni a gyereket.

2016. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy léphet csak úgy le! Felelősséget kell vállalnia neki is. Ha nem akarja vállalni az apaságot, el kell indítani az apasági pert. Ha ott is azt mondja, hogy nem vállalja az apaságot, mert szerinte nem az övé, akkor köteleznek titeket dns tesztre. Aminek a díjját minden esetben a vesztes fél fizeti (közel 400 ezer ft). Ott lerendezhetitek a gyermektartást is.

Viszont így joga lesz a gyermekhez és nem tehetsz ellene semmit. Ha akadályozod a láthatást, akkor téged büntetnek meg. 1 évesen viheti pár órára.


Vagy van az a lehetőség, hogy azt mondod nem szeretnéd megnevezni az apát. Akkor egy képzelt apát fognak beírni az anyakönyvibe. Magyarországon nem lehet üres az apa rublika az anyakönyviben.

2016. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem léphet csak úgy le, de nekem a pofámról leégne a bőr, hogy az akarata ellenére rákényszerítek egy gyereket. Épp ezért tisztázom mindig az elején, és ha nem akar gyereket, akkor úgy számolok, hogy ne kelljen a pénze, egyedül is tudjam nevelni. Szerintem elég proli hozzáállás, hogy nem elég, hogy nem szólhat bele megtartod-e,de még fizettetsz is vele. Nagyon ab ellenes vagyok, de senkire nem kényszeríteném rá a gyerekem, megoldanám egyedül.
2016. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
3as:nem hiszem, hogy a kérdező késsel kergette a kedves apukát, hogy szexuális kapcsolatot létesítsen vele. Így, mivel a szex kettejük akarata volt, és valljuk be, ha egy pasi nem akar gyereket, akkor neki is tudni kéne védekezni, így nincs mi elől menekülni, a baba a következménye a szexuális együttlétnek. Az pedig csak jó, hogy az anya nem kivégzi a gyereket, hanem inkább gondolkodik a felelősségvállalás megosztásán.
2016. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
3.válaszoló kifejtette a véleményem
2016. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
De a férfi miért is vállaljon felelősséget valami miatt amit a férfi nem is akar? Érdekes, a férfinek nincs joga abortuszra kényszeríteni egy nőt. Egy férfinek nincs joga, megtartani a gyereket ha a nő nem akarja. De a pénze az kell?
2016. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Ne hárítsunk már mindent az apára. Igen, védekezzen, de a nő is. Vagy ne szexeljen ha tudja, ilyen következményei lehetnek. Ab ellenes vagyok de ha a nyomor áll előttem, annak nem tenném ki a gyermeket. Mert ahogy elnézem, ez van a kérdezőnél.
2016. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Senkit sem lehet láthatásra kényszeríteni. Kéred a tartásdíj megállapítását a bíróságon és kapsz pénzt, de azzal messzire nem mész.

Ha jól sejtem, "védekeztetek megszakítással" stb...


Nézd, sok pasi nem szeret gumit húzni és nem is húz, ha nem muszáj.

Ha nem érdekli a gyerek, nem újkeletű a dolog számodra sem, akkor gondolkodni kellett volna. Nincs joga ab-ra kényszeríteni, neked meg nincs jogod apává tenni, így most kvittek lennétek, ha nem gondolnád úgy, hogy a gyerekED (így írtad) nem csak a te felelősséged. Ha vállalni akartad volna egyedül, akkor inkább befogod a szád, és nem kérsz a segítségből se pénzből..de ezzel azt éred el most, hogy fizet majd vmennyit, elmegy feketén dolgozni, kapsz egy kevés pénzt, ami a jóllakáshoz kevés az éhenhaláshoz meg sok, és nem lesz rá kíváncsi. Kezdheted kitalálni a történetet, hogy mit mondj, ha rákérdez majd, hogy ki volt az apja.. nevén lesz, de nem fogja érdekelni a gyerekED. És nem csodálkozom ezen.

2016. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Igen egyedül kell gondokodnod a gyerekED ről, akit te akartál. De akkor ne kelljen a pasid pénze se. Undorító ez a hozzáállás, az ilyenek miatt nézik le a nőket. Mégis mit vártál? Tudtad hogy nem akar gyereket, erre benyögöd hogy terhes vagy és majd könnyes szemekkel borul eléd hálaimát rebegve hogy akarata ellenére apává tetted? ha lenne benned egy csöpp gerint, eszedbe se jutna pénzt kérni érte. Ha meg kérsz, apuka helyében elmesélném minsenkinek milyen számító nő is vagy, hogyan is lettél terhes és követeled a pénzt érte.
2016. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!